ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עיוד איז'ק
  24 שעות • 21.08.2017
  מאמינים שזה צולם בסלולר?
  צלם האופנה עידו איז'ק נטש את המצלמה ועבר לצלם הכל בסמארטפון, כולל קמפיינים. עכשיו הוא הפרזנטור הטכנולוגי של Huawei ומעביר סדנאות צילום בסלולר, לטובת הדור שחי באינסטגרם
  שיר־לי גולן

  עם למעלה מ־32 אלף עוקבים באינסטגרם וסדנאות מבוקשות לצילום בסלולרי, לא פלא שעידו איז'ק עסוק. הצלם, שנטש את המצלמה ועבר לצלם רק בסלולרי, ללא ספק הקדים את זמנו, בטח כאשר פירסם ספרון בשם MYSELF ובו פורטרטים אישיים, הרבה לפני שכולנו נפלנו בסלפי והתמכרנו לצילום העצמי האובססיבי.

   

  "כשיצא הטלפון הסלולרי הראשון עם מצלמה זה העיף לי את הראש", הוא מספר. "המצלמה הייתה מזעזעת אבל צילמתי כל הזמן, כי היכולת לצלם בטלפון מחקה את הצורך בתכנון, ופתאום אפשר היה לצלם כל הזמן. מצאתי את עצמי שולף את הנייד אחרי כל סט צילומים רגיל, במצלמה, ומתעד, ומשהו בי ממש דרש ממני לסרוק גם את התמונות האלה. הימים היו ימי טרום הפייסבוק והאינסטגרם, אז פתחתי בלוג שהפך להתמכרות שלי, שבו שיתפתי תמונות וכתבתי כמה מילים על כל תמונה. איכשהו הבנתי שיש פה משהו מאוד חזק".

   

  כשהציע למשרדי הפרסום עימם עבד באותן שנים להתנסות בזה ברמה המקצועית, לצלם כך קמפיינים למשל, נתקל בעיקר בתגובות מזלזלות. בדיעבד, הוא מודה, איכות התמונות לא הייתה מהמשובחות, "אבל אז צצו הטלפונים החכמים, ונוצרו אפליקציות שאיפשרו לעבד את התמונות, והפוטושופ עבר מהמחשב לסלולרי, ואני עזבתי כמעט לגמרי את המצלמה הקונבנציונלית. וכשהתחיל פייסבוק, ויכולתי לשתף בו תמונות ישר מהסלולר, בכלל הייתי מאושר".

   

  איז'ק (41), צלם אופנה ותיק ומצליח, קלט מיד גם את הפוטנציאל של האינסטגרם: פלטפורמה חינמית, שכל חברה יכולה לפתוח בה עמוד לעצמה, ולפרסם את מוצריה בצורה סקסית. אלא שמסביב הייתה ספקנות רבה.

   

   

  "התחלתי לעבור בין חברות האופנה ולהציע להן את הרעיון, אבל אמרו שאני הוזה. רק גבי רוטר מקסטרו האמין בי. חילקנו אופניים לחברים הסלבס שלי, צילמתי אותם והעלינו את זה לעמוד של החברה. מפה לשם התחלתי לעבוד גם עבור חברות נוספות ובשלב מסוים הקמתי את החברה שלי, 'סלולר ויז'ואל מנג'מנט'. זה שינה הכל, הצענו הצצה לאחורי הקלעים וזה מה שאנשים רצו לראות".

   

  מאז, הוא מייצר תכנים ויזואליים לחברות אופנה גדולות ומצלם הכל במכשיר "וואווי" (HUAWEI) הסיני, במסגרת הסכם שיתוף פעולה שהפך אותו לפרזנטור הטכנולוגי של החברה ("הם נתנו לי מכשיר לטיול שורשים ברומניה, גיליתי מכשיר עם איכויות משוגעות וזה מטורף מבחינתי").

   

  ולמודאגים מהפגיעה במעמד הצלמים הוא מציע להירגע. "החוכמה היא לקחת את הפלטפורמות החדשות וליהנות מהן במקום להתמרמר. הרי את הכישרון של האדם, את העין והיד שלו, אי־אפשר לקחת".

   


  פרסום ראשון: 21.08.17 , 20:50