שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
נדב צנציפר
חדשות • 11.09.2017
הסכם ששווה זהבי
עיריית תל־אביב והעיר גוואנגז#39ו בסין חתמו על חוזה לשיתוף פעולה כלכלי, טכנולוגי וחינוכי • ערן זהבי, ששיחק בתל־ אביב וכעת מככב בעיר הסינית: "שמח וגאה – מקווה שזה יקדם חבר'ה צעירים בארץ"
קורין אלבז־אלוש

משלחת בכירה מהעיר גוואנגז'ו שבסין הגיעה לישראל כדי לחתום על הסכם ידידות ושיתוף פעולה עם העיר תל־אביב, שיעניק מעמד רשמי למערכת היחסים בין הערים.

 

גוואנגז'ו, אחת משלושת המרכזים העסקיים הגדולים של סין, פתחה ביוני השנה את "משרד החדשנות של גוואנגז'ו בתל-אביב" – נציגות כלכלית שמייצגת את העיר בישראל, מסייעת בחיזוק הקשרים הן ברמה השלטונית והן ברמה העסקית ומתמקדת בחיבור השקעות בין חברות סיניות לחברות ישראליות ופיתוח מיזמים עסקיים משותפים. כעת פועלות שתי הערים לבניית מערך שיתופי פעולה בתחומי החינוך, הכלכלה, הטכנולוגיה, התרבות והספורט.

 

איתן שוורץ, מנכ"ל עיר עולם, שהיה ממובילי ההסכם הסביר: "בשנים האחרונות יש עלייה דרמטית בשיעור שיתופי הפעולה העסקיים של גורמים סיניים בישראל: רכישת חברות, השתתפות בכנסים, ונוכחות של חברות בתל־אביב".

 

גם שחקן הכדורגל ערן זהבי, שמשחק בקבוצת גוואנגז'ו R&F בירך על ההסכם: "אני שמח וגאה בכל שיתוף פעולה בין המדינה שלי לסין בכלל ולגוואנז'ו בפרט. בכל מקום שאני יכול לעזור ולקדם אני אהיה שם. אני מקווה שזה יקדם הרבה חבר'ה צעירים בארץ, במיוחד מבחינה עסקית".