ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 01.09.2017
  "נחזיר את דרום ת"א לאזרחי ישראל"
  מאיר תורג'מן ואיתמר אייכנר

  ימים ספורים לאחר פסיקת בג"ץ שאסרה על גירוש ללא הסכמה של מסתננים והגבילה את כליאתם, ביקר ראש הממשלה באזור התחנה המרכזית בתל־אביב כדי להפגין סולידריות עם התושבים.

   

  צילום: יהונתן בניה, עידו ארז

  צילום: יהונתן בניה, עידו ארז

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בנימין נתניהו מסייר בדרום תל אביב

   

  כהכנה לביקורו חנויות רבות נסגרו, והרחובות מסביב לתחנה המרכזית הישנה נחסמו, בזמן שכוחות משטרה מתוגברים סיירו באזור. מספר מצומצם של תושבי השכונה הגיעו לפגישה עם נתניהו ותיארו בפניו את "החיים הבלתי נסבלים" כדבריהם. סופי מנשה (70), המתגוררת ברחוב לוינסקי 40 שנים, אחזה בידו של רה"מ במהלך הסיור וסיפרה: "כל לילה אני בבית כמו בבית־סוהר, פוחדת לרדת לרחוב. הנכדים מפחדים לבוא לבקר".

   

  נתניהו הבטיח להגביר את האכיפה ולטפל בתופעת המסתננים. "אנחנו במשימה להחזיר את דרום תל־אביב לאזרחי ישראל", הכריז. "הזכות של המדינה לשמור על גבולותיה. כדי לעשות את זה באתי לשמוע את התושבים. מה שאני שומע מהתושבים זה כאב ומצוקה נוראית".כאשר כמה מהתושבים צעקו "בוז לבג"ץ" נתניהו הרגיע וגינה את הצבת הפסל של השופטת נאור: "אני מכבד את בג"ץ גם כשאני לא מסכים עם החלטותיו, ואם רוצים למחות יש דרכים יותר טובות מלהקים פסל. זה לא ראוי. מה שראוי זה לעשות מה שאנחנו מוסמכים מבחינה חוקית".

   

  ראש עיריית תל־אביב רון חולדאי, שמטפל בסוגיה זה שנים, לא השתתף בסיור. בעירייה מסרו כי לא הוזמן.