ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  כפיר חרבי
  חדשות • 16.09.2017
  חגיגות החמישים
  בצעד סמלי, הממשלה תערוך את האירוע הממלכתי הענק לציון "יובל לשחרור יהודה ושומרון, הבקעה ורמת הגולן" —בגוש עציון • באירוע ישתתפו הנשיא, ראש הממשלה, סגל א', פורום מטכ"ל ומעל 4,000 מוזמנים • התקציב הכולל לאירועי היובל: 10 מיליון שקלים
  איתמר אייכנר

  "סיפור ישראלי — יובל לשיבה לחבלי הארץ ההיסטוריים" — כך נקרא האירוע הממלכתי הענק שתקיים ממשלת ישראל ביום רביעי, 27 בספטמבר, לציון יובל לשחרור יהודה, שומרון, הבקעה ורמת הגולן.

   

  על האירוע, שיתקיים מתוקף החלטת ממשלה שהתקבלה לפני כמה חודשים, אחראי מרכז ההסברה בהובלת שרת התרבות והספורט מירי רגב ושר החינוך נפתלי בנט. הוא יתקיים בגוש עציון, וישולבו בו סיפורים שונים על חבלי הארץ הללו והפרק החלוצי של ההתיישבות בהם, לצד קטעי וידאו ופירוטכניקה המספרים את סיפורם ההיסטורי, התרבותי והאנושי של מרחבי ארץ אלו.

   

  על פי כללי הטקס הממלכתי, ישתתפו בו מי ששייכים לסגל א' — הנשיא, ראש הממשלה, שרים, חברי כנסת, שופטים, חברי פורום מטכ"ל ועוד. כן ישתתפו עשרות ראשי מועצות — ובסך הכל יותר מ־4,000 מוזמנים.

   

  מערת המכפלה | צילום: עמית שאבי
  מערת המכפלה | צילום: עמית שאבי

   

  את האירוע תנחה אורנה דץ לצד גולן אזולאי, ובמהלכו יופיעו אמנים ובהם הזמרת דיקלה, שתבצע את שירו של אהוד מנור "בראשית", רמי קלינשטיין עם שירו ההמנוני "עוד לא תמו כל פלאייך" והלהקות הצבאיות שישירו לצד הזמרים חגית יאסו, עידן יניב ועדי כהן מחרוזת של שירי ארץ ישראל ובהם "אגדת הל"ה", "שיר לצפון" ועוד. בנוסף ישתתפו הזמרים חנן בן ארי, זוכת "אקס פקטור" דניאל יפה ויוצא "דה וויס" רון עבדן, שסיפור פציעתו במהלך פעילות מבצעית כלוחם ב"שמשון" ריגש רבים.

   

   

  האירוע יהיה יריית פתיחה לסדרת אירועים נוספים שיתקיימו ברחבי הארץ, ובראשם מיצג נודד מרהיב שמטרתו להנגיש את ההיסטוריה של יהודה, שומרון, הבקעה והגולן לכלל אזרחי המדינה. בסך הכל התקציב שהוקצה לטובת האירוע הממלכתי ואירועי ההמשך הוא 10 מיליון שקל.

   

  שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה: "אל מול כל הגורמים בעולם ובישראל המנסים לקעקע את הקשר של העם היהודי לארצו, אנו אומרים — לא תצליחו. אני גאה להוביל, יחד עם השר בנט, אירוע ממלכתי שבו מציינת הממשלה לראשונה את שחרור חבלי הארץ הנפלאים הללו. לפני 50 שנה חזרנו אל יהודה, שומרון, הבקעה והגולן. חזרנו הביתה לארץ אבותינו ואנו פה כדי להישאר לנצח נצחים. השייכות שלנו לחבלי הארץ הללו צריכה להיות מעל כל מחלוקת פוליטית או מדינית".

   

  שר החינוך נפתלי בנט: "שחרור יהודה ושומרון ורמת הגולן, ויישובם על ידי למעלה מחצי מיליון תושבים, רשמו דף נוסף בדברי הימים של עם ישראל. שבנו על מנת להישאר לנצח, ללא מסירת שטח וללא ריבונות זרה. הציונות ממשיכה לפעום בלב של כולנו, ואנו מצדיעים ביום זה לחלוצי הדור".

   


  פרסום ראשון: 16.09.17 , 23:25