שלישי 20 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
חדשות • 11.09.2017
המשפחה הותקפה: "ליהודים יש כסף"
שלושה פורצים בשנות העשרים לחייהם קשרו, היכו ושדדו את בני משפחת פינטו בביתם בבירה הצרפתית • השלטונות מאשרים: התקיפה - על רקע אנטישמי • המשטרה המקומית פתחה בחקירה
דניאל בטיני

רוז'ה, מיריי ודוד פינטו עדיין לא מצליחים להתאושש מהתקיפה האנטישמית האלימה שחוו על בשרם ביום שישי האחרון בתוך ביתם שבפרבר ליברי־גרגן שבאזור סן־דני בצפון־מזרח פריז. שלושה חשודים פרצו לביתם, תקפו אותם באלימות ובאכזריות, קשרו ושדדו אותם, כשהם מצדיקים בפני שלושת בני משפחת פינטו את המעשה שלהם בשייכות הדתית היהודית שלה.

 

הותקף בביתו. רוז'ה פינטו
הותקף בביתו. רוז'ה פינטו

 

"אתם יהודים, אז בוודאי יש לכם כסף", הטיחו שלושת הפורצים האלמונים בפני משפחת פינטו המבוהלת, כך לפי פרסומים בצרפת.

 

ארגון־הגג של הארגונים היהודיים בצרפת, קרי"ף, מסר אתמול כי בני המשפחה היהודית הותקפו באכזריות על ידי אלמונים לאחר שפרצו לביתם. בארגון אישרו כי המשפחה נבחרה כקורבן בגלל מוצאה היהודי. השודדים, כך דווח, קשרו את שלושת בני משפחת פינטו, היכו אותם, איימו על חייהם וגנבו כסף, כרטיסי אשראי ותכשיטים.

 

החשודים, לפי הארגון היהודי, הם שלושה גברים שחורים בני 30-20 שפרצו לבית לאחר שניסרו את הסורגים בחלונות. "זו תקיפה אלימה ואנטישמית", אמרו בארגון.

 

"ארגון הקרי"ף מגנה את המעשה הזה, שהוא הוכחה כי יהודי צרפת מאוימים ברחוב וגם בבתיהם. אנו קוראים לרשויות להתערב ולפעול כדי למנוע הישנות של מקרים כאלה", נכתב עוד בהודעה מטעם נשיא הקרי"ף, פרנסיס כליפת. גורמי ממשלה צרפתיים אישרו אתמול כי נראה שהמעשה בוצע ממניעים אנטישמיים.

 

רוז'ה פינטו הוא הנשיא של ארגון "סיונה" המייצג יהודים ספרדים. החשודים ניסרו את הסורגים בחלונות, ניתקו את החשמל בבית, קשרו תחילה את בנו של פינטו ואז תפסו והיכו קשות את אשתו. ביום שישי בבוקר, כשהשודדים עדיין נמצאים בבית, הצליח פינטו להזעיק את המשטרה, והחשודים להימלט מהמקום. אמבולנס פינה את בני משפחת פינטו לבית־חולים. הם סובלים מפציעות קלות אולם חשים טראומה קשה.

 

שגרירת ישראל בצרפת, עליזה בן־נון, הביעה את תמיכתה במשפחה וגינתה בחריפות את "המתקפה האנטישמית". התקרית מזכירה מקרה שאירע ב־2014, אז פרצו שלושה חשודים לדירה של משפחה יהודית בפרבר של פריז. אחד החשודים אנס צעירה יהודייה בעוד אחר החזיק בבן זוגה כבן ערובה, והשלישי שדד את כרטיסי האשראי שלהם ואילץ את הצעיר למשוך עבורם מכספומט. גם במקרה הזה הבהירו השודדים לזוג כי הם עשו זאת משום שהם יהודים ולכן הם ודאי עשירים.