ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  7 לילות • 18.09.2017
  זה אני
  רוסלנה היא סידור יחצני? שטויות, אהבתי אותה מאוד. הטענות שלא פירגן לקריירה שלה? שטויות, דחפתי אותה ללכת ל'הישרדות'. השמועות על בנות זוג חדשות? שטויות, אני כבר בן 47, לא כמו אחרי הגירושים מאילנית. אייל גולן סוגר שנה מוצלחת, מדבר לראשונה על הפרידה ומסביר למה לאילנית לוי אסור להתראיין, מה רצה ממנו אביגדור ליברמן בפגישה אישית ומתי הפסיק לאכול ביום כיפור
  רז שכניק | צילום: יניב אדרי

  מאז אפריל האחרון, מתעורר אייל גולן בכל בוקר לידיעה על מישהי אחרת שהיא בת זוגו החדשה. מדובר בהישג מרשים גם עבור אדם שבאמת מחפש זוגיות ארוכת טווח בשלב הזה של חייו. אבל גולן לא מתרגש. הוא חווה פייק ניוז, עוד בימים שטראמפ רק בנה בתי מלון. ואחרי שנים של זוגיות עם רוסלנה רודינה, כולל ילד משותף בשם יאן, הוא בהחלט לא מחפש שום דבר כרגע. מחודש אפריל, אז נפרדו, גולן לא דיבר באמת על הפרידה. "לא הסתדרנו, קורה שזוג לא מסתדר ונפרדים", הוא מספר.

   

  חזרת מחופשה ארוכה בחו"ל עם חברים. יום אחר כך נפרדתם. זה קשור?

   

  "נכון, טסתי לחופשה אבל הפרידה קרתה לפני. אלה לא דברים שקורים בבום, בהחלטה של רגע, אלא בתהליך. זה התבשל במהלך הזמן וכשחזרתי ממקסיקו החלטנו לפרק את זה. לא אכנס בדיוק על מה לא הסתדרנו אבל לא הסתדרנו ופה זה נגמר".

   

  היה קשה?

   

   

  "כל פרידה היא קשה. אחרי שש שנים הלבד פתאום הוא קשה".

   

  באמת? מהצד זה נראה בעיקר שאתה שוב רווק מאושר שכובש את העולם.

   

  "אני לא במקום הזה של לכבוש את העולם כבר. כשהתגרשתי מאילנית, לפני עשר שנים, זה היה שונה. רציתי לכבוש את העולם. היום אני במקום אחר. חזרתי לגור ברחובות. זה לא שעכשיו אני גר בתל־אביב ויכול לעוף למקומות וכל ערב יוצא ומבלה".

   

  אתה גם בטח זהיר יותר אחרי הפרשה, שקרתה בפעם האחרונה שהיית רווק.

   

   

  "לא מפחד מכלום. זה לא מגיע מפחד. אני פשוט הרבה יותר מבוגר, עוד מעט בן 47. זה כבר גיל אחר".

   

  אז מוזר לך?

   

  "הלבד היה לי מוזר במשך חודש. עכשיו התרגלתי. כבר עוד מעט חצי שנה לבד".

   

  ואם לרוסלנה יהיה מישהו חדש, תתבאס?

   

  "בכלל לא. מקווה בשבילה שיהיה לה מישהו שיאהב אותה ויעריך אותה".

   

  אתם בקשר?

   

  "רק לגבי יאן. 'תקחי אותו', 'אני מביא אותו', דברים שקשורים אליו".

   

  אתה יודע מה הדיבור: אייל גולן חזר לרוסלנה כמהלך יחצני מחושב אחרי הפרשה.

   

  "זה יכול להיות טוב לשלושה חודשים או אתה יודע מה, מקסימום שנה. לא חמש שנים".

   

  אתם יכולים לחיות בדירות נפרדות וחיים נפרדים.

   

  "אם היא היתה גרה בתל אביב ואני ברחובות, אז סבבה. אבל לגור באותו בית? אתה יכול לחיות עם מישהי באותו בית, לחלוק איתה מיטה, כשאתה לא אוהב אותה באמת? ואז גם להביא ילד לעולם? ולהיות איתה ארבע שנים יחד? פתטי לחשוב ככה. אתה יכול להיות עם מישהו שאתה לא רוצה לחיות איתו אולי במשך שנה גג ולשחק אותה, וגם זה בכלל לא בטוח".

   

  ואולי כרגע, כביכול, אתה לא צריך בת זוג רצינית למטרות תדמית כי חזרת לעצמך?

   

  "אף פעם לא הלכתי מעצמי. גם באותה תקופה שאתה מדבר עליה נבחרתי לזמר השנה עם שלוש פלטינות".

   

  אהבת את רוסלנה?

   

  "מאוד".

   

  היו מחשבות לנסות עוד בגלל הילד?

   

  "ברור שזה לא קל להיפרד, מה עוד שיש ילד בסיפור. יאן לא מבין עדיין, הוא לא שואל. מנסים כמה שפחות שהוא ירגיש בזה, מעניקים לו את כל האהבה שאפשר, הוא רואה הרבה את ליאם ואלין ויש חיבור טוב".

   

  יש מצב שאתה לא אדם של זוגיות?

