שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
שיף
חדשות • 11.09.2017
העתק הדבק
"ערב טוב עם גיא פינס", ערוץ 2, 18:50
עינב שיף

מהדורת הבכורה של "ערב טוב עם גיא פינס" בזכיינית קשת הייתה, ובכן, מהדורה של "ערב טוב עם גיא פינס". מלבד האולפן הנוצץ — כולל אובייקט מוזר ותמוה שנראה כמו מסוע מזוודות — והעיבוד המעודכן של האות המוזיקלי, רצועת חדשות הבידור מכרה את אותה הסחורה, רק תחת חסותו של ערוץ 2. הספרה הזו תיעלם בקרוב, אבל עושה רושם שהפורמולה של "ערב טוב" תשרוד גם שואה גרעינית.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

בהיעדר אירוע דרמטי בתחום השיפוט של התוכנית, תמהיל האייטמים העניק תחושה של ניסיון לצלוח בשלום את היום הראשון בבית החדש. ללא גילויים מסעירים ובלי חשיפות מרעישות — עם כל הכבוד לראיון העומק עם הגרוש של בר רפאלי — "ערב טוב" הסתפקה בהצגת נוכחות. זוהי פריבילגיה שמגיעה עם המעמד והוותק של התוכנית, שהרי הובאה כדי להיות עצמה (או למצער יותר מעניינת מרוב הפרקים של "אנשים").

 

ובמקרה של "ערב טוב", "להיות עצמה" פירושו גם העתקה קומפלט של הזחיחות והדו־פרצופיות שהפכו לחלק מסימני ההיכר שלה. בראיון עם שלומית מלכה, למשל, נשאלה הדוגמנית והמגישה על הפצת תמונתה מזירת תאונת הקורקינט שעברה בשדרות רוטשילד בתל־אביב. כמובן שהתמונה המדוברת נמרחה שניות ארוכות על המסך, בעוד לירון ויצמן התפייטה עליה בקריינותה ותיארה את מלכה הפצועה כ"שלגייה שנגסה בתפוח המורעל". מה יש לומר, דימוי אגדי.

 

זאת ועוד: בהמשך האייטם חרצה ויצמן כי "גם אם ברור שההיסטריה התקשורתית הייתה מופרזת, שלומית אומרת שמעכשיו היא לא מתכוונת לסמוך על המזל" — כלומר תחבוש קסדה. ראשית, מה הקשר בין מחט לצלחת: אם הסיקור היה פחות נרחב, מלכה הייתה פחות נכונה לפעול לפי כללי הבטיחות?

 

שנית, השימוש של ויצמן בביטוי "היסטריה תקשורתית" כלפי מאורע כלשהו שסלבס מעורבים בו הוא בבחינת הרצחת וגם הצחקת. אומנם "ערב טוב" הייתה בפגרת המעבר בעת התאונה, אבל אפשר לחשוב שאילו הייתה באוויר, היא זו שהייתה לוקחת אותה בפרופורציות. העיקר שגם בסעיף המכונה "טלו קורה", ב"ערב טוב" משדרים עסקים כרגיל.

 

עם זאת, כשויצמן תיארה את פועלה של מלכה היא השתמשה בשתי מילים משמעותיות: "דה וויס", תוכנית הריאליטי שאותה מנחה מלכה — בזכיינית רשת, היריבה המרה של האכסניה הטרייה. קשה לדעת מה זה אומר על מרחב התמרון של "ערב טוב", אבל גמר "הישרדות" שישודר בשבת — ולאורך השנים תמיד כיכב ב"ערב טוב" לפני ואחרי — כבר אמור לפזר את הערפל.