שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
דוברות המשטרה
חדשות • 11.09.2017
המטפלת יצאה מהמעון ונורתה למוות
חשד לרצח במג'ד אל־כרום • היבא מוחמד מנעא (30), חזרה רק לאחרונה לגור אצל ההורים אחרי שסיימה הליך גירושים • מטרים ספורים לפני שהגיעה לביתה מהמעון בו עבדה נפתחה האש לעברה • המתנקש נמלט
גואל בנו ותלם יהב

שמה של היבא מוחמד מנעא, בת 30 מהישוב מג'ד אל־כרום, הצטרף אתמול בצהריים לרשימה המתארכת של נשים שנרצחו בשנת 2017.

 

היבא עבדה כסייעת במעון לילדים במג'ד אל־כרום. אתמול בצהריים, בעת שעשתה את דרכה לבית הוריה הסמוך מעון, מרחק של כחמישים מטרים, היא נורתה למוות. צוות רפואי שהגיע למקום קבע את מותה זמן קצר לאחר הירי. היבא חזרה להתגורר בבית הוריה רק לאחרונה, אחרי שהסתיימו הליכי הגירושים מבעלה השני.

 

ארז גלר פרמדיק מד"א שהגיע לזירה סיפר כי הצוות מצא את היבה מוטלת ללא רוח חיים בתוך רכב סמוך לזירת הירי כשעל גופה סימני אלימות קשים. כוחות משטרה שהוזעקו למקום אספו ממצאים ופתחו בחקירה. גופתה של הנרצחת הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר הרכב, שבאמצעותו, על פי החשד, נמלט החשוד במעשה. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה למשך שמונה ימים.

 

מספר המקרי הרצח של נשים בשנת 2017 חוצה גבולות ועושה רושם שזו אחת השנים הקטלניות ביותר שהיו לנו בתקופה האחרונה. הרצח של היבא אתמול במג'ד אל־כרום מגדיל את מספר הנרצחות מתחילת השנה ל־17. במרבית המקרים, הרוצח היה קרוב משפחה, בן זוג או בן זוג לשעבר. רק בחודש שעבר נרצחו שתי נשים. ב־27 באוגוסט נמצאה גופת אישה סמוך לרכב בוער בצפון. ארבעה ימים לאחר מכן, ב־31 באוגוסט, אישה בשנות ה־70 לחייה נמצאה ללא רוח חיים בדירתה בבאר שבע. בעלה, שהזעיק את השוטרים, עוקב לחקירה. המקרים הללו עדיין לא פוענחו ולא ברור מה הוביל למותן של הנשים.