שישי 15 בדצמבר 2017
ידיעות אחרונות
מגזין ממון • 10.10.2017
מבחן הלואו קוסט
מימין: כתבנו עופר מתן שעד עכשיו החזיק מעצמו אחד שיודע לחפש דילים לטיסות. משמאל: זואי לסרי, כוהנת דילים שעוד לא נמצא היעד שהיא לא מצאה עבורו טיסה זולה. כמה זולה? אנחנו כבר אורזים
עופר מתן

שבועיים בתאילנד, פסח 2018 | עופר מצא: 678 דולר עם קונקשנים מהגיהינום. זואי מצאה: 645 דולר

 

 

החיפוש שלי מצא טיסה יחסית זולה: 678 דולר לאדם בלבד. אלא שקריאה של פרטי הטיסה גילתה לי שמדובר בטיסה שכוללת עצירת ביניים בדוחא, בירת קטאר (הלוך: ת"א־לרנקה־דוחא־בנגקוק; חזור: בנגקוק־דוחא־עמאן־ת"א), שזה אמנם מותר לישראלים מבחינה חוקית אבל מרתיע רבים מהם. בנוסף, הטיסה חזרה בדיל שמצאתי אורכת 26 שעות במסתכם, מה שעשוי להתיש את הילדים בתרחיש הדמיוני שלנו ולהפוך אותם למפלצות בפוטנציה.

זואי, לעומתי, מצאה טיסה מעט זולה יותר: 645 דולר לאדם שלא כוללת עצירה בדוחא אלא בעמאן בלבד ולא עוברת את רף 20 השעות במסתכם בשום כיוון. "השתמשתי במנוע חיפוש ישראלי נהדר בשם Alice", היא מסבירה, "מנוע שמאפשר לך לעשות חיפוש מורכב של טיסות בתקופה מסוימת של כמה שבועות, כולל האפשרות לחפש טיסות ליותר מיעד אחד. אפשר לחפש למשל, גם לבנגקוק וגם לניו–יורק עבור אותה משפחה באותה התקופה. הסוד הוא להיות גמיש במידה מסוימת לגבי התאריכים, ואז תקבל הרבה יותר אפשרויות. ב־Alice יש פונקציה שבה אתה מגדיר תקופה בעזרת הזזה של סמן על ציר זמן, ואז אתה מקבל על המסך לוח שנה שבו כתוב תחת כל תאריך מהו המחיר הממוצע של הטיסות ליעד המדובר באותו היום בכיוון אחד בלבד. איתרתי את הימים בלוח השנה שהציעו מחירים הכי זולים: 19 במרץ לטיסה לבנגקוק ו־1 באפריל לטיסה חזרה לת"א ואותם בחרתי".

מדובר בחופשה בעוד כחצי שנה מהיום. זה זמן טוב לחפש טיסות או שיש מועדים אחרים שבהם אקבל מחירים זולים יותר?

"זה לא הזמן האידאלי לחפש. אני ממליצה להזמין טיסות ב־3 חלונות זמן: שנה עד 9 חודשים לפני ההמראה, חודשיים־שלושה לפני ההמראה וברגע האחרון ממש. למה? כי אלה מועדי פתיחת המכירות, כלומר מתי שהחברות מפרסמות את מחיר הטיסות לראשונה. אם תחפש בזמנים אחרים אתה עשוי למצוא מחירים מאוד גבוהים והסיבה היא שהמכירות של חלק מהחברות פשוט לא נפתחו, ולא כי אלה באמת המחירים הממוצעים לאותו יעד".

 

פרויקט הטיסות המלא של "ממון" - ביום רביעי בגיליון החג ובאפליקציה של ידיעות אחרונות