רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שרון צור
  חדשות • 25.10.2017
  מכינה לטיס
  שיעור במצוינות: 28 בוגרי תיכון לומדים במכינה הקדם צבאית "תבור" בנצרת עילית — ושמונה מהם כבר התקבלו לקורס טיס • גם השאר שואפים גבוה — לשייטת וליחידות מובחרות • מנהל המכינה: "לא משנה לנו אם בוגרינו יסיעו טנק, יילכו ברגל או יטיסו מטוס, העיקר שבלב תהיה אהבת ישראל"
  ישראל מוסקוביץ'

  הם הגיעו מרעות, מכפר ידידיה, מעין הבשור, מהר אדר, ממושב ישע, מירושלים ומיהוד־מונוסון, הם לומדים יחד במכינה הקדם־צבאית "תבור" בנצרת עילית ובעוד כמה חודשים הם יתחילו, ביחד, את קורס הטיס של חיל־האוויר. מדובר בשיא חדש של מצוינות: מבין 28 הבנים שהתחילו את שנת הלימודים הנוכחית במכינה, שמונה כבר עברו בהצלחה את הגיבוש לקורס טיס, שלושה עברו את הגיבוש לשייטת, אחד יתגייס לצוללות, והשאר עדיין ממתינים לגיבושים של יחידות מובחרות.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מכינת "תבור" הוקמה לפני כשבע שנים, ומאז השלימו שם כ־300 בוגרי ובוגרות שמינית מכל רחבי הארץ את מסלול ההכנה לצה"ל. עם השנים הביקוש למכינה הלך וגדל ובחודשים האחרונים התחרו יותר מ־830 מועמדים על 53 המקומות במכינה. בסופו של דבר התקבלו למכינה 28 בנים ו־25 בנות, שלומדים על ההיסטוריה היהודית, תולדות הציונות, לימודים כלליים וכושר גופני.

   

  "בחרתי להגיע ל'תבור' כי זו מכינה ללא פשרות", הסביר עומרי, פרח הטיס לעתיד מהר אדר, "כאן מאתגרים אותנו ודורשים מאיתנו". חברו, זיו מירושלים, הוסיף: "לי היה חשוב מאוד הפן ההתנדבותי. אנחנו חלק מנצרת עילית ואנחנו מתנדבים פעמיים בשבוע עם בני נוער מהעיר". ואילו עומר מרעות סיפר: "בילדות ובתיכון פחות נחשפתי לערכים כמו אהבת הארץ וציונות, ומצאתי את המכינה כמקום לסגור את הפער".

   

  אף אחד משמונת הפרחים לעתיד איננו בן של טייס, אבל כולם חולמים על כנפי הטיסה. "הכי חשוב לי להיות בשירות משמעותי ואני מרגיש שבטיס אני אתרום למדינה הכי הרבה" הסביר אוהד מיהוד־מונוסון. יואב מעין הבשור הוסיף: "אותי חינכו למצוינות — ועבורי האתגר של קורס הטיס זו מצוינות".

   

  אלכס קולומויסקי
  אלכס קולומויסקי

   

  מנהל מכינת "תבור", עמיחי שיקלי, הסביר שהמטרה שלו איננה לייצר טייסים. "מבחינתנו אין זה משנה אם בוגרינו יסיעו טנק, יילכו ברגל או יטיסו מטוס, העיקר שבלב תהיה אהבת ישראל", אמר, "אנחנו רוצים לסייע לבוגרים ולבוגרות שלנו להגיע ליעדים שהם הציבו לעצמם. הדחיפה שלנו היא לשירות משמעותי ככל שניתן, והכי חשוב — לפיקוד ולקצונה. לא בטעות בחרנו למקם את מכינת 'תבור' בנצרת עילית. חשוב לנו שלצד הלמידה החבר'ה יהיו מעורבים בעשייה חברתית משמעותית. אנחנו אוהבים את העיר הזו, מאמינים בה ושמחים בזכות שניתנה לנו לקחת חלק בבנייתה".

   

  ראש העיר נצרת עילית, רונן פלוט, סיכם: "לא במקרה מכינת 'תבור' היא המובילה בארץ. מדובר ביחידה מובחרת של חניכים איכותיים שרואים בתרומה למדינה ולעיר שליחות אמיתית".

   

   


  פרסום ראשון: 25.10.17 , 23:24