ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  kerry monteen
  24 שעות • 02.10.2017
  אז מה לראות בפסטיבל חיפה?
  יותר מ־200 סרטים מכל העולם יוקרנו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה, שייפתח במוצאי סוכות. מבקר הקולנוע יהודה סתיו מגיש המלצות צפייה
  יהודה סתיו

  אהבה חסרה, רוסיה

   

  פנינה נוספת של הבמאי המרתק אנדרי זביאגינצב, שהתגלה לפני עשור בחיפה עם "השיבה" וכבש אותנו עם "לווייתן". דרמה מהפנטת על משפחה מתפרקת. לאמא מאהב עשיר, לאבא פילגש שהרה לו והבן המתבגר משלם את המחיר. בימוי מוקפד, עושר חזותי ומשחק מרשים, כמו שזביאגינצב יודע לעשות.

   

   

  הפסגה, ארגנטינה

   

  שיר אהבה. "ברוכים הבאים למונפרנאס"
  שיר אהבה. "ברוכים הבאים למונפרנאס"

   

   

  ריקרדו דארין, מגדולי הכוכבים של אמריקה הלטינית, מצוין במלודרמת מתח עשויה היטב על תככים ומזימות מאחורי הקלעים של ועידת פסגה, כשנשיא ארגנטינה מגיע לצ'ילה ואירועים אישיים משפיעים על החלטותיו.

   

   

  להרוג אייל קדוש, בריטניה

   

  לאוהבי מותחנים עוכרי שלווה, המסופרים על גבול המופשט והאבסורדי. מעשה במנתח לב (קולין פארל), הפורש את חסותו על מתבגר צעיר ומכניס אותו לביתו, מה שמעמיד בסימן שאלה את יחסיו עם אשתו (ניקול קידמן, הפעם בתפקיד מעולה) ועם ילדיו. סרט אימה לא קל, מאתגר, עם הדים של טרגדיה יוונית, בבימוי הסוריאליסט היווני יורגוס לנטימוס ("הלובסטר").

   

  תככים ומזימות. "הפסגה"
  תככים ומזימות. "הפסגה"

   

   

   

  קִרבה, רוסיה

   

  סרטו הראשון של צלם ובמאי רוסי מבטיח, קאנטמיר בלאגוב. דיוקן אינטימי של משפחה יהודית בעיירה בהרי הקווקז, המתמודדת עם חטיפת בנה הצעיר וארוסתו. הכופר הנדרש לשחררם גבוה מדי ובסביבה נוצרית ומוסלמית, בני המשפחה נדרשים להחלטות גורליות. בלאגוב, בעצמו יליד הקווקז, ביים בשפה קולנועית מקורית ועשירה.

   

   

  ביוגרפיה קסומה. "מודי"
  ביוגרפיה קסומה. "מודי"

   

   

  ברוכים הבאים למונפרנאס, צרפת

   

  השחקנית המרשימה לטישה דוש מגלמת צעירה החוזרת לפריז לאחר שבן זוגה עזב אותה. נחושה לפתוח דף חדש בחייה, היא פוגשת באנשים חדשים, שבה למחוזות בחרותה, חווה ריגושים ואהבות. לאונור סראיי כתבה וביימה שיר אהבה מלבב לעיר האורות, בסרט שיזכיר ברעננותו את ימי הגל החדש בקולנוע הצרפתי.

   

   

  מודי, קנדה

   

  ביוגרפיה קסומה של ציירת המיניאטורות מוד לואיס, שחיה במאה שעברה בקנדה וסבלה ממחלת פרקים. הציירת המבוקשת, שאפילו הנשיא ניקסון הזמין ממנה ציורים, חיה כל ימיה בפשטות. הסרט מגולל את סיפור אהבתה לבחור מסוגר, ששכר בצעירותה את שירותיה כמנקה ומבשלת ולימים נשא אותה לאישה. לעולם לא תשכחו את סאלי הוקינס הבריטית מגלמת את מוד הצנועה, החכמה והחייכנית.

   

   

  ביתו של המשנה למלך, בריטניה/הודו

   

  לאוהבי דרמות היסטוריות רחבות יריעה. הבמאית הבריטית גורינדר צ'נדה ("שחקי אותה כמו בקהאם") מגוללת את סיפורה האמיתי של סבתה, על רקע מאבקים פוליטיים וחברתיים בימים האחרונים של שליטת הבריטים בהודו ועצמאות פקיסטן. יו בונוויל ("אחוזת דאונטאון") מגלם את התפקיד המרכזי של לורד מאונטבטן, המושל האנגלי האחרון בהודו. לצידו ג'יליאן אנדרסון כרעייתו וברקע עוד הרבה כוכבים בריטים, סיפורי משנה, תלבושות ססגוניות וסצנות המון מרהיבות.

   


  פרסום ראשון: 02.10.17 , 21:06