שבת 30 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  זהר שחר
  חדשות • 05.09.2017
  מפגינה אנושיות
  אפילו הנהגים הנרגזים שעמדו בפקקים מחאו כפיים בהתרגשות • השוטרת רס”מ נטע שמע, שהגיעה לפזר את הפגנת הנכים, לא היססה והעניקה את ארוחות הצהריים שלה לאחת המפגינות • הנכה, איריס חיה זיגדון: "כשאמרתי לשוטרת שידיי משותקות, היא לקחה את הכף והאכילה אותי"
  איתן גליקמן

  זה היה מחזה נוגע ללב. אתמול בצהריים, בחום לוהט במרכז הכביש, ניצבה שוטרת והאכילה בסבלנות רבה — כף אחר כף — אישה שישבה בכיסא גלגלים וחסמה את הכביש כחלק ממחאת הנכים להעלאת קצבאותיהם.

   

  עשרות הנכים החלו אתמול בבוקר את מחאתם בקיסריה וחסמו את הכניסות ואת היציאות ממנה. בשעות הצהריים הלוהטות המשיכו הנכים צפונה, לכיוון המושבה בת־שלמה הסמוכה לזכרון־יעקב. גם שם יצאו הנכים ממכוניותיהם וחסמו את הכביש במקום. "ביבי, עד מתי?" זעקו הנכים בכאב, "הבטחת, תקיים. החגים בפתח, אנחנו לא שורדים".

   

  שוטרי תחנת זכרון־יעקב שליוו את ההפגנה והיו אחראים על פתיחת הצירים לתנועה פעלו ברגישות רבה. השוטרים, שזכו לאספקת בקבוקי מים קרים, חילקו אותם לנכים המפגינים, וכך גם את החמגשיות שבהן ארוחות הצהריים שהובאו להם. "החום הכבד הקשה מאוד על כולנו, על השוטרים ובוודאי שעל הנכים", הסבירה אתמול רס"מ נטע שמע (43), סמלת מבצעים בתחנת זכרון־יעקב, שהעבירה את מגש האוכל שלה לאיריס חיה זיגדון (66) מבת־ים, אחת מעשרות הנכים שחסמו את הכביש. "הסברתי לשוטרת הנחמדה שאני נכה בשתי ידיי ושאני לא יכולה להרים אותן כדי לאכול", סיפרה זיגדון אתמול. "השוטרת המדהימה, נטע, חייכה לעברי ואמרה לי: מה הבעיה? אני אדאג שאת תאכלי. היא פתחה את החמגשית שבכלל הייתה מיועדת לה, לקחה כף גדולה והאכילה אותי, באמצע חסימת הכביש, באורז ובירקות מבושלים. היא הזיעה מאוד, היה חם, אבל היא לא הפסיקה. האכילה אותי ממש כמו תינוקת. שוטרת שעומדת ומאכילה נכה ככה, בסבלנות, באמצע הפגנה. הנהגים שעברו באזור מחאו לה כפיים. מדהים לגלות שיש שוטרות כאלו. אין לי מילים להודות לה".

   

  מפקד מחוז חוף במשטרה ניצב עמוס יעקב הסביר: "חשוב לאכוף את החוק בנחישות, אבל תוך גילוי האנושיות המתבקשת כלפי הנכים".

   

  רס"מ נטע שמע
  רס"מ נטע שמע

   


  פרסום ראשון: 05.09.17 , 23:39