yed300250
הכי מטוקבקות
  דר זוזובסקי | צילום: יניב אדרי
  זמנים מודרנים  • 26.09.2017
  "החיים שלי לא תמיד זוהרים"
  דווקא ביום שבו תיכננה דר זוזובסקי להשיק את הבושם החדש שלה התרחשה תאונת הקורקינט הטראומטית של חברתה הטובה שלומית מלכה. האירוע המטלטל הביא עימו תובנות חדשות על הקריירה, הזמן, המרדף אחרי ההצלחה והמציאות היומיומית שמחוץ לבועה הנוצצת. ראיון מפוכח במיוחד
  מירי בן־דוד ליוי

  הדוגמנית והשחקנית דר זוזובסקי (26), הפרזנטורית של חברת "קסטרו", יצרה בושם אישי משלה, ותיכננה עבורו השקה מכובדת, אבל ברגע האחרון הכל השתבש: בבוקרו של יום ההשקה אירעה תאונת הקורקינט המדוברת של חברתה הטובה של דר, שלומית מלכה. זה קרה ממש שעה קלה לפני שהשתיים היו אמורות להגיע למפגש בוקר מפנק עם כמה חברות.

   

  "היום הזה נראה בפועל הכי לא דומה למה שהוא אמור היה להיות", משחזרת זוזובסקי. "בבוקר, ממש לא הרבה אחרי שבעצמי דיברתי עם שלומית, אבא שלי התקשר אליי. הוא עדיין לא ידע במי מדובר, אבל שאל אותי בעקבות הפרסומים בחדשות מי מחברותיי רוכבת על קורקינט חשמלי. אמרתי לו שברור – כל החברות שלי עושות את זה, חוץ ממני, הפחדנית. אבל מיד הבנתי שמדובר בשלומית".

   

  היא מיהרה להתייצב לצד חברתה. "כמובן שהייתי כל הזמן באיכילוב. עברנו כמה ימים קשים, למרות שכעבור כמה שעות ארוכות התחוור לנו שלא נגרם לה נזק בלתי הפיך. שלומית היא מהחברות הקרובות שלי וחשובה לי, וזה בהחלט יצר בי זעזוע".

   

  במה זה התבטא?

   

  "עברתי שיעור בפרופורציות. התקופה האחרונה שלי ושל הסובבים שלי הייתה נראית כמו סוג של מרדף של לעשות, להתקדם, ללכת, להוכיח, לכבוש ולהשיג, ופתאום הבנתי שאני לא יודעת מה יהיה מחר, או אפילו בעוד כמה דקות, וזה גורם לי קודם כל להגיד תודה על הכל – על הבריאות, על כל מה שיש – ולהפנים ששום דבר לא מובן מאליו. לכל החברים הקרובים זה יצר הוויה של הוקרה ורגיעה מהלחץ והטירוף.

   

  "אני מאמינה שיש שמירה בעולם. על שלומית יש שמירה ואני מרגישה שגם עליי יש שמירה, והנה קיבלתי רגע בחיים שבו זה התחדד אצלי. דברים לא קורים סתם ואנחנו צריכים לקחת מהם משהו ולהגיע למסקנות. אני מאמינה שהסיטואציה הזו תמשיך ללוות אותי. מאז ההתאוששות אנחנו נפגשות בכל יום ולשלומית שלום כמובן".

   

  לבסוף הבושם הושק, וכבעלת המותג יודעת זוזובסקי שעכשיו, לראשונה, הכל מונח על כתפיה החטובות. "אני מרגישה באופן מובהק שיש ציפייה שעוד משהו יקרה וייכבש עוד יעד", היא אומרת. "אבל זה מחזיר אותי שוב למקום האמיתי הזה שהגעתי אליו, להבנה שלמרות כל מה שנראה בשלטי החוצות, החיים שלי לא תמיד זוהרים ואני עובדת קשה, וכמובן עושה מה שאני אוהבת. וכשכולם אומרים, 'אז מה קורה, אז מה קורה', כל מה שאני רוצה להגיד להם זה שאני חיה חיים מאוד פשוטים ורגילים, ורוצה לשמור על זה בדיוק כך".