   

  "אין ספק שקשה להחזיק זוגיות, במיוחד כשאתה מפורסם והיא מפורסמת. זה לא קל".

   

  אבל כל מי שתהיה איתך תהיה תוך רגע מפורסמת. גם אם תצא עם רואת חשבון.

   

  "נכון".

   

  גם רוסלנה הייתה אלמונית כשהכרתם. הרבה לפני 'הישרדות'.

   

  "נכון, ואני דחפתי אותה ללכת ל'הישרדות'".

   

  אבל מהצד שלה הדברים נראים אחרת. "הרגשתי שאני כבר לא אני, שאני נחנקת, מבטלת כל כך הרבה מעצמי ושזה לא מספיק. התייאשתי", סיפרה רוסלנה בראיון לגיליון ראש השנה של 'לאשה', וטענה שככל שהקריירה שלה המריאה, נוצר בינה לבין גולן פער. "היו פעמים שהייתי צריכה להוריד מינון. כמה פעמים התקשרתי לסוכנת שלי ואמרתי לה, 'אולי לא נעשה את זה?' התחלתי להרגיש נקיפות מצפון שאולי אני אישה לא מספיק טובה... בשלב מסוים הרגשתי שהוא כל הזמן חיפש אותי ואת הפגמים שלי. אם אני מנסה לעשות הכל, וזה לא מספיק, זה כנראה לא המקום שלי. אני מחפשת זוגיות שבה יעטפו אותי, יחבקו אותי, ירימו אותי, יכבדו אותי. הוא היה צריך לקבל את הקריירה שלי כמו שאני קיבלתי את הקריירה שלו".

   

  "אגיד שוב, תמיד פירגנתי לרוסלנה בקריירה שלה וגם אני זה שעודדתי אותה ללכת להישרדות למרות שהייתה חצי שנה אחרי הלידה עם תינוק בבית. לא משנה לי מה היא תגיד עכשיו. נפרדנו כי לא הסתדרנו וקורה, כי זוגות לא מסתדרים", אומר גולן בתגובה. "אם היא בחרה להיכנס לדברים הקטנים, בבקשה. אני לא אעשה את זה, אני אשאיר את מה שהיה ביני לבינה רק בינינו וזה כל העניין מבחינתי".

   

  אמרת לה משהו על הכתבה?

   

  "לא, אני גם לא אגיד לה. מאחל שתהיה לה דרך צלחה משל עצמה ובזכות עצמה ושהיא לא תצטרך לדבר עליי יותר בכתבות".

   

  הורדת את הקעקוע עם השפתיים שלה.

   

  "היה קעקוע של השפתיים של רוסלנה על הזרוע שלי אז עשיתי מזה עוגן ופרח. היא אני לא יודע מה עשתה עם הקעקוע שלי, לא שאלתי, וזה גם לא מעניין אותי".

   

  מה למדת על זוגיות מהפרידה האחרונה?

   

  "כל אישה שונה לגמרי מהשניה, רוסלנה שונה לגמרי מאילנית. הבנתי שאי־אפשר לשנות אותי בגיל 47. אנשים אפשר לשנות כשהם ילדים, נערים. עד בגרות אפשר לעצב".

   

  תשמעו מה שאתם אוהבים, לא רק את אבא. מימין: ליאם, אייל, יאן ואלין גולן
  תשמעו מה שאתם אוהבים, לא רק את אבא. מימין: ליאם, אייל, יאן ואלין גולן

   

  בנוי לזוגיות נוספת?

   

  "לא כרגע. מצחיקים אותי כל האתרים האלה שכל יום מדביקים לי זוגיות חדשה. לא יצאתי עם מישהי מאז, אפילו לא דקה. מפרסמים עליי דברים בלי לבדוק בכלל והבחורות האלה זוכות לטוקבקים מגעילים ועל מה? הייתה מישהי בשם שנית שכתבו שהיא חברה שלי והיא בכלל חברה של איתי לוי. היינו במסיבת בריכה והצטלמתי איתה. איתי הוא כמו הבן שלי ועשו ממנה ככה וככה. בהמשך, באותה מסיבה, הצטלמתי עם הבת של חבר שלי. כתבתי שהיא הבת של חבר שלי בכוונה מתחת לתמונה ועדיין היא קיבלה דברי נאצה. ואחר כך הייתה את הילה קרוגמן ומלכת היופי רתם רבי שצילמו אותנו יחד. עשו מהן בנות זוג שלי.

   

  "חבר'ה, מותר לי לדבר עם בחורה, לשבת איתה במועדון ואפילו לשתות קפה ולצאת איתה. זה לא אומר שאני בזוגיות חדשה. אני מציע, בואו תעצרו, תחכו, תראו אותי עם מישהי חודשיים־שלושה, שזה משהו יציב, ואז תפרסמו".

   

  יצאת עם מישהי מהבנות האלה?

   

  "יצאתי עם הילה למועדון, עם רתם היינו בחתונה. זה לא דייט. דייטים לא היו לי".

   

  למה?

