שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
24 שעות • 09.10.2017
המהפך של מיילי
תגידו שלום לנערה שעשתה קריירה מפרובוקציות: מיילי סיירוס החדשה עוזרת לילדים חסרי בית, נמצאת בזוגיות יציבה וכבר לא מתפשטת ומדברת על סמים. "כשהייתי צעירה יותר, ניסיתי להוכיח משהו. אני שמחה להיות היום מי שאני"
רז שכניק

כמו כדור הריסה מפלדה, מגיחה מיילי סיירוס בחודשים האחרונים ומנפצת בזה אחר זה את הקירות שעיצבו את תדמיתה הקודמת, האפלה ועשירת הפרובוקציות. מטום בוי פראי במיוחד, דוברת טוורקינג כשפת אם, בעלת לשון ארוכה, מתריסה ושלוחת רסן, חוזרת סיירוס (25) בהדרגה להיות שוב זמרת פופ־קאנטרי של קצפת, דובדבנים וחולות זהובים במליבו. להתראות רוח נעורים מרדנית, שלום האנה מונטנה.

 

כדי לקבל תמצית מהמהות של מיילי החדשה, או למעשה הישנה־רעננה, אפשר לגלוש לטקס פרסי MTV האחרון. ארבע שנים אחרי שעוררה שערורייה מתוקשרת על הבמה עם מיצג פרובוקטיבי־מיני, הופיעה סיירוס במראה ורוד, נוצץ ונקי, כשהיא מבצעת את הסינגל החדש שלה Younger Now בלי גרם של פלייבק ונשמעת נפלא.

 

תקציר הפרקים הקודמים: סיירוס נבחנת בגיל 11 לתפקיד משני בסדרה האנה מונטנה של דיסני ומתקבלת לתפקיד הראשי, בזכות קול יפהפה ויכולות תנועה מרשימות. הילדה מטנסי הופכת לאלילת נעורים. התפנית הגיעה ב־2013. סיירוס ניערה את התדמית של הסוכרייה לכל המשפחה והלכה למקום לגמרי אחר, בועט, רועש, פרוע, מלא סקס וטוורקינג.

 

כדי להשלים את התמהיל, היא קיצצה את השיער הפארה־פוסטי ושידרה זהות מינית מעורפלת. סיירוס גם הודתה בהתלהבות בעישון גראס והצטלמה בעירום לקליפ של Wrecking Ball, שהפך לאייקון. לא היה צריך פסיכולוג כדי להבין שסיירוס, שרוח נעוריה נכלאה באולפני הצילום של דיסני, ביקשה להתפרק לחלוטין. לזכותה, היה שם גם הרבה תוכן. המוזיקה שלה להטה בפורמט החדש.

 

 

 

ב־2015 סיירוס המשיכה לחבוט בעבר עם אלבום עצמאי אקספרימינטלי, ששוחרר רק ברשת וכלל שיר בשם I'm So Drunk, לא פחות. בין לבין היא גם גילתה צד אחר שלה, מעורבות בקהילה, עם הקמת עמותה לסיוע לילדים חסרי בית. מאי 2017 מצא את מיילי במוד שונה לגמרי, כשהיא משחררת סינגל פופ מלוטש, מליבו, ובקליפ היא שוב נערה טובה, לבושה אפילו, הלשון במקומה הטבעי, השיער ארוך ויש גם בלונים ביד. באותו חודש היא גם הצהירה שהפסיקה לעשן גראס ועירום לא נראה באופק. גם הזוגיות עם ליאם המסוורת', אחרי פרידה וקאמבק ואירוסים מחדש, לא יכולה לספר דברים שונים.

 

האלבום החדש שהוציאה בשבוע שעבר, Younger Now, חוזר שוב לשורשי הפופ־קאנטרי ובשיר הנושא היא מסבירה: "Even though it’s not who I am / I’m not afraid of who I used to be". ובמלים אחרות: היי, זו לא הייתי ממש אני בשנים האחרונות, אבל אני לא מפחדת ממה שהייתי. "כשאת צעירה יותר, את מנסה להוכיח משהו", אמרה סיירוס בראיון ל־NPR, "אני שמחה להיות מי שאני ומעדיפה את זה על פני להיות מישהו אחר. אבל גם לברוח מעצמך זו דרך ללמוד מי אתה ולהתגבש". ואם להשתמש בפרפרזה על הדרך ההפוכה בדיוק שעושה טיילור סוויפט: מיילי הישנה לא יכולה לענות לטלפון עכשיו, כי היא מתה. או שאולי רק יצאה להפסקה.

 

 

 

 

 

 

 


פרסום ראשון: 09.10.17 , 21:45