   

  היא נולדה בתל־אביב, ממש בדירה שבה היא גרה כיום, וכשהייתה בת ארבע ואחיה רועי נולד, המשפחה עברה לרמת־השרון. אמה, עינת, היא מעצבת פנים ואביה, שרון, עוסק בנדל"ן בתת־היבשת ההודית. "הייתי ילדת מפתח עם הורים קרייריסטים, כל אחד בדרכו", היא נזכרת. "הם לא היו נוכחים הרבה בבית והייתי מאוד עצמאית. בעצמי לא הייתי הרבה בבית, תמיד הייתי עסוקה. גם בצופים, כחניכה, כמדריכה, תמיד התנדבתי במקומות ועבדתי מגיל צעיר. בגיל 14 הוצאתי אישור עבודה ומאז אני עובדת, כפיקולו במסעדה ובכל מה שמצאתי והתאים לי".

   

  היא התגלתה כמו בסיפור אגדה. "כשהייתי בת 17 עבדתי בספריית די־וי־די ברמת־השרון והגיע יוני דותן, סוכן ב־ADD. הוא שאל אותי אם אני רוצה להיות דוגמנית. בזמנו הייתי במגמת תיאטרון בתיכון אלון, שזה תיכון מאוד אליטיסטי, ולא רציתי לעסוק בדוגמנות. חלמתי לעשות תיאטרון. כבר מכיתה ד' התחלתי לשחק. הייתי בסך הכל קטנה, צנומה, עם גשר בשיניים. כל הילדות והנעורים לא תפסתי מעצמי יפה בכלל".

   

  תגובתה לא הייתה נלהבת במיוחד. "אמרתי לו שלא מעניין אותי לדגמן, אבל אם הוא יכול ללכת איתי על משהו שקשור במשחק, אז זה הכיוון. הוא הזמין אותי לפגישה ופגישה הולידה פגישה, וזו הייתה התקופה שבה התחלתי ללכת לאודישנים, אבל בקצב מאוד לא היסטרי. לא הייתי ממש בתוך זה וגם אף אחד לא היה מופתע, לא הוריי ולא חבריי. אני מרגישה בת מזל שידעתי מגיל צעיר במה אני רוצה לעסוק".

   

  כשהייתה בת 18 כינסו הוריה אותה ואת אחיה וסיפרו שהם מתגרשים. "זה היה קשה וגם מפתיע, כי לא גרתי בבית בזמנו ולא ידעתי מה הלך הרוח. הייתי כל כך עסוקה בעצמי, שלא הבנתי שיש משבר בבית. הייתי מגיעה משנת השירות בעפולה, בגרעין העמק בכפר נוער בסיכון, פעמיים בחודש, ובזמן הזה עשיתי הכל כדי להיות עם החברים ולחוות. זה היה שינוי גדול, ממשפחה מלוכדת ואוהבת למצב חדש, ובהחלט עברתי תהליך.

   

  "למדתי לראות את ההורים שלי כבני אדם ולהבין שלא הכל מושלם כמו שזה היה נראה לי, ושיש להם זוגיות כמו כל זוגיות וגם להם זה יכול לקרות. אין ספק שזה מטלטל לגלות בגיל כזה שהבית, שהוא הביטחון, העוגן, מקום המפלט שלי, עובר שינוי. היום ההורים שלי ביחסים יותר טובים מקודם ואני מאושרת לראות את זה".

   

  "קסטרו". "החמיא לי להיכנס לנעליים הגדולות של גל" | צילום: מיכאל טופיול
  "קסטרו". "החמיא לי להיכנס לנעליים הגדולות של גל" | צילום: מיכאל טופיול

   

  העולמות שלי

   

  אחרי שהכירה את אלינור שחר, הסוכנת הנוכחית שלה, הפכה זוזובסקי לכוכבת ילדים בסדרת הנוער "החממה", ובמשך שנתיים אף הייתה חצי מהזוג הלוהט בקרב הנוער, עם הכוכב האחר של הסדרה, לי בירן.