   

  "לא במקום הזה עכשיו, אני בקטע של לבוא, לשבת לדרינק, לדבר וללכת כל אחד לביתו, שלום, נגמר. כשתהיה לי בת זוג תאמין לי שכל אחד יידע. אין לאבי דאבי כמוני שמעלה תמונות עם בנות הזוג. אני הכי אוהב כשאני אוהב. אבל תראה לאן מגיעים. לא מזמן הלכתי עם ליאת אשורי למסיבה. צילמו אותי עם שי מיקה שם וכתבו 'הלילה הסוער של אייל גולן ושי מיקה'. כל הכותרות האלה עושות נזק לבחורות ונזק לי. וגם הילדים שלי קוראים את זה, להם זה גם עושה נזק. מקווה שהם קצת ימתנו. זה מגעיל. כשאתה כותב, 'אייל גולן והחדשה' באתר ואותו אתר כותב למחרת, 'אייל גולן והחדשה', וזו מישהי אחרת, זה פתטי".

    

  כל אישה שונה לגמרי מהשנייה. גולן ורוסלנה רודינה
  כל אישה שונה לגמרי מהשנייה. גולן ורוסלנה רודינה

   

  הילדים שואלים?

   

  "לא ממש. הם יודעים שכשבאמת תהיה מישהי רצינית ואמיתית, הם יכירו אותה ויידעו מי היא. בגלל זה הם לא מתייחסים".

   

  זה לא מלחיץ להתבגר לבד?

   

  "אבל אני לא באמת לבד. יש חברים סביבי, יוצא, מבלה, מכיר. יש את הימים הפחות טובים, שאני נכנס למיטה בלילה ומרגיש קצת בדידות. אבל אתה עוצם את העיניים, קם בבוקר ומרגיש אחרת, שוכח מזה".

   

  אילנית עקצה אותך בראיון האחרון. אמרה שגם בזוגיות איתך הרגישה לבד.

   

  "אחד הדברים שאני אומר לאילנית כל החיים, וחשוב שתכתוב את זה, זה שאסור לה להתראיין. יש אנשים שאסור להם להתראיין, חוק. אותי זה מאוד מצער בכל פעם מחדש, כי היחסים ביני לבן אילנית הם כאלה שאני מאחל לכל זוג גרוש בעולם. אנחנו החברים הכי טובים. זה תמיד חיבוק כשמתראים, ותמיד שיחה טובה וכשיש לה יום הולדת אני תמיד שולח בלילה הודעה של 'מזל טוב'. הנה תראה באייפון, 'מזל טוב אונה יקרה'. ככה אני קורא לה.

   

  "אבל אילנית לא יודעת להתראיין. ומצער מאוד שאחרי עשר שנים שאנחנו גרושים היא עדיין צריכה לקבל כתבה שהשם אייל גולן מוזכר בה. אני מחכה לקרוא כתבה על אילנית לוי בלי שאייל גולן יוזכר. יש לה בן זוג שש שנים, יש לה קריירה, היא בהחלט שם בזכות עצמה. את לא צריכה את אייל בכתבה שלך אחרי עשר שנים. אבל משום מה זה לא קורה באף כתבה איתה, מעולם. וזה לא רק באשמתה. גם כשהיא ואלירז נסעו לצפון לצימרים, כתוב אילנית לוי אקס אייל גולן. למה? זו אילנית לוי בפני עצמה".

   

  בוא נתייחס רגע לטענה שלה בכתבה האחרונה.

   

  "אני אומר לך שאין לה מושג. בחיים היא לא הייתה לבד בזוגיות איתי. שאל אותה עכשיו בלי ראיון והיא תגיד לך שלא הייתה לבד. היא לא יודעת להתראיין. לפני חודש וחצי הופעתי באשדוד. הזמנתי את אמא שלה, אחותה, הילדים, כולם ישבו בשורה רביעית. אנחנו מש ממש ביחסים טובים. אבל כל פעם בא ראיון שבו היא אומרת משהו טיפשי שלא קשור לכלום. מה הבעיה שלך להגיד כששואלים אותך על אייל גולן, 'אייל זה העבר שלי'. מה הבעיה? אבל לא דיברתי איתה על הראיון הזה. עם אלירז אין לי יחסים אבל ליבנו הכל ודיברנו על כל העניינים בבר מצווה של ליאם. הבנו אחד את השני. הכל בסדר. טודו בום (צוחק)".

   

  אולי גם לרוסלנה אסור להתראיין לטעמך?

   

  "אני יכול לומר ובעצם לרצות, שזו תהיה הפעם האחרונה שבה השם אייל גולן מוזכר בכתבה של רוסלנה".

   

   

  × × ×

   

  על פניו, זה מאוד לא בודד להיות אייל גולן, איש שלא מגיע למקומות בלי פמליה. אבל אם השנים האחרונות לימדו אותו משהו, זה שאין לו על מי לסמוך. כולם רוצים ממך משהו כשאתה אייל גולן, גם הכי קרובים, גם אבא שלך. הפרשה שהתפוצצה בשנת 2013 - אז נחקר בחשד לקיום יחסי מין עם קטינות, ולבסוף התיק נגדו נסגר מחוסר ראיות - איימה לסיים לו את הקריירה. אבל גולן התאושש, ניער אנשים בעייתיים מחייו, וניתק כל מגע עם אבא שלו, דני ביטון, שבראיון ב'ידיעות אחרונות' הודה שקיים לידו יחסים אינטימיים. ביטון הורשע בשורת עבירות מין ובהן הבאת אדם לידי מעשה זנות וניצול קטינים לזנות, ישב שנתיים בכלא והשתחרר במאי האחרון.

