שישי 20 ביולי 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 08.10.2017
  הקיבוצניק הגדול
  תורנות אקשן: תוכנית ריאליטי חדשה של הבי־בי־סי תתעד מתנדבים יהודים־בריטיים בקיבוץ בישראל • אתר הצילום יהיה באזור עמק יזרעאל או מגידו – וההפקה תצא לדרך בדצמבר
  ישראל מושקוביץ

  לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן: אחרי אינספור תכניות ריאליטי כמעט בכל תחום, שהשתלטו בשנים האחרונות על מסכי הטלוויזיה, הגיע גם זמנם של המתנדבים בקיבוץ לקבל קצת אור זרקורים: בתנועה הקיבוצית שוקדים בימים אלה על איתור הקיבוץ המתאים, שיעמיד לרשות מתמודדים בתוכנית ראליטי חדשה של הבי־בי־סי עשרות חדרים לטובת התחרות.

   

  "לפני כחצי שנה קיבלתי פניה מהבי־בי־סי באנגליה. הם ביקשו שנסייע להם באיתור קיבוץ שבו הם יוכלו לצלם תכנית ריאליטי לכבוד 70 שנה למדינת ישראל", תיארה איה שגיא, מנהלת מדור מתנדבים מחו"ל בתנועה הקיבוצית. הבכירים ברשת הבריטית הסבירו לאנשי הקיבוצים כי הם פתחו גם באיתור של 10 יהודים בריטים, בני כל הגילאים והעמדות, שישקפו את המגוון של יהודי בריטניה – וישתתפו בתוכנית.

   

  לאחרונה הגיעה נציגה מרשת בי־בי־סי לישראל, הסבירה את צרכי תכנית הריאליטי וקיימה סיורים עם אנשי הקיבוצים בכדי לאתר לוקיישן מתאים לתכנית היוקרתית. "הרשת זקוקה לקיבוץ שיכול להעמיד לפחות 10 חדרים לטובת המתנדבים, ועוד חדרים לטובת צוותי ההפקה והצילום שילוו את המתמודדים", הדגישו בתנועה הקיבוצית. לאחר הסיורים הוחלט שהתכנית תצולם ככל הנראה בקיבוץ באזור עמק יזרעאל או מגידו.

   

  "המתמודדים צפויים לעבוד בקיבוץ כמתנדבים ואף לסייר באותם הימים במספר מקומות בישראל, בהם: ירושלים ותל־אביב. עורכי התכנית ינסו במהלך הימים האלה 'להציף' סוגיות שונות בנוגע לישראל וליהודים, וללוות את העמדות השונות של המתמודדים בנוגע לסוגיות האלה", הסבירה שגיא.

   

  בתנועה הקיבוצית יציינו בתקופה הקרובה 50 שנה לבואם של ראשוני המתנדבים מהעולם לקיבוצים. "גם כיום, כמו בכל שנה, בתכנית יש מאות מתנדבים שמגיעים להכיר את ישראל ולהתנדב בקיבוצים", אמרה שגיא. "מתנדבים אלה הם השגרירים הטובים ביותר שיש למדינת ישראל בכל מקום בעולם. גם ברשת הבי־בי־סי הבינו זאת ויצרו עימנו קשר על מנת שנסייע להם ליצור את התכנית הדומה ביותר למה שעוברים המתנדבים", הוסיפה.

   

  בתנועה הקיבוצית ערוכים לקלוט את עשרת המתמודדים ואת צוות ההפקה בחודש דצמבר הקרוב, ומעריכים שכבר בשנת 2018 תשודר התכנית.