   

  נפרדת מלי והוא הפך להיות בן הזוג של חברתך אליאנה תדהר. איך את עם זה היום?

   

  "כל פרידה היא כואבת ועצובה, אבל היא כבר מאחוריי. אני רק מאחלת להם טוב, פניי קדימה".

   

  בימים אלה היא מצטלמת לעונה השלישית של הסדרה "שכונה" ב־HOT, ואחד ההישגים המקצועיים היותר מרשימים שלה בשנים האחרונות היה כשהחליפה את גל גדות בתפקיד הפרזנטורית של קסטרו. "היה לי מאוד מחמיא להיכנס לנעליים הגדולות של גל", היא אומרת. "אני מרגישה מחוברת למותג שהוא כל כך ישראלי ומוכר. יש שם משהו מאוד פשוט ואמיתי ולזה אני מתחברת, ואני מגלה מיום ליום שלהיות פנים של מותג זה לייצג גם מהבפנים שלי, מהאישיות. אני שם בפגישות ומעורבת ואוהבת לדעת מה קורה ברמה הקריאטיבית, ואני עובדת עם האנשים הכי מוכשרים בתחומם.

   

  "לא כולם יודעים שקסטרו חולש לא רק על אופנה – הוא מעורב גם חינוכית בהענקת מלגות בשנקר למעצבים צעירים, יש לו מרכז פיתוח למצוינות לילדים שזקוקים לעזרה בבת־ים ועוד. זה מחבר אותי למקום הזה של המתנדבת והפעילה שהייתי כנערה".

   

  הבושם NYLON הוא מבחינתה צעד המשך טבעי, כניסה ראשונה לעולם העסקים עם מותג שהקימה בעצמה, בשיתוף פעולה עם ג'יימס ריצ'רדסון. "רציתי לייצר משהו משלי", היא מסבירה. "קהל היעד שלי בתור התחלה הוא נשים. אני יודעת שרוב קהל העוקבים שלי הוא צעיר, אבל הבושם מיועד לכל גיל. לא רציתי שזה יהיה גימיק ומבחינתי אין כאן מטרה שהשם שלי יופיע על בקבוק בושם. רציתי דריסת רגל עסקית עם אמירה ובושם, זה משהו מהעולמות שלי. אני מאמינה שזה יתפוס ויהיה להצלחה ענקית ויימכר בחו"ל".

   

  ובין לבין היה לה גם רגע הוליוודי. "לפני שנתיים הגעתי לאל־איי במסגרת התנדבות בעמותת 'גדולים מהחיים' להגשמת חלומות לילדים חולי סרטן", היא מספרת. "לאחת הפעילויות, בקרוז, הגיעו הרבה תורמים יהודים והייתה שם מפיקת סרטים, ישראלית לשעבר, שדיברה איתי ואמרה שהיא מכירה אותי והיא רוצה לשתף אותי בסרט שמצלמים. תוך שבועיים הייתי על הסט".

   

  באותה נסיעה זוזובסקי גם זכתה לתאם עם אסי עזר את התפקיד הנכסף בסדרת הלהיט "להיות איתה".

   

  "הוא סיפר לי שהוא מלהק לעונה החדשה ושיש שם תפקיד שמתאים לי. מיד הסתכלתי עליו ואמרתי לו – 'זה שלי'. לא יודעת מאיפה זה יצא לי, כי ממש לא מתאים לי להיות כזו, אבל ידעתי שאני רוצה את זה. זו סדרה שאהבתי בעצמי וצפיתי בה באדיקות עם אמא שלי. למילים יש כוח, כי למרות שאסי הסתכל עליי המום בתגובה, הוא חיכה לי והייתי אחרונת הנבחנות באודישנים, ומיד נכנסתי לתפקיד. שיחקתי שם שתי דמויות וזו הייתה חוויה מקסימה כשחקנית. הקאסט שם הוא הטופ – רותם סלע, אביב אלוש, אורי פפר – ועבדתי איתם יום־יום. כשיש שחקן טוב מולך זה כמו פינג־פונג וזה גורם להשתפר".