   

  הבנתי שאבא שלך ניסה ליצור איתך קשר אחרי שיצא מהכלא.

   

  "לא עניתי ולא עשיתי כלום, מבחינתי הוא לא קיים".

   

  הוא בכל זאת אבא שלך.

   

  "לא מעניין. זו שאלה שמחוקה מבחינתי. אין שום רגש ושום עניין והוא לא קיים מבחינתי. אין לי אפילו על מה לכעוס".

   

  איך זה לחיות כשכל אחד רוצה ממך משהו?

   

  "היום, אחרי כל מה שעברתי בחיים, אני יודע לזהות מי באמת לידי בלי אינטרס. וזה לא הרבה. אפשר לספור על כף יד אחת".

   

  יש מישהו שאתה מספר לו הכל?

   

  "סבא שלי, בבית הקברות. יושב מולו ושופך הכל. לא מצפה לתשובות אמנם, אבל עדיין. לא רואה את עצמי, נגיד, יושב עם פסיכולוג. הוא יצטרך פסיכולוג בעצמו אחרי שהוא ידבר איתי. לא רואה את עצמי בכלל מדבר עם מישהו".

   

  כשהיית עם רוסלנה סיפרת לה דברים?

   

  "רוסלנה יודעת עליי הכל, לדעתי".

   

  יש כאלה שהתרחקו אז, בימים הפחות טובים, וניסו לחזור עכשיו?

   

  "ברור, וכבר לא יכולים להתקרב. אני אפילו לא צריך לומר להם משהו. חמש דקות לידי ואתה מרגיש שאתה לא רצוי".

   

  ממי תבקש סליחה לפני יום הכיפורים?

   

  "מבורא עולם. מהילדים שלי. מאמא שלי. פעם הייתי אתאיסט מוחלט ועכשיו אני אדם מאמין".

   

  איך זה קרה?

   

  "לא יודע אם עשיתי דווקא אבל הייתי הפוך לגמרי. בכיפור הייתי אוכל ובית כנסת לא עניין אותי, ובמשקוף של הדלת הייתה מזוזה ושם במקום קלף הייתה בכלל תמונה שלי, שאנשים היו מנשקים אותי במקום את הקלף. הצחיק אותי שמנשקים אותי בכל פעם שנכנסים.

   

  "זה השתנה כשסבא שלי חיים נפטר לפני עשר שנים. הוא וסבתא אסתר גידלו אותי ובשבילי זה היה לאבד אבא. בשבעה השתתפתי בכל התפילות, ולאט־לאט נכנסתי לזה. יותר מהקטע של הכבוד לסבא שלי. מאז די התחברתי לדת ואני מניח תפילין ועושה קידוש בשבת ונוסע כל שנה לאומן וגם לכותל לסליחות. די מחובר לדת וזה עושה לי הרגשה טובה להניח כל יום תפילין".

   

  מי צריך לבקש סליחה ממך?

   

  "יש רשימה כל כך ארוכה שאני לא יודע אם יספיק יום אחד. יצטרכו כמה ימים של צום".

   

  מבט ברשימת ההופעות של גולן - שרק הקיץ עלה על הבמה במופעים פתוחים לקהל, כולם מלאים, מול כ־150 אלף איש - מגלה שהוא חזר למעמד שהיה לו טרום־הפרשה. גם ברשימת הזמרים המושמעים ברדיו הוא הגיע למקום הראשון בהפרש ניכר מהבאים אחריו, שרית חדד ושלמה ארצי. "להיות במקום הראשון זה כבר כבוד גדול, אני לא חושב שהפער עקרוני. עצם העובדה שאני במקום ראשון אומר שהקהל שלי הולך איתי".

   

  חששת שלא תחזור למעמד שלך?

   

  "לרגע לא".

   

  גם ברגעים הכי קשים?

   

  "אני מכיר את הקהל שלי כל כך טוב ואני מכיר את האהבה שלהם אליי ואת זה שהם בוטחים בי כל כך ויודעים מי אני. מה שעבר לי אז בראש זה רק שאני צריך לשכוח מזה ולהתקדם הלאה".

   

  בסדר, יכולת להיות היום גם מקום שישי בהשמעות וזו עדיין הייתה נחשבת הצלחה אחרי כל מה שקרה ופורסם עליך.

   

  "לא מכיר את המושגים האלה, מקום חמישי־שישי, לא בחיים ולא במוזיקה. אף פעם לא ראיתי את עצמי כמישהו שטוב לו מקום שני. הייתי שבע שנים רצוף זמר השנה ובכל פעם שואלים אותי, 'מה, לא נמאס לך? אתה עוד מתרגש?' ברור, אני בנאדם תחרותי ואם הילד שלי מנצח אותי בפלייסטיישן אני מתעצבן שהוא מנצח. ולא בכאילו, מתעצבן באמת. אני רוצה לנצח בהכל, זה חלק ממה שמגדיר אותי. מן הסתם לא הייתי אומר, 'כיף כשאני מקום חמישי'. אז כן, זה מרגש שאני מקום ראשון בהשמעות ואולי מפתיע אותך, אבל זה לא מפתיע אותי כי אני יודע מה אני עושה".

