yed300250
הכי מטוקבקות
  הררי
  7 לילות • 25.10.2017
  דידי גלובאלי
  הוא שידך בין אתניקס ואייל גולן, גילה את נינט וישראל קטורזה, עשה 'בייבי בום' לפני ששידרו פה ריאליטי, חילק ניתוח להגדלת חזה כפרס בתוכנית וכמעט נמכר לשכנה תמורת שלוש פרות. מה דידי הררי זוכר מהקריירה העשירה שלו?
  רז שכניק | צילום: טל שחר

  1. המנהל של איזה זמר אמר לך: "אני לא מוכן לעבוד עם אשכנזים"?

   

  צילום: עידו ארז | עריכה: רותם שניר

  צילום: עידו ארז | עריכה: רותם שניר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "מי שהיה המנהל של אייל גולן, ישי בן צור".

   

  תשובה נכונה.

   

  "זאב נחמה ואני התאמנו באמצע שנות ה־90 באותו חדר כושר. יום אחד נחמה אומר לי: 'אתה מכיר אולי זמר מזרחי צעיר שאני יכול לעשות לו אלבום?' עניתי, 'שמעתי על זמר צעיר בשם אייל גולן'. נחמה ביקש ממני לחבר אותו לאמרגן. התקשרתי מחדר הכושר לישי בן צור ואמרתי שאני נמצא עם החבר'ה של אתניקס ושהם נורא רוצים להיפגש ולראות את אייל. ישי אמר לי, 'מצטער מאוד, אני לא עובד עם אשכנזים', וניתק. סיפרתי את זה לנחמה, שאמר לי, 'תגיד לו שאני חצי בולגרי וחצי יווני'. ישי התרצה והזמין אותם להופעה של אייל. משם נהייתה היסטוריה". (1)

   

  להקת פנצ'ר
  להקת פנצ'ר

   

  2. כיצד נקראה תוכנית הטלוויזיה הראשונה שהייתה רק שלך?

   

  "אולי 'זמנך עבר' בערוץ 3?"

   

  תשובה נכונה.

   

  "זה למעשה הריאליטי הראשון בארץ, מעין תוכנית כישרונות. אחד מאלה שהגיעו היה ילד בשם סאבלימינל. הוא בא כראפר עם הצל ומשפחת תאקט. זה היה ניסיון טוב עבורי כשעשועון". (1)

   

  נינט טייב
  נינט טייב

   

  3. מה אמרת אז על אברי גלעד?

   

  "אוהו, אמרתי עליו הרבה דברים. שהוא צפוני, שהוא לא מחובר לעם?"

   

  התשובה: "אברי גלעד בפנים הוא בעצם אורנה ומשה דץ".

   

  "למה אמרתי את זה? לאברי היו תמיד אמירות כמו 'אני לא משתמש בסלולרי', 'אני בחיים לא אנחה שעשועונים' וכל מיני כאלה, אבל בתכל'ס הוא עשה את הכל. היינו יריבים רדיופוניים בימי '30 בצל' מול 'מה יש' ואחר כך הוא וארז טל היו בגל"צ עם 'סנדוויץ'' או משהו כזה ואני הגשתי בגימל את 'חולה רדיו'. היינו מתנגחים מדי פעם. בתקופה ההיא גלי צה"ל היו סוג של תחנה תל־אביבית ואני עשיתי סוג של תוכנית פריפריאלית עממית. נכנסתי בהם כשצריך היה, הם נכנסו בי. היה משעשע". (0)

   

  ישראל קטורזה
  ישראל קטורזה

   

  4. מה קרה לך ביום הולדת ה־40?

   

  "מצאתי את עצמי באמבולנס".

   

  תשובה נכונה.

