ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יאצק חודורוביץ, שגריר פולין בישראל | צילום: שגרירות פולין
  ממון • 09.10.2017
  "לא מפתיע לשמוע עברית היום בוורשה"
  שגריר פולין בארץ נפעם ממספר התיירים הישראלים בארצו שיגיע השנה ל–170 אלף • "נדרשו הרבה שנים של עבודה כדי שפולין לא תהיה מזוהה בישראל רק עם השואה אלא גם כיעד פופולרי לתיירים"
  איתמר אייכנר

  "מה שקורה היום בתיירות בין ישראל לפולין הוא לא פחות מפנומנלי. הישראלים גילו את פולין כיעד טרנדי וכיפי. אני גר בוורשה ואני כבר לא מופתע כשאני שומע עברית ברחובות. זה דבר נורמלי לגמרי". כך אומר שגריר פולין בישראל יאצק חודורוביץ' לאור מה שמסתמן כשנת השיא של התיירות הישראלית לפולין.

   

  לפי נתוני משרד התיירות הפולני, בשנת 2016 ביקרו בפולין 139 אלף תיירים מישראל, לעומת 100 אלף בשנת 2015. מדובר בעלייה של 40% כמעט. אם תנועת הישראלים לפולין תימשך בקצב הזה, מספר הישראלים יבקרו בפולין בשנת 2017 יגיע ל־170 אלף. כלומר, עלייה של 70% בשנתיים.

   

  כיום יש בין 20 ל־30 טיסות שבועיות בין ישראל לפולין ו־40 טיסות שבועיות בעונות השיא. מתל־אביב ניתן להגיע בטיסות ישירות ל־7 ערים בפולין: ורשה, קראקוב, גדנסק, פוזנן, וורצלאב, קטוביץ' ולובלין.

   

  "נדרשו הרבה שנים של עבודה כדי שפולין לא תהיה מזוהה בישראל רק עם ההיסטוריה והשואה אלא גם כיעד פופולרי לתיירים", אומר השגריר חודורוביץ'.

   

  מה מושך את הישראלים לפולין?

   

  חודורוביץ': "הם מרגישים בטוחים, מרגישים בבית, אוהבים את האוכל ואת השופינג. יוקר המחיה אטרקטיבי והמועדונים מעולים. יש גם לא מעט מסעדות כשרות ומועדונים בבעלות ישראלית ויש גם קבוצות של חסידים שמגיעות לקברי צדיקים. בנוסף, מתפתחת תיירות ישראלית של מוזיאונים, שיט נהרות, ספא, רכיבת סוסים, טרקים, ספורט אתגרי, ג'וגינג, מפלים".

   

  השיפור בקשרי התיירות מצטרף גם לשיפור בקשרי הסחר: הסחר בין המדינות עומד על מיליארד דולר והוא כמעט מאוזן. יש אינטרס גובר בפולין בחדשנות ישראלית. חברת פיטנגו נכנסה לשוק הפולני ויחד עם ממשלת פולין היא תומכת בסצנת הסטארט אפים המקומית. יש מספר חברות ישראליות שמשקיעות בפולין כמו סופר־פארם, אגד (שמפעילה כמה קווים בפולין), חברות ביטחוניות, חברות סייבר, קניונים בבעלות ישראלית ועוד.

   


  פרסום ראשון: 09.10.17 , 20:20