yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: אביגיל עוזי
  7 לילות • 29.08.2017
  "אומרים ש'ארץ נהדרת' היא המעלית של כל קומיקאי. אפשר להגיד שאני עליתי במדרגות"
  רז שכניק | צילום: אביגיל עוזי

  מיקי גבע, נשוי, נולד ב־1979 וגדל בקריית־מלאכי. למד בתיכון מקיף כללי. המופע הראשון שלו נרשם בגיל תשע בפסטיבל זמר מקומי ואת מופע הסטנד־אפ הראשון שלו העלה בגיל 19. שירת בצה"ל כנהג וכזמר בלהקת חיל הקשר. אחרי השירות למד פסיכולוגיה וקולנוע באוניברסיטת ת"א. בקיץ 2001 נבחר למנחה בערוץ הילדים ובהמשך הצטרף ל'רק בישראל' של ארז טל ואורנה בנאי וזכור בעיקר בזכות החיקוי למאיר שטרית. השתתף בתוכניות כמו 'שבוע סוף', 'נבחרת ישראל בטלוויזיה' ו'צחוק מעבודה'. שיחק בסדרות 'חמישה גברים וחתונה', 'השמינייה', 'האי', 'חסמבה דור 3'. כתב את הספר 'מלבי אקספרס' שהפך לסדרה ואת הסדרה 'נפלת חזק' שעונתה השנייה משודרת כעת בערוץ 10. בימים אלה גבע רץ גם עם מופע הסטנד־אפ שלו.

   

  מה הזיכרון הכי מוקדם שלך?

   

  "גיל ארבע, קריית־מלאכי, אני הולך לאיבוד בקונדיטוריית 'בית העוגייה' עם שקית בורקסים ביד. הייתי ילד חולה בצקים, הריח של הקונדיטוריה היה גומר אותי. אמא שלי הייתה שמה לי שלושה בורקסים בשקית ונותנת לי לטייל בזמן שהיא מעמיסה להם את כל החנות. טיילתי שם בין רוגלך לעוגיות משקפיים עד שהתחלתי לראות נעליים. הלכתי לאיבוד, הגעתי לחנות נעליים ונכנסתי ללחץ, התחלתי לבכות, מלא דמעות, חתיכות בורקס דבוקות לאף, ולא הצלחתי להסביר למוכר איפה אמא. ואז היא פתאום באה, נתנה לי עוד בורקס, ונרגעתי".

   

  איזו עצה היית נותן למיקי גבע בן ה־16?

   

  "לא להשתתף בשום דבר שאתה לא היית צופה בו. כשהתחלתי את הקריירה, עשיתי כל מיני דברים מהתשוקה פשוט לעשות, עד שלפעמים שכחתי שאני לא שלם עם זה. למשל, הייתי מוותר על התוכנית 'מזל טוב' שהנחיתי עם מיכל ינאי בערוץ 2. היום זה כבר לא יכול לקרות לי. וגם להפסיק לדאוג שהפסקתי לגבוה. נמוך זה מצחיק".

   

  מה מפחיד אותך?

   

  "להיות לא רלוונטי, לא להבין מה מצחיק, מחסומי כתיבה. בין 'שבוע סוף' ל'צחוק מעבודה' הייתה לי תקופה לא טובה. לא מצאתי דברים שאני רוצה להתעסק בהם ואז עשיתי הפסקה וטסתי לברזיל וכתבתי את 'מלבי אקספרס'. מפחידים אותי גם מחירי הדיור, העובדה שעוד מעט אצטרך לפרנס עוד אדם מהמקצוע הבלתי צפוי הזה".

   

  מתי היית הכי קרוב למוות?

   

  "כשהייתי בן 16 במושב נסענו, חבר ואני, על טרקטורונים וקטפנו אבטיח. פתאום התחיל לדהור לעברנו שומר ערבי עם סובארו פשע שנת 73'. כולה קטפנו אבטיח מסכן, והוא כנראה היה בטוח שאנחנו אחראים לכל הגניבות שלו השנה. נסעתי הכי מהר שנסעתי בחיים שלי והוא בכל זאת הגיע אליי ופגע בי מאחור. ואז החבר שלי שנסע לידי עצר, אז גם הוא עצר אחרינו וירד מהאוטו עם אלה. חיכינו שיתקדם אלינו ואז שמנו גז ונעלמנו לו. רעדתי איזה יומיים. באותו רגע הייתי בטוח שזה הסוף שלי".

   

  איזו החמצה תזכור מהקריירה שלך?

   

  "'ארץ נהדרת'. היה דיבור שאהיה שם ולא הייתי מודע אליו. במקביל עשיתי תוכנית שהתחרתה ב'ארץ', 'המופע המרכזי' של רשת. אבל איך אומר מולי שגב, 'נבר סיי נבר'. אומרים ש'ארץ' היא המעלית של כל קומיקאי. 15 שנה אחרי שהיא התחילה, אפשר להגיד שאני עליתי במדרגות".

   

  מתי בכית לאחרונה?

