שישי 30 באוקטובר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מאיר פרטוש
  ממון • 18.10.2017
  מחפשים חניה? לא בשעה 11:00
  ירושלים מדיחה את תל–אביב כשיאנית הפעלות החניה — כך עולה מנתונים שנאספו מ–1.8 מיליון מנויי פנגו • מהי השעה הכי עמוסה ואיפה נמצא החניון המבוקש ביותר?
  עופר פטרסבורג

  ירושלים היא העיר שבה נרשם מספר הפעלות החניה הגבוה ביותר בשנה החולפת בכחול־לבן. כך עולה מנתוני חברת "פנגו" לסיכום השנה העברית. הנתונים מתבססים על פעילות החניה של 1.8 מיליון כלי רכבים פרטיים. אחרי ירושלים ניצבת בפער קטן מאוד תל־אביב, ובמקום השלישי – חיפה.

   

  בין הסיבות לכך שכמות הפעלות החניה בירושלים גבוהה: תושבי תל־אביב פטורים מתשלום על חניה בכחול־לבן, בירושלים מתבצעות עבודות להרחבת קווי הרכבת הקלה, כך שמקומות חניה נגרעים והתחרות על מקומות חניה בכחול־לבן גדלה, והסרת המדחנים בבירה שגרמה לנהגים לשלם באפליקציה.

   

   

  על פי הנתונים, החניון המבוקש ביותר הוא בקניון עזריאלי בתל־אביב, אחריו חניוני היכל התרבות וגולדה (בתי המשפט) בתל־אביב. רשימת עשרת החניונים המבוקשים ביותר כוללת שמונה חניונים בתל־אביב ושניים בירושלים, כאשר את הרשימה סוגר חניון קניון מלחה בירושלים.

   

  החודש העמוס ביותר מבחינת הפעלות חניה בכחול־לבן הוא אוגוסט, למרות המספר הרב של היוצאים לחו"ל בתקופה זו. מנגד, החודש שבו נרשם המספר הנמוך ביותר של הפעלות חניה היה אוקטובר, בין היתר בשל ריבוי ימי חגים בחודש זה.

   

  אם אתם מתכננים סידורים מחוץ לבית קחו בחשבון שהשעה הכי עמוסה לחניה במהלך היום היא 11 בבוקר, והיום העמוס ביותר לחניה הוא חמישי. ביום שישי מתבצעות מחצית מכמות הפעלות החניה בהשוואה לחמישי.

   

   

  משך החניה הממושך ביותר באזורי תעשייה הוא בחודשים נובמבר־דצמבר: שעתיים ו־18 דקות. אחד ההסברים הוא ישיבות סוף שנה ופגישות מרובות מחוץ למשרד של אנשי מקצוע ויועצים חיצוניים לעסקים וחברות.

   

  במשך החניה באזורי תעשייה הוא יותר משעתיים בממוצע, ואילו בלב הערים זמן החניה הממוצע הוא כשעה וחצי. בפנגו מציינים כי חלה ירידה בזמן החניה, היתר בגלל הפיצ'ר "זזתי" שמסיים אוטומטית את החניה בעת הזזת הרכב.

   

  ובאיזה אזור משך החניה הוא הארוך ביותר? שלא במפתיע מדובר בגוש דן: שעה ו־39 דקות, כמו בשנה הקודמת. לעומת זאת, באזור חיפה והצפון משך החניה הוא הנמוך ביותר: שעה ו־15 דקות בממוצע.

   

  במהלך חודש מאי השיקה פנגו את גרסה 7 של האפליקציה שלה הכוללת פיצ'ר כמו "לאן הגעתי" שבוחר אוטומטית את אזור החניה המתאים, ובמקרים שבהם קיימת סמיכות וגבולות בין ערים, האפליקציה מציגה על המפה את אזור החניה הרלוונטי ומסייעת ללקוח בבחירה.

   

  לפני שנה השיקה פנגו את "צייד החניה", פיצ'ר המסייע לנהגים לאתר חניות פנויות בקרבת יעד הנסיעה. לדברי רועי אלבז, מנכ"ל פנגו, ניכרת מגמת עלייה במספר הפעלות החניה, שנובעת גם מהעלייה במספר כלי הרכב החדשים בכבישים. "הפיצ'ר 'צייד החניה' הצליח לסייע לנהגים רבים לאתר מקומות חניה פנויים בכחול־לבן והקטין את זמן חיפוש החניה ואת ההוצאה על חניה", אמר.

   


  פרסום ראשון: 18.10.17 , 20:12