שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
באדיבות המשפחה
חדשות • 09.10.2017
הטיול האחרון של ורד
טרגדיה במסע התרמילאים בנפאל: הג'יפ התהפך לתהום, ורד אביישר (26) מקיבוץ עין־הנצי”ב נהרגה, ושמונה ישראלים נפצעו • "אוהבת טיולים, אוהבת אדם, אוהבת את החיים", ספדו לה בני משפחתה
ישראל מושקוביץ ואיתי בלומנטל

אבל כבד עטף אתמול בבוקר את מאות חברי קיבוץ עין־הנצי”ב שבעמק המעיינות בהיוודע דבר מותה של ורד אביישר בת ה־26 בהתהפכות ג'יפ לתהום בנפאל. בני משפחתה, בסיוע משרד החוץ, עוסקים בסידורי הבאת הגופה לישראל.

 

זירת התאונה
זירת התאונה

ורד, דור שלישי לוותיקי הקיבוץ הדתי עין־הנצי”ב, נולדה, גדלה והתחנכה בקיבוץ וסיימה לימודי תיכון בקיבוץ השכן שדה־אליהו.

 

"ורד התגייסה לצה"ל ושירתה כמש"קית הוראה בבסיס מחו”ה אלון. אחרי השחרור עבדה בעמותת ‘שקל’, שמסייעת בהעסקת אנשים עם מוגבלויות. במקביל עברה להתגורר בירושלים והחלה ללמוד כלכלה, מדעי המדינה ופילוסופיה באוניברסיטה העברית", ספדה לה דודתה דנה ברוכי.

 

את ראש השנה האחרון בילתה ורד עם בני משפחתה וכמה ימים לאחר מכן יצאה לטיול, שאמור היה להימשך, כחודש במזרח הרחוק. שלשום בערב החלו להגיע לקיבוץ השמועות על התהפכות ג'יפ בנפאל ועל פציעתם של כמה ישראלים, אולם רק בשעת לילה מאוחרת התבשרה המשפחה שורד נהרגה בתאונה הקטלנית.

 

 

 

"ורד הייתה בחורה אחראית וזהירה. היא הייתה בת שלישית מבין 7 ילדי המשפחה. אנו רוצים להודות לכל מי שמסייע בטיפול באסון ובהבאת הגופה לישראל ובראשם לחזקי ליפשיץ, איש חב"ד בנפאל שמסייע לנו", סיכמה ברוכי.

 

משפחתה של ורד פירסמה הודעה בעקבות מותה בתאונה. "כל מי שזכה להכיר אותה, אפילו קצת, התאהב בחיוך שלה, בשמחה הפשוטה והטבעית שהיא הקרינה", אמרו. הם תיארו את ורד כ"חכמה ומבריקה, מנגנת על כל דבר ושרה יפה כל כך. אוהבת טבע וטיולים, אוהבת אדם, אוהבת את החיים ונהנית מהם. מציבה לעצמה מטרות ואתגרים ונחושה לעמוד בהם. אחות אהובה, חברה טובה ודודה מושלמת לשלושה אחיינים שאהבה כל כך והם החזירו לה אהבה מתוקה".

 

שעות לאחר תאונת הדרכים הקטלנית בנפאל הגיעו שמונת הפצועים הישראלים לבית־החולים סוואקון בבירה קטמנדו. הצוות הרפואי טיפל בחבלותיהם, ושליחי חב"ד בנפאל, חזקי וחני ליפשיץ, עברו בין מיטות האשפוז כדי לנסות לסייע בכל הקשור במצבם הנפשי הקשה. אחד הפצועים הישראלים סיפר מבית־החולים כי "הנהג איבד שליטה והג'יפ התגלגל כמה פעמים עד שנפל לתוך תהום ונעצר".

 

ליאת אדלר, שהייתה עם קבוצת המטיילים וישבה ברכב אחר, סיפרה בשיחה עם ynet: "יצאנו מפוקרה באוטובוס לאנפורנה ומשם המשכנו בחמישה ג'יפים למקום שנקרא TAL, ששם מתחילים את הטרק. אני הגעתי עם הג'יפ שלי לכפר, ואחרי כמה דקות הגיעו שני ישראלים בריצה וסיפרו שהרכב שלהם התהפך. התחלנו לתפעל את האירוע. אני נשארתי במקום שהייתה בו קליטה, וחלק רצו למקום התאונה".

 

שליח חב"ד חזקי ליפשיץ ואבי סובדי מחברת "פלייאיסט" פעלו במהלך הלילה לחילוצם של הישראלים הפצועים ולהעברת גופתה של אביישר לבירה קטמנדו. "מיד כשקיבלנו בבית חב"ד הודעת SOS על התהפכות ג'יפ עם ישראלים יצאנו לשטח", שיחזרה חני ליפשיץ, שנמצאת עם הפצועים בבית־החולים בקטמנדו. "אחרי 15 שעות בדרכים שבנו עם גופתה של ורד, שנהרגה לאחר ההתהפכות. את הפצועים הבאנו לבית־החולים בקטמנדו ואנחנו דואגים לכל מה שהם צריכים", סיפרה.

 

במקביל החלו שליח חב"ד ונציגי משרד החוץ לטפל בסידורי העברת גופתה של אביישר לקבורה בישראל בהקדם.

 


פרסום ראשון: 09.10.17 , 23:58