yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: צביקה טישלר
  24 שעות • 28.10.2017
  טס אל התפקיד
  הוא נשר מקורס טיס היישר לתיאטרון צה"ל, ומאז הפך לכוכב נוער. רגע לפני שהפרק האחרון של "מטומטמת" משודר הערב, תפסנו את עדי אלון, שבסדרה מאוהב בבת חן סבג, לשיחה על התפקיד שהקפיץ אותו לליגה של הגדולים
  יואב בירנברג

  לפני שהתגייס לצבא, עדי אלון התלבט אם לבחור בקריירה צבאית, או במשחק. אבל אחרי חצי שנה בקורס טיס שממנו נפל, הוא כבר הבין היטב לאן