   

  לא מפתיע בכלל?

   

  "אגיד לך מה הפתיע אותי. זה שהקהל לא עזב לרגע כתוצאה מכך וגם העורכים ברדיו לא עזבו אותי בשום שלב. בסופו של דבר מי שקובע זה השטח. עורך ברדיו לא יכול כל הזמן להתכחש לשטח. אם אתה רוצה להיות שדר שאוהבים אותך, לא תלך נגד מה שהעם רוצה".

   

  אלא שגלגלצ לא יישרה קו עם ההנחה של אייל גולן. רשימת ההשמעות של השנה החולפת שפורסמה במוסף הזה, העלתה פצצה אמיתית: גולן לא נכלל בין ה־15 הראשונים, ואת הרשימה מוביל ברי סחרוף.

   

  אאוץ'.

   

  "אה, זה. אתה מדבר על תחנה שלא קיימת מבחינתי".

   

  והיא בכל זאת פופולרית, אתה יודע.

   

  "פופולרית למי?"

   

  בכל סקר האזנה שתיקח.

   

  "גלגלצ, עד שלא ייקחו את עצמם בידיים ולא ישימו בפלייליסט אמנים משני צידי המתרס, לא באמת תשתנה. אני מכיר את הנתונים. המוזיקה המזרחית היא שלושה אחוז מכל ההשמעות של התחנה. אם אריק איינשטיין שהכי אהבתי מושמע 1,800 פעמים בשנה וכל המוזיקה המזרחית ביחד רק 600, אז תבין שיש פה משהו לא לעניין".

   

  והסיבה?

   

  "יש פה ילדים שגדלו על מוזיקה מסוימת ואז נותנים להם לערוך ולשדר וככה מתקבל האופי של התחנה. חבל שכך. אני תמיד אומר שגלגלצ, אם זו תחנה של חיילים, צריכה לשדר הכל. אני מכיר אתיופים, רוסים, דרוזים, מרוקאים ותימנים שנהרגו במלחמות. אז גם מוזיקה אתיופית צריכה להיות בגלגלצ וגם ורוסית ודרוזית. אם אני אקח אותך ונלך לבסיסי צה"ל ונשאל מה החיילים מעדיפים לשמוע, מה נראה לך שהם יגידו? גלגלצ היא מדינה בפני עצמה".

   

  בוא נגיד ככה: זה שאתה לא בין ה־15 הראשונים בגלגלצ מעיד על החלטה מודעת וגורפת.

   

  "זו החלטה גורפת רק לתחנת רדיו אחת שלא קיימת. בחיים שלי לא נעצרתי על 91.8. אגלה לך משהו. שר הביטחון אביגדור ליברמן הזמין אותי לפגישה אישית בנושא גלי צה"ל וגלגלצ כי הוא קרא אצלכם בעיתון את מה שאמרתי פעם על התחנה. עניתי בחיוב לפגישה ובאתי למשרד הביטחון. הוא רצה לשמוע מה הנתונים שיש לי לגבי גלגלצ והצגתי לו את הכל".

   

  מה הוא ענה?

   

  "אמר לי, 'מיניתי מפקד חדש, אני רוצה שתיפגש איתו'. אמרתי לו, 'בשמחה אפגש איתו'. הוא אמר לי, 'אני מחזיק ממך זה שיגיד לי אם התחנה טובה או לא טובה'. הוא הקשיב בקשב רב".

   

  התרגשת? בכל זאת שר הביטחון קורא לך.

   

  "מאוד. אני חושב שליברמן לקח את הפגישה ברצינות ואני בטוח שהוא יטפל בזה. רואים שזה מפריע לו".

   

  בגלגלצ לא סלחו לך על הפרשה.

   

  "ובכל זאת, אני מקבל מהם כל הזמן פניות לבוא לתוכניות, לשיתופי פעולה כאלה או אחרים ואני עונה 'לא' באופן גורף. אמרו לי שהשיר שלי מקום ראשון במצעד שלהם. את מי זה מעניין".

   

  אתה חושב שישכחו לך את זה אי פעם?

   

  "אני שכחתי, המון שכחו, מקווה שגם אלה שנשארו, הגרורות הקטנות האלה, גם הן יירדו".

   

  ביום העצמאות האחרון נשמעו שוב קולות מחאה נגד הופעתו של גולן, בחיפה. בגלל הפרשה, וגם בגלל השכר שקיבל עבור שתי הופעות באותו ערב, כ־340 אלף שקל.

   

  "אתה כבר צריך להבין שכל המצקצקים לא מדגדגים לי בכלל", אומר גולן. "זו הייתה ההופעה הכי מפוצצת בכל הזמנים בחיפה, 45 אלף איש, וזו התשובה הכי טובה. הפעם זה היה קשור יותר ללמה קיבלתי 175 אלף שקל להופעה. אני אפילו לא יודע אם הסכום נכון. אבל אם לפני שלוש שנים הגעתי להופעה בבית־שמש והיו חמש נשים שהפגינו מתוך 20 אלף שהיו שם, בחיפה לא ראיתי אף אחת כזו. מצחיק אותי שתשעה אנשים בחיפה אמרו דבר מה וזה שודר בחדשות כי הם רצו לקדם משהו נגד העירייה. לאחר מכן, כשבהופעה היו 45 אלף איש, זה כבר לא שודר בחדשות. זה לא הוגן. רוצים צדק? אז עד הסוף".