   

  "אשתי אירגנה מסיבת הפתעה שעבדה עליה חצי שנה, והביאה פחות או יותר כל אדם שהכרתי בגיל 12, כולל העבריים מדימונה שגדלתי איתם, אקסיות שלי, עובדים ממד"א, כל מכבי ת"א, חברים מתעשיית המוזיקה. זה היה באולמי רסיטל ברמת־גן על הגג ואקי אבני הנחה, כי הוא היה דמות אצלי בתוכנית. חזרתי מהעבודה בערב והיא אומרת לי שאנחנו הולכים להשקה של תקליט חדש של הדצים. השבעתי אותה שנישאר חמש דקות כי אני גמור. נכנסתי פנימה וראיתי את כמות האנשים, חטפתי חום ואז החלטתי שהכי טוב לנוח ליד ניידת אמבולנס. לא התעלפתי לגמרי אבל קרסתי והכניסו אותי לניידת עם אינפוזיה. חזרתי לאולם אחרי שכולם כבר הלכו, ונשארתי רק עם אחותי. חגגתי יום הולדת בניידת לבד, כש־400 איש באולם. מאז היא נשבעה שבחיים לא תעשה לי הפתעות". (1)

   

   

  5. איך כינית את ישראל קטורזה?

   

  "צוגה? אה, זה הדמות בתוכנית. לא זוכר".

   

  התשובה: טוזי.

   

  "באמת? קטורזה היה חייל בקבע בחיל האוויר בתחילת הניינטיז ולי היה אז פאב בדרום תל־אביב שנקרא ספאב, ושידר משחקי כדורגל לאורך היום. יום אחד הוא הגיע אליי עם בחור בשם קקון, אמר שיש להם חמש דקות סטנדאפ ושאל אם אפשר לתת להם במה. נתתי לו לעלות פעם בשבוע וראיתי את הפוטנציאל. ביקשתי שיבוא לרדיו. לאט־לאט הפשטתי אותו מכל הפחדים והלחצים ובסופו של דבר גם מהמדים. הוא מאוד פחד לעזוב את הצבא ואת הקריירה שלו שם. בהתחלה, כשהייתי שואל אותו, 'צוגה, מה שלומך' והוא רק היה צריך לענות 'בסדר', זה היה צריך להיות כתוב מרוב הלחץ שלו. בכל מערכון הוא היה מזיע ליטר. היום הוא הסטנדאפיסט הכי טוב בארץ". (0)

   

  6. מה קרה ברדיו ללא הפסקה בדצמבר 98'? רמז: משטרה ומהומה.

   

  "לא זוכר. עצרנו את התנועה ברחוב ויצמן?"

   

  התשובה: עצרת מאזין זועם שהגיע להכות את נתן זהבי.

   

  "אהה, וואי. הרדיו היה אז ליד בית ליסין, נכנס מאזין עם לום ברזל גדול, מחפש את נתן זהבי. אני הייתי בחדר למטה מחוץ לרדיו, בכניסה. הגעתי אליו, והוא אמר שהוא בא לסגור חשבון עם זהבי. הזמנתי אותו מהחדר שלי, ואמרתי למפיקה, 'לכי תגידי לזהבי שמחפשים אותו'. בשקט־בשקט אמרתי לה: תזמיני משטרה. נעלתי את החדר וזרמתי איתו בשיחה, 'אתה צודק, לא עושים לך דבר כזה'. וכל הזמן אני חושב איך אגן על עצמי אם הוא ישתמש בלום נגדי. המשטרה הגיעה אחרי עשר דקות. וכל הזמן הזה נתן לא זז מהאולפן, ננעל לגמרי". (0)

   

  7. איזו שיחת רדיו מהתוכנית שלך הסעירה את המדינה בפברואר 99'?

   

  "הבעל, האישה והסקס".

   

  תשובה נכונה.

   

