yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  ממון • 28.10.2017
  טעינה אלחוטית במקבוק? אפל רוכשת חברה מניו־זילנד
  שגיא כהן

  אפל רכשה חברת ניו־זילנדית קטנה העוסקת בפיתוח טכנולוגיות טעינה אלחוטית — כך דווח בכלי תקשורת בניו־זילנד. החברה, PowerbyProxi, הוקמה ב־2007 באוקלנד. היא פיתחה רכיבים המאפשרים להטעין אלחוטית כלים גדולים כמו רובוטים, רחפנים וציוד רפואי.

   

  באפל אישרו את הרכישה ומסרו כי הצוות יסייע לאפל "ליצור עתיד אלחוטי". החברה לא סיפקה פרטים נוספים, אך ההערכות הן, שמדובר בחלק מהניסיון של אפל להרחיב את טווח המכשירים בעלי הטעינה האלחוטית שלה. באייפונים החדשים יש כבר טעינה אלחוטית, וגם באפל־ווטש, וההערכות הן, כי הרכישה מרמזת שאפל מתכננת לשלב טעינה אלחוטית במכשירים גדולים יותר — כמו מחשבי המקבוק, הזקוקים לאנרגיה גדולה יותר.

   

  פלופ: אין קונים למשקפי המצלמה של סנאפ

   

  משקפי המצלמה של חברת סנאפ הם כישלון: בשנה שעברה השיקה סנאפ (סנאפצ'אט) משקפי מצלמה אופנתיים בשם "ספקטקלס", שמסוגלים לתעד את המתרחש מול עיני המשתמש ולשתף את קטעי הווידיאו המצולמים באפליקציה. הם יצרו הרבה באזז — אך נראה שהוא היה קצר מועד. על פי דיווחים בארה"ב, סנאפ נתקעה עם מלאים גדולים, שיושבים במחסנים.

   

  החברה מכרה, ככל הנראה, 150 אלף יחידות — מספר נאה כשלעצמו — אך נראה שהיא ציפתה להרבה יותר. על פי נתונים פנימיים שדלפו, רק מחצית מבעלי הספקטקלס המשיכו להשתמש בהם אחרי החודש הראשון. כלומר, מדובר במכשיר שתחילה עורר עניין — אך בדיעבד מעלה אבק במגירות. קצת מזכיר את התגובות למשקפי גוגל־גלאס.

   

  סוף תנועה: מייקרוסופט מבטלת את הקינקט

   

  זה היה אחד המוצרים הכי מצליחים של מייקרוסופט, ואחד המלהיבים ביותר בשוק הטכנולוגיה — וכעת הוא מגיע לסוף דרכו: מייקרוסופט החליטה לבטל סופית את ייצור הקינקט — מצלמת זיהוי התנועה של ה־Xbox.

   

  הקינקט איפשר לשחק משחקי תנועה באמצעות תנועות גוף וידיים. עם זאת, עם השנים ההצלחה שלו הלכה ופחתה, בין השאר כי החוויה נותרה מוגבלת למדי ומגוון המשחקים שנוצרו עבורו היה קטן. כעת, לפי דיווח באתר Fast Co Design, מייקרוסופט החליטה לסגור סופית את קו הייצור שלו, אחרי שמכרה 35 מיליון יחידות מאז 2010.

   

  הטכנולוגיה שעליה מבוססת הקינקט הייתה של חברת פריימסנס הישראלית. אולי כסגירת מעגל — השבוע יושק האייפון X (ראו כתבה) שיכיל מערכת זיהוי פנים המבוססת על הפיתוח המקורי של פרייסמנס (לאחר שזו נרכשה על ידי אפל).

   

  חדש: סיור מציאות מדומה במגדל דוד

   

  חברת אינספשן הישראלית השיקה את "מגדל דוד", חוויית VR שנוצרה יחד עם מוזיאון מגדל דוד בירושלים.

   

  אינספשן היא חברת סטארטאפ, שמפעילה פלטפורמה של תכני מציאות מדומה שונים, אשר ניתן לגשת אליה דרך סמארטפונים או משקפי מציאות מדומה. מדובר בקטע ווידיאו אינטראקטיבי, שמכניס את הצופה באופן וירטואלי למוזיאון מגדל דוד, ומאפשר לצפות במקום כפי שהיה בתקופת הצלבנים ולערוך בו ביקור עם מדריך וירטואלי — אביר צלבן.

   

  החוויה כוללת שילוב בין צילומים אמיתיים שצולמו בשטח לבין אנימציות ממוחשבות. "מציאות מדומה זוהי הזדמנות לאנשים לבקר במקומות שהם מעולם לא היו בהם", מסר בני ארבל, מנכ"ל אינספשן.

    

  גוגל, פייסבוק ואינטל — הכי מבוקשות בהייטק הישראלי

   

  גוגל, פייסבוק, אינטל, וויקס ואפל שומרות על מקומן כחברות ההייטק הכי נחשקות בשוק העבודה הישראלי — כך עולה מהדו"ח החדש של "דן אנד ברדסטריט ישראל" בשיתוף חברת אולג'ובס לשנת 2017. חמש החברות הללו נותרו במקומן בדומה לדירוג בשנה שעברה.

   

  במקום השישי נמצאת חברת האינטרנט טאבולה, שזינקה מהמקום ה־24 (זהו הזינוק הגדול בדירוג). בהמשך הדירוג: סימילארווב, אאוטבריין, התעשייה האווירית, ובמקום העשירי סייבר־ארק (שנכנסה השנה לראשונה לדירוג). מייקרוסופט נמצאת במקום ה־13, צ'ק־פוינט במקום 15, וחברת HP מוקמה במקום ה־18, לאחר שצנחה אליו מהמקום ה־7 בשנה שעברה. יבמ הגיעה למקום ה־20 ואיביי רק למקום ה־25 (לעומת מקום 12 בשנה שעברה).

   

  הדירוג התבסס על שקלול נתונים: תנאי עבודה ושכר (על־פי שאלונים שמילאו מנהלי כוח האדם בחברות השונות); סקר בקרב מנהלי כוח אדם בחברות ההייטק לגבי החברות שהכי טוב לעבוד בהן; וסקר מוניטין שנערך באמצעות אולג'ובס. אפרת שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי ב"דן אנד ברדסטריט": "ניכר כי התחרות העזה בענף והאתגר המתמיד בגיוס עובדים מוכשרים, יצרו סטנדרט גבוה, שאליו שואפות החברות המובילות בתחום".

   


  פרסום ראשון: 28.10.17 , 20:15
  yed660100