{ }
שבת 07 בדצמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עמית שעל
  ממון • 02.10.2017
  שרגא בירן איבד את השליטה באלון ישראל
  רועי ברגמן

  למרות ניסיון להכניס משקיע מבחוץ ברגע האחרון, שרגא בירן איבד את השליטה בחברת אלון ישראל והיא עברה לידי מחזיקי אגרות החוב שלה.

   

  אלון נקלעה לקשיים בעקבות קריסת מגה שהייתה בשליטתה, ונאלצה להיפרד גם מהחברה הבת, אלון רבוע כחול. בהסדר שאליו הגיעו בירן וארגון הקניות של הקיבוצים ששלטו באלון מול מחזיקי האג"ח, להם הייתה חייבת החברה כ־1.6 מיליארד שקל, ניתנה לבירן ההזדמנות להזרים כסף לחברה כדי לשמור על השליטה בה עד 1 באוקטובר.

   

  בשבוע שעבר נכשלה אלון בניסיון לגייס כ־120 מיליון שקל בהנפקת מניות בבורסה, ובמוצאי יום כיפור הפתיעה כשהודיעה על הסכם השקעה של 35 מיליון דולר עם איש העסקים הקנדי קורבין בלום. קורבין היה עתיד לקבל את השליטה באלון, כשבירן והקיבוצים ייוותרו עם כ־10% מהמניות (ב־25% מהמניות כבר מחזיקים בעלי האג"ח). לצורך השלמת ההסכם ביקש בירן ממחזיקי האג"ח לקבל ארכה, אבל מחזיקי האג"ח החליטו להתנגד לאפשרות זו וסתמו את הגולל על האפשרות שהמניות לא יעברו לידיהם, כפי שאכן קרה אתמול.

   

  מאלון ישראל נמסר: "מניות החברה יועברו למחזיקי האג"ח והשליטה בה תעבור בצורה סדורה ומקצועית. החברה תמשיך לפעול למימוש ולהשלמת הצעת ההשקעה של המשקיע הקנדי בלום בחברה בהיקף של 35 מיליון דולר, שתאפשר את פיתוח עסקי החברה בתחום האנרגיה. אלון עוברת למחזיקים במצב פיננסי יציב, בלי שנעשתה תספורת למחזיקים ועם אפשרות לאפסייד (סיכוי טוב לעליית המניה) משמעותי בעקבות השבחת הנכסים האיכותיים של החברה", מסרה החברה.

   

  אלון מחזיקה כיום במניות דלק יו.אס, דור־אלון, החברה שמפעילה את כביש 6 וכ־4% ממאגר הגז תמר.

   

  עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה, שייצג את נאמן האג"ח, הרמטיק: "העובדה שהחברה עוברת למחזיקי אג"ח בהסדר היא אירוע מכונן וייחודי בדיני חדלות פירעון. בעלי השליטה עשו הכל כדי למנוע את העמדת החוב לפירעון מיידי וניסו למנוע את זכות הנושים לכפות הסדר".

   


  פרסום ראשון: 02.10.17 , 20:42
  ידיעות אחרונות