  "כביכול, הבעל נשאל בתוכנית שלי, 'מתי עשית סקס בפעם האחרונה ואיפה', וענה: 'הבוקר, במטבח'. האישה עלתה לשידור ואמרה, 'הבוקר, בתחת'. אתה לא מבין כמה ראיונות וכתבות היו על זה. אגלה איך זה נולד. יום אחד מגיע אליי יאיר ניצני ואומר לי, 'תגיד, אמרו לי ששמעו אצלך בתוכנית את הסיפור הזה', והוא אחד לאחד מספר לי את כל השלבים. בתוכי כמובן ידעתי שזה לא קרה, אבל חייכתי אליו ולא עניתי. מאותו רגע, זה התגלגל. המון אנשים פנו אליי, כולל מפורסמים מאוד, כשהם מספרים לי איך הם שמעו את הסיפור וכמעט עשו תאונה מההלם. מגישי רדיו וטלוויזיה בכל מיני תוכניות ביקשו לראיין אותי על הסיפור הזה כדי להבין איך נתתי לזה לקרות. ואף אחד לא עצר רגע לשאול אם הסיפור היה או לא. כשהיו מבקשים ממני לספר מה בדיוק היה, הייתי עונה, 'אני עייף מזה, ספרו אתם'. כמובן כדי שלא יגידו שאני סיפרתי. עד היום לומדים בבתי ספר לתקשורת איך בונים אגדה אורבנית לפי המקרה הזה. לתדמית של התוכנית זה היה מעולה". (1)

   

  8. מהי האזהרה שפירסמו רכזי ביטחון ב־2011 בנוהלי חירום לזיהוי חוטפים פוטנציאליים בשטחי יהודה ושומרון?

   

  "אם אתם עולים לרכב ושומעים את דידי לוקאלי, זה אומר שהנהג הוא... שכחתי מה בדיוק".

   

  התשובה: אם הנהג שומע דידי הררי, סימן שהוא ערבי.

   

  "בושה וחרפה, מתברר ש־400 אלף מאזינים בישראל מדי יום, הם ערבים. אבל הבנתי שאחר כך הבהירו את עצמם שם והסבירו שזו לא בדיוק הכוונה. אז זה נורא הצחיק אותי". (1/2)

   

  9. איך הרגזת את ארגוני הנשים ביולי 2001 ומה קרה בעקבות זה?

   

  "משחק רדיו שבו נתתי פרס של הגדלת חזה בניתוח. הרשות השנייה קבעה תקנה נגדי".

   

  תשובה נכונה.

   

  זוכר איך קראו למשחק?

   

  "החזה של ננדוס?"

   

  לא. 'ציצי בביקיני'. צביקה הדר שפט.

   

  "ענק. הפרס היה הגדלת חזה כשהמאזינות והמאזינים היו צריכים לשכנע אותנו למה מגיע להן או לנשים שלהם הגדלת חזה. ארגוני נשים אכן התלוננו על העניין הזה, אבל הבחורה שזכתה בניתוח גם זכתה בחיים אחרי זה, כי עד אז היא הסבירה שכמעט לא יצאה עם גברים. היה לה ביטחון עצמי נמוך שנבע מהיעדר חזה ואחרי הניתוח סיפרה שהכירה מישהו. היא הפכה לבחורה מלאה בביטחון עצמי. זה שינה לה את החיים. בעיניי זו הייתה צביעות כי הפרסומות היו מלאות בקליניקות למיניהן שמבטיחות הרים וגבעות בניתוחי שאיבת שומן, הזזת עפעפיים ופתאום מה שמפריע לכולם זה החזה. הרשות השנייה קבעה אז הוראה על איסור נתינת ניתוחי גוף כפרסים. אני נתתי את זה כפרס. חסכתי למישהי". (1)

   

  10. איזו הצעה קיבלת בשנת 2007?

   

  "לעבור לגלי צה"ל?"

   

  התשובה: לעבור לרדיו של ארקדי גאידמק.

   

  "נכון, הוא הציע לי דמי חתימה בסכומים מאוד גבוהים, מאוד. מיליונים. חוזה ארוך טווח, מכונית ומשרדים גדולים, מעמד של ניהול בתחנה, ושאעבור עם כל הצוות של התוכנית שלי. יידעתי את הבעלים של רדיו ללא הפסקה, אלי עזור, על זה שאני במשא ומתן עם גאידמק, והוא לא שמח כמובן. הבטן התהפכה לי מהמחשבות אבל בסופו של דבר החלטתי שחברות קודמת לבצע כסף. הגעתי לעזור, הראיתי לו את החוזה שהציע לי גאידמק ואמרתי, 'אני מוותר על כל זה ולא מבקש ממך כלום'. לימים התברר שהבטן לא שיקרה, אינטואיציה של מזל סרטן. היו כמה שאמרו כן לגאידמק וחזרו עם הזנב בין הרגליים".