   

  הוא הוציא השנה אלבום חדש, כפול, 'לא פשוט להיות פשוט', שמכר יותר מ־60 אלף עותקים. "לדעתי, זה האלבום הכי טוב שעשיתי עד היום. חד־משמעית. עשיתי 20 שירים, עשרה שקטים ועשרה קצביים. זו הייתה סגירת מעגל של 20 שנה מאז אתניקס. אני הכי שלם עם האלבום הזה".

   

  בשבוע שעבר תמיר קליסקי התראיין כאן ואמר, "משהו בקטע עם אייל גולן לא עושה טוב לזאב נחמה... זאב אמר לי 'בוא נפסיק לעבוד עם אייל ונחזיר אותו למקום שממנו הוא בא"'.

   

  "לא הרגשתי דבר כזה בהופעות עם אתניקס. הן תמיד היו טובות ועם אנרגיות מעולות. לא שמעתי עדיין את הצד של זאב, ואני תמיד שומע שני צדדים כדי לקבל את התמונה המלאה".

   

  יש שיר מהלהיטים שלך שאתה מצטער שהוצאת?

   

  "את הדואט עם עומר אדם אני לא שר בהופעות. פחות אוהב את השיר הזה".

   

  אז למה הוצאת אותו?

   

  "לא יודע, טעות. עומר אחלה זמר ואם מסתכלים על השיר הוא יותר מתאים לעומר מאשר לי. פחות התחברתי לזה והשיר להיט היסטרי בחוץ. שמע, הביאו שיר, האזנתי, נשמע טוב, אבל בדיעבד זה לא מתאים לי. אני לא יכול לשיר אותו בהופעה, למרות שמבקשים. לא שר על במה מה שאני לא מתחבר אליו".

   

  לסטטיק ובן־אל אתה מתחבר?

   

  "הבן שלי ליאם, בן 14, שומע אותם כל הזמן. אלין גם חולה על זה. אז אני אומר, אם הילדים שומעים את כל זה, אתה לא רוצה להתנתק מהם. אני אומר לילדים, 'תשמעו מה שאתם אוהבים, לא רק את אבא'. והם נכנסים ליוטיוב ושומעים הרבה זמרים שאני לא מכיר. הכרתי דרכם את סטטיק ובן־אל כבר בשיר הראשון".

   

  אתה אוהב?

   

  "כן. להגיד לך שזה יחזיק 40 שנה, לא יודע. כרגע זה עושה כיף ושמח ומעלה חיוך וילדים ואנשים שרים. אז למה לא? מפרגן".

   

  תעבוד יום אחד עם ג'ורדי?

   

  "אני שומע את העבודות שהוא עושה, וזה באמת מדהים בעיניי. אבל ברגע שכולם הולכים למקום אחד, אני הולך למקום אחר. פתאום כל מיני זמרים אומרים לי, 'אני הולך לג'ורדי לעשות עיבוד'. בסדר, לכו תעשו. אני לא".

   

   

  × × ×

   

  בינואר האחרון נכנס גולן לקרב תקשורתי מהדהד עם אביב גפן, אחרי שבמוסף הזה אמר גפן על גולן שהוא מ"אלה שמנסים לשפוך בנזין על השד העדתי כי זה משרת אותם". גולן העלה מיד פוסט זועם באינסטגרם שלו, ובו כתב בין השאר: "הרבה פעמים מעריצים שלי שולחים לי, 'תן לנו, נטפל בו, נעשה לו ככה וככה. אז אני מפה קורא להם - אל תעשו כלום".

   

  קצת הגזמת לא?

   

  "עוד הייתי מתון".

   

  זה התפרש כרמיזה לסגירת חשבונות.

   

  "בחיים לא איימתי על אף בנאדם ולא מאיים על אף אחד. גם על אלירז אמרו שאיימתי ועובדה שאני פגשתי אותו ולחצתי ידיים. אלירז עצמו אמר לי שהוא היה אומר את אותם דברים במקומי. ככה זה כשמישהו אחר מגדל את הילדים. אז אמרתי בזמנו שאני מקווה מאוד שהוא מתנהג איתם כמו שצריך ואם לא, אני אדאג להתנהג איתו כמו שצריך. זה לא היה איום. עשו מזה רעש סתם.

   

  "גם במקרה של אביב לא באתי לאיים על אף אחד. להפך. אם היית רואה את התגובות שאני מקבל, היית מבין כמה הרגעתי את הקהל שלי במה שכתבתי. אנשים כתבו לי שילכו אליו בפינה חשוכה וישברו לו את הפיקות בברכיים, הגיעו עד למקומות כאלה. יש לי קהל אדיר ותומך ואם פוגעים בי, זה כאילו שפוגעים בו. לא סתם כתבתי את מה שכתבתי. רציתי שהחלק הזועם בקהל שלי יעצור את עצמו ויידע שאפשר לומר מה שרוצים, לבוא ולפגוע בבנאדם פיזית, את זה בחיים לא אתן שיעשו ולא ניתן יד לאלימות. מה שעניתי לו מילולית היה מספיק כואב וחזק".