   

  כדוגמנית בינלאומית עסוקה, היא רגילה לחיי נדודים. "אני נוסעת הרבה ואף פעם לא נמצאת במקום אחד. אני זוכרת את הנסיעה הראשונה, הייתי עוד בצבא, ראיתי באותם ימים עם אבא שלי את הסרט 'חטופה' ושנינו נלחצנו מאוד. בכל זאת, הייתי ילדה שמעולם לא נסעה לבד והיה דרוש אומץ אדיר. אבל בשטח הכל היה ממש בסדר. זו הייתה חוויה חיובית חזקה, מעבר לכל ציפייה. זה היה במילאנו למשך חודש וחצי והתחלתי מיד לעבוד. הוכחתי לעצמי שאני מסוגלת".

   

  אבל זה בטח לא קל לפעמים.

   

  "ברור שבמהלך השנים ועד היום היו ויש משברים. להיות דוגמנית בחו"ל זה עניין מאתגר. זה לא תותים. לא הכל נצנצים וכוכבים. את הרבה לבד ואת נזרקת בשנייה לעצמאות. את עדה לכל מיני סיטואציות וחווה דברים לא פשוטים לצעירה בשוק הזה. תמיד ניתקתי את עצמי מהרגש ולא נתתי לעצמי ליפול. אני שמחה שזה לא קרה לי קודם. בגיל 18 הייתי מספיק חזקה כדי לעמוד בזה וכמובן שהעניין אינדיבידואלי ויש בנות שיכולות לזה גם בגיל צעיר יותר. הגעתי בדיוק כשהייתי צריכה להגיע. גרתי במילאנו חצי שנה, חצי שנה בפריז, חצי שנה בלונדון ואחר כך נסעתי לניו־יורק".

   

  לא קשה להיות תמיד על מזוודות?

   

  "אלה החיים שלי היום. אני לא יודעת או מכירה משהו אחר. אני תמיד נוסעת. יש הרבה געגועים ואני מחוברת גם למשפחה וגם לארץ, אז ברור שזה קשה וזה תופס אותי פתאום. אבל רוב הזמן אני לומדת המון ופוגשת אנשים חדשים, ואני מגלה את עצמי בכל פעם מחדש. אני לא חושבת שאני יכולה לעשות משהו אחר. זו המהות שלי. למשל, בחו"ל אני מבשלת המון ובארץ אני לא מכינה כלום. את הזמן שכביכול יש לי אני משקיעה בספורט. אני עושה המון אימונים וזה מאוד חשוב לי".

   

  אפשר לנהל זוגיות משמעותית בחיים כאלה?

   

  "במערכת יחסים, איזו שלא תהיה, אתה נותן מעצמך. אני רגילה ללונג־דיסטנס ומי שאיתי יודע שזו הדרך שבה אני יכולה לנהל זוגיות, כי לא אוותר בשלב זה על הקריירה שלי. כמובן שבזמנו השתדלתי – קיצרתי את הנסיעות שלי, התחשבתי, הייתי יותר בארץ, הוא בא לחו"ל. זה הסתדר".

   

  וכיום?

   

  "אני עוברת תקופה של שינויים וחיבור למה שקורה עכשיו. עשיתי לאחרונה הרבה מדיטציה והיו לי סיטואציות מאירות ומפקסות, ואני מרגישה שאצלי הכי חזק זה להירגע בתוך העכשיו, לחיות את ההווה ולא להיות במרדף אחר ההישגים. גם לא בעניין הזוגיות והמשפחה. הגעתי למסקנה שאני לא רוצה למלא משימות, אלא פשוט להיות".

   

  צילום: יניב אדרי | סטיילינג: מיטל ברונר

   

  mirilivi@gmail.com

   


  פרסום ראשון: 26.09.17 , 21:52
  yed660100