   

  רגע, הזכרת פה שקיבלת הצעה מגלי צה"ל.

   

  "ואת זה לא יודעים כל כך. אחד המנהלים של גלי צה"ל עשה איתי פגישות חשאיות כדי שאעבור אליהם, עם התוכנית שלי. נפגשנו בדירה בלב תל־אביב כמה פעמים. לא דיברנו על סכומים, אבל החלטתי שזה לא נכון לי". (0)

   

  11. מה הציעה לאמא שלך השכנה בערוגות, גברת פולונסקי?

   

  "שלוש פרות בתמורה לזה שהיא תיקח אותי".

   

  תשובה נכונה.

   

  "אמא שלי הפראיירית, מלו, הייתה כל כך תמימה שהיא האמינה שהולכים לחטוף לה את הילד. מהפחד היא לקחה אותי וברחה מערוגות לשלושה חודשים לדודה שלי מילכה בקריית־מלאכי כדי שלא יחטפו אותי. לימים שמעתי על זה מהדודה, שעד היום היא כמו אמא שלי". (1)

   

  12. לאיזה מקום הגיעה נינט בתחרות שלך, 'המלך הבא' בערוץ יס בריזה, ומה היא שרה?

   

  "מקום שלישי? לא זוכר מה היא שרה".

   

  התשובה: מקום שלישי עם השיר 'חיים שלי'.

   

  "זה היה ריאליטי שעשיתי אז בבריזה, בעצם האבא והאמא של 'כוכב נולד'. הראל סקעת השתתף. צביקה הדר ידע בעצם לקחת את מה שיס ויתרו עליו, כי הם לא רצו את ערוץ בריזה המזרחי אצלם. זה לא בא להם טוב. קצת צר לי שנינט קצת איבדה דרך ושינתה יותר מדי פעמים את המסלולים וסיימה כרוקנרול נישתי. היא הייתה צריכה להתמקד בקו מוזיקלי ברור". (1/2)

   

  13. איך נולדה להקת פנצ'ר?

   

  "מהפינה 'בוא נדבר גלויות' בתוכנית של יקיר אביב, '30 בצל'".

   

  תשובה נכונה.

   

  "בתוכנית הקריאו גלויות ללהקה פיקטיבית בשם פנצ'ר, מעין תשובה לדוראן דוראן כשהסולן שלנו נקרא רודולף ונטיל. מהר מאוד התחלנו לקבל המון גלויות אמיתיות של מאזינים שרוצים פרטים על פנצ'ר ואז התחלנו לעשות את השירים. הקלטנו שלושה אלבומים, ועשינו אלפי הופעות לדעתי. הקדמנו את זמננו. למה שעשינו אז קראו 'שטויות'. היום היו קוראים לזה 'נונסנס' ואולי היינו במקום של שלישיית 'מה קשור'". (1)

   

  14. איזו תחרות עשית בבתי החולים בשנת 2000?

   

  "לא זוכר".

   

  התשובה: מי יתקשר לתוכנית כשהוא משמיע לידה בשידור חי.

   

  "בדיעבד, סוג של 'בייבי בום'. רציתי לשמוע את כל הלידה בשידור חי ונתנו חבילה ענקית בתמורה ליולדת. זו הייתה התרגשות גדולה באולפן. חשבתי אז שהכל אפשרי ולא היו שום גבולות, הכל מותר. היום התעדנתי טיפה. עליהום אף פעם לא מפריע לי. אני חושב שהעידון בא עם הגיל ועם הילדות שגדלות". (0)

   

  לסיכום: 8 מתוך 14

   

  דידי הררי מגיש מדי יום ב־14:00 את התוכנית 'דידי לוקאלי' ברדיו 103FM. ב־3 בנובמבר, 18:30, תעלה בערוץ 13 של רשת התוכנית השבועית 'דידי בשישי'.

   


  פרסום ראשון: 25.10.17 , 23:33
  yed660100