שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
אבי אוחיון לע"מ
חדשות • 11.09.2017
טיסה בעין הסערה
בצל החקירות יצא אמש הזוג נתניהו לביקור היסטורי באמריקה הלטינית: מקסיקו, ארגנטינה וקולומביה • רה"מ ייפגש עם הנשיא טראמפ בעצרת האו"ם
איתמר אייכנר

שלושה ימים אחרי שהיועמ"ש הודיע על כוונתו להגיש כתב אישום נגד שרה נתניהו, יצאו אמש רה"מ ורעייתו לביקור היסטורי באמריקה הלטינית.

 

רגע לפני שעלו למטוס התייחסה שרה נתניהו לטיוטת כתב האישום נגדה ואמרה: "אני רוצה להגיד תודה לאלפי אזרחים ישראלים ואנשים בכל רחבי העולם שתומכים בי. בימים טובים ובימים פחות טובים העזרה והתמיכה שלכם נותנות לי כוח להמשיך לעשות את הדברים האמיתיים שאני עושה למען כל אלה שצריכים את העזרה שאני משתדלת ומנסה לעשות ככל יכולתי".

 

נתניהו ייעדר מהארץ 11 ימים ויחזור ארצה לפני ערב החג. הוא יבקר בארגנטינה, בקולומביה ובמקסיקו, ייוועד עם מנהיגי המדינות ויחתום איתם על שורה של הסכמים כלכליים וביטחוניים. זהו הביקור הראשון של ראש ממשלה ישראלי מכהן באמריקה הלטינית. בעבר ביקרו שם נשיאים ושרי חוץ. אל נתניהו מתלווים מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, ומשלחת של אנשי עסקים בתחומי החקלאות, המים, התקשורת והאנרגיה.

 

בתום הביקור באמריקה הלטינית ימריא נתניהו לניו־יורק, שם ינאם בפתיחת עצרת האו"ם. בעת שהותו בעיר הוא ייפגש גם עם הנשיא טראמפ.