   

  מה הדליק אותך כל כך?

   

  "כבר שנתיים שהבנאדם רק מחפש את אייל גולן וסליחה שאני משתמש בגוף שלישי. אבל זה נגמר בפוסט הזה וזהו".

   

  דיברתי איתו אחר כך?

   

  "לא. אני לא אדבר איתו בחיים".

   

  ואם ישלח לך שיר טוב?

   

  "אני אשתמש בשיר, אבל לא אדבר איתו. אף אחד לא יכול לקחת את זה שהוא יוצר ענק. אתה יודע, מבחינתי אביב גפן הוא גאון מוזיקלי, מחשב־על, רק שהמדפסת דפוקה, אין מה לעשות. אמיתי. אם היה משתמש בידע שלו ומדבר כמו שצריך, הוא היה גאון מושלם. יש כאלה שהכל עובד אצלם כמו שצריך ואז, כשהם מתחילים לדבר, אתה אומר, 'חבל'".

   

  רני רהב ראה את הפוסט לפני שעלה?

   

  "לא. כתבתי מה שעבר לי בראש באותו רגע. בדרך כלל בדברים כאלה אני שואל את רני, הפעם לא העברתי לאף אחד. לא היה שום פילטר. שנתיים שהוא מחפש אותי ויורד עליי ויורד על המוזיקה המזרחית בכלל ויודע שהוא יקבל כותרות. איך אתה יכול לומר על השיר 'אמא יקרה' של דודו אהרון שזה טקסט פח, כשחצי מדינה שומעת את השיר ובוכה ממנו?

   

  "שמו לידך ב'דה וויס' את שלומי שבת ואת שרית חדד, אז אף אחד לא יענה לך ואתה מרשה לעצמך להשתלח במוזיקה המזרחית ולהשתלח במשה פרץ, באייל גולן, בסטטיק ובן־אל ובדודו ואני סותם. ואז באה הכתבה הזו אצלכם שבה הוא פתח עליי כאילו עשיתי לו משהו רע בחיים ואמרתי לו בעצם, 'פה תעצור', והוא עצר. אני לא מכיר את אביב וכשהוא ביקש שאסדר לו חדר באילת בבית מלון אמרתי, בכיף באהבה, סידרתי לו את כל העניינים. אפילו תודה לא אמר. מה יש לך לבוא לרדת עליי כל הזמן. מה כואב לך? בכל תוכנית של 'דה וויס' אתה מדבר על 'אלה עם המרצדסים והקרוואנים'. מה, אני גונב את האוטו ואת הקרוואן? אני כל לילה עובר מבמה לבמה ועובד קשה".

   

  היית יושב עם אביב ב'דה וויס'?

   

  "הייתי יושב עם אביב דווקא בגלל שהוא שם".

   

  היית עונה לו?

   

  "אתה רציני? יש סיכוי שבסיבוב אני עוקר את הכיסא עם הכפתור באמצע התוכנית. שמע, ישבתי פעמיים לשיחה עם אבי צבי (מנכ"ל רשת - ר"ש). אולי יהיו משהו בעתיד. כרגע אין".

   

  ובקשת?

   

  "לא דיברו איתי. לא פנו אליי".

   

  אולי כי העונה האחרונה של 'אייל גולן קורא לך' הייתה פחות מוצלחת?

   

  "לא יודע אם לומר לך שפחות טובה אבל הם די צימצמו משאבים וערוץ 24 באמת היה גמור. לא היה כלום. תחשוב שאני צריך בכל תוכנית שלי להביא פיק של חמישה אחוזי רייטינג למעשה מאפס. אני חושב שהייתה עונה טובה והיו זמרים טובים. הרייטינג היה קצת פחות טוב".

   

  בשנתיים האחרונות הוא ממעט מאוד להופיע בחתונות. "זה לא שפרשתי מהעסק הזה. אני פשוט כבר לא עושה חתונות ולא ממקום של מעמד או משהו כזה. הופעתי בחתונות במשך 25 שנה וזה שוחק, ואני באמת עמוס בהופעות שאני עושה עכשיו, גם לוועדים וגם קיסריות ומנורה־מבטחים. אני עושה המון דברים ואם אפשר להוריד ולהפחית בעומס, למה לא?"

   

  הבנתי שאתה מבקש הרבה בכוונה כדי שלא ייקחו.

   

  "העלינו מחיר, זה נכון. שיהיה כמה שפחות לרוץ ממקום למקום. זהו. אני רוצה קצת להיות יותר אבא עם יאן, מה שלא הייתי מבחינת זמן איכות עם ליאם ואלין".

   

  מצטער על זה שלא היית איתם?

   

  "פחות חוויתי את האבהות עם ליאם ואלין, אני חווה את זה ממש עם יאן וזה כיף גדול. אני לא מצטער כי זה שלא הייתי, זה כדי שיהיה להם עתיד. אבל עכשיו אני יכול להרשות לעצמי לעשות קצת פחות. אני עושה הכל עם יאן. בארבע מוציא אותו מהגן, או שמוציאים בשבילי אם אני לא יכול, ואז הולך הביתה ונמצא איתו עד תשע, מקלח אותו והכל. אגב, זה היה ככה גם עם אילנית וגם עם רוסלנה, עד גיל חודשיים אני קילחתי את הילדים. הן לא נגעו בילדים מהפחד. אני אוהב את זה. אחר כך אני עושה לו ארוחת ערב. המטרה היא יותר זמן איכות יחד".

