רביעי 26 בספטמבר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יותן בלום
  חדשות • 23.10.2017
  תקלטו את זה: היסטוריה למכירה
  גלי צה"ל נפטרת מהתקליטייה המיתולוגית – ומשרד הביטחון מוכר במכרז 50 אלף תקליטי ויניל (מרביתם לועזיים)
  קורין אלבז־אלוש

  משרד הביטחון וגלי צה"ל יוצאים במכרז למכירת 50 אלף תקליטים מהתקליטייה של התחנה: המעוניינים להשתתף בו יוכלו לצאת ליום סיור במחסנים בצריפין, שם נשמרים התקליטים כבר כמה שנים, וכמה ימים לאחר מכן ייסגר המכרז.

   

  הכוונה למכור את התקליטים הדהימה לא מעט מאנשי התחנה, שכן מדובר בארכיון בעל ערך היסטורי רב. "זה עושה לי עצוב בלב", אומרת עמליה רוזן, העורכת המוזיקלית ומנהלת התקליטייה המיתולוגית של גל"צ. "זה כואב לי משום שאני מבינה מה ערכו של תקליט. תקליט זה גלגול של ניגון, כיוון שהמוזיקה עוברת כל כך הרבה עד שלפעמים לשיר הישן ניתן פירוש אחר, והמקור לא הולך לאיבוד אף פעם".

   

   
  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

  רוזן, שסידרה בעצמה אלפי כרטיסיות עם שמות התקליטים, הייתה גם זו שארזה ומיינה אותם לפני כמה שנים בארגזים שנלקחו לצריפין. "אני נלחמתי שהרבה תקליטים יישארו בתחנה", היא מספרת, "כמובן שכל הזמר העברי נשאר".

   

  גם דלית עופר, בעבר מנהלת גלגלצ ומנהלת מחלקת המוזיקה בגל"צ, שותפה לתחושות הקשות. "זה מעציב אותי ואני די נדהמת מההחלטה", היא אומרת. "אין מחיר להיסטוריה מוזיקלית מפוארת של תחנת שידור. אין לתקליטייה תחליף. הפתרון היחיד לאוסף הזה היה להקים ארכיון".

   

  ממשרד הביטחון נמסר: "המשרד מעמיד למכירה כ־50 אלף תקליטים, רובם המוחלט לועזיים. כל התקליטים העבריים, הנחשבים לנכסי צאן ברזל, שמורים בתקליטיית גל"צ, ואין כוונה להעמידם למכירה. לאחר שלא נמצא גוף שיסכים לקבל את התקליטים, הוחלט לצאת להליך של מכרז פומבי".