   

  "אתמול. בדיוק הייתה לי המשמרת האחרונה של העריכות בסדרה, נסעתי לים על האופניים ופתאום עלה לי. פתאום נפל לי שכבר שנתיים אני על העונה הזאת ובסוף כנגד כל הסיכויים של התקציב והבלתי אפשריות של הפרויקט הזה, הוא הסתיים כמו שדמיינתי ואני גאה בו. זו העונה הכי בשלה שלי ואם תדע באיזה תקציב עשינו אותה תעריך אותי הרבה יותר".

   

  איזה משפט תזכור מאבא שלך?

   

  "משפט מאד חכם שהוא אמר לי כשהיינו כולם יחד בברלין. אבא היה עם תיק של רמי לוי, סנדלי שורש וכובע של מפעל הפיס ואמר לי, 'מיקי, אל תדבר עברית, שלא יחשדו בנו'. אבל באמת, אני זוכר ממנו את המשפט, 'אף פעם לא מאוחר מדי'. אבא שלי עוד מעט בן 65, כל השנים הייתה לו חנות פלאפל ולפני שלוש שנים הוא החליט שהוא משנה כיוון ויצר רובוט מהפכני לניקוי פאנלים סולריים שנמכר כרגע בכל העולם".

   

  מה הריח האהוב עליך?

   

  "מאפים בתנור. ע"ע בורקסים. והבושם של מולטון בראון. מה זה הדבר הזה?"

   

  מי היה משחק בתפקיד מיקי גבע בסרט על חייך?

   

  "ג'יימס פרנקו, אני מאוד אוהב את העבודה שלו ויש בו משהו לא מתאמץ".

   

  לו היית קם כברוס וויליס בבוקר, מה היית עושה?

   

  "את אותם הדברים אבל לאט כי יש לי מלא כסף. הייתי מתחיל במייק אפ סקס עם דמי מור".

   

  איזה שיר ישמיעו בלוויה שלך?

   

  "On Every Street של הדייר סטרייטס, שיר שמסכם הכל".

   

  באיזו מילה אתה משתמש יותר מדי?

   

  "איזה פיזור. או בהטייה, מה אתה מפזר עליי? מי זה הפזרן הזה? נתקע לי מאז שכתבנו את 'מלבי אקספרס' ולא משתחרר. בגדול פיזור זו מילה נרדפת לדאווין אבל מכיוון פוזיטיבי".

   

  מה הגילטי פלז'ר שלך?

   

  "אני לומד לטוס. זה עולה מלא כסף אבל אני לא יכול להפסיק".

   

  מה הדבר הכי מוזר שהכנסת לפה?

   

  "קבב רומני. מכיר שאתה אוכל קבב ואחרי שלושה ימים עולה לך גרעפס מגעיל כזה, שאתה כאילו מקבל ד"ש מהקבב? אז בקבב רומני אתה לא מקבל ד"ש, אתה מקבל מייל עם אטצ'מנט של שום קטן למטה".

   

  מה הדבר האחרון שחיפשת בגוגל?

   

  "Stephen K Amos. הסטנדאפיסט שהכי מצחיק אותי כרגע".

   

  איזו סדרה כולם צריכים לראות כרגע?

   

  "'למות על הבמה' שהפיק בין השאר ג'ים קארי. על סצנת הסטנדאפ בניו־יורק בסבנטיז, על מה זה לגדול בתוך מועדון סטנד־אפ עד לרגע שבו אתה פוגש את הקהל הגדול ועל האפסיות והדכדוך הקיומי של כל קומיקאי. צילום מרהיב, משחק ובימוי משובח שעושה חשק לחזור לסבנטיז למרות שלא הייתי שם".

   

  מה האלבום הראשון שקנית?

   

  "גידי גוב, 'אין עוד יום'".

   

  מה יש לך כרגע בכיס?

   

  "שאלה פולשנית. מה אתה שוטר? איירפודס (אוזניות אלחוטיות) וכרטיס מגנטי שפותח דלתות חדרי עריכה בערוץ 10".

   

  מה התספורת הכי גרועה שהייתה לך אי פעם?

   

  "בגיל 34, בתקופה שהייתי בהודו במשך שלושה חודשים, היה טרנד לא מוסבר ללכת עם קשת כזאת שמושכת את כל השיער אחורה. הייתי חזק בעניינים, מסתובב עם קשת שמאחוריה תלתלים של ג'קי מקייטן. כשאני מסתכל היום בתמונות הודו שלי אני נראה כמו ראש דשא עם קשת, משהו שבא לך להשקות".

   

  מה ממוצע הגלידות שלך אחרי פרידה?

   

  "איזה גלידות, הדבר הראשון שאני נפרד ממנו בפרידות זה התיאבון. אני נהיה שחיף, תוך חודש אני נראה כמו קותי סבג".

   

  מה תהיה השורה האחרונה בביוגרפיה שלך?

   

  "היזהרו מחיקויים".

   


  פרסום ראשון: 29.08.17 , 00:05
  yed660100