   

  בירכו אותך על עוד ילד, עם שרית חדד.

   

  "זה היה מצחיק. שלחתי לה הודעה, 'שיהיה לנו במזל'".

   

   

  × × ×

   

  גולן יחגוג 50 בעוד שלוש שנים. "וואי, זה חתיכת גיל", הוא אומר. "אבל זה גם לא 50 של פעם. היום 50 זה 40 החדש ו־40 זה כמו 30, אפילו 25. כשהייתי צעיר בני 50 היו עם שיער לבן וכרס גדולה. המודעות היום היא אחרת, אנשים שומרים על עצמם בחדרי כושר והרבה יותר מטופחים".

   

  התעלפת במופע בבריכת הסולטן לפני כמה ימים. מה קרה?

   

  "בשיר הרביעי־חמישי התחלתי להרגיש סחרחרות ונהיה לי שחור בעיניים וחולשה בכל הגוף. הרגשתי שאני הולך ליפול. הלכתי לעמוד ליד עדי לאון, נשענתי עליו והעברתי עוד 20 דקות עד להפסקה. הרגשתי על הפנים אבל לא רציתי לאכזב את הקהל, ואני חושב שעשיתי טעות שלא אמרתי להם מה אני מרגיש אבל העברתי את החלק השני עד הסוף.

   

  "מה שקרה זה שלפני ההופעה סבלתי מכאב ראש וביקשתי שיביאו לי כדור. הביאו לי בטעות כדור שמיועד למיגרנות ולכאבי מחזור של אישה, משהו שיכול להרוג סוס. ביום שאחרי הופעתי פעמיים ולא קרה כלום. המסקנה? עדיף שיהיה אדוויל זמין".

   

  באחרונה נכנס גולן גם לעסקי הלילה. "אני שותף במקום ברחובות בשם רודאו, בר של מוזיקת קאנטרי. כל המקום בנוי כמו כל המערב הפרוע של פעם. הכל עשוי מחביות, עם ראשים של שוורים על הקירות. ויש גם מתקן של שור שאתה יושב עליו. פתחתי את המקום עם מאמן הכושר שלי אביעד והמטרה היא שתהיה רשת של ברים כאלה".

   

  אפרופו בילויים, היית בחתונה של הבת של ביטן. מה לך ולביטן?

   

  "אני מכיר אותו עוד מאז שהיה סגן ראש עיריית ראשון־לציון. הוא חבר. הוא בן־אדם מאוד חזק וכריזמטי. אני לא מופתע ממה שקורה איתו".

   

  אתה ומירי רגב בכלל חברים קרובים.

   

  "חולה עליה. על שום פוליטיקאי לא תשמע אותי אומר לך שאני בעדו ותומך בו. היחידה שאני איתה ולצידה זו מירי רגב. אוהב את האישה הזו בלי קשר למה שהיא עושה".

   

  קיבלה הרבה ביקורת אחרי שקידמה את 'אייל גולן קורא לך'.

   

  "בסדר. לא הופתעתי כי ראיתי מי עשה עליה את העליהום".

   

  לא איימתי עליו, לחצנו ידיים. אילנית לוי ואלירז שדה
  לא איימתי עליו, לחצנו ידיים. אילנית לוי ואלירז שדה

  מי?

   

  "אנשים מהשמאל שלא אוהבים את מירי רגב ולא את אייל גולן. אבל זה בסדר, מותר להם. בינתיים היא רק הולכת וגדלה ואני ממשיך בדרך שלי והקהל שלי גדל. אני מקווה שהיא תהיה ראשת ממשלה. מאוד. היא דוגרית ואומרת הכל בפנים והכי ישרה שיש, הולכת עם האמת שלה. היא הייתה דוברת צה"ל ועשתה תפקידים ומכירה ויודעת מה המדינה הזו צריכה לעשות ולהיות. אני לא תמכתי מעולם באף אחד. בה אני אתמוך. למאבק בגלגלצ יצאתי בגללה".

   

  התפייסת לאחרונה עם שדר הרדיו אליקו אחרי שנים של סכסוך מר.

   

  "בני פרץ ואני לא אנשים של מלחמות אלא אנשים של שלום. שמונה שנים של ברוגז, כמו ילדים, זה לא משהו שמתאים לנו. כשהייתה את האפשרות לעשות שולם דרך מתווך שחיבר בינינו לבעלים של 91, ואליקו, לקחנו. הם הושיטו יד לשלום. אנחנו החזרנו וזה נגמר בחמש דקות".

   

  למה בכלל רבתם?

   

  "אין לי מושג. אחרי שמונה שנים אתה שוכח. ישבנו וזו השאלה הראשונה שעלתה. לא ידענו להגיד. יצא שסתם שמונה שנים לא דיברנו".

   

  אז יש לך טיפים איך לפתור את הסכסוך במזרח התיכון.

   

  "את זה דווקא אין לי. שם ברור על מה רבים".

   

  razs@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 18.09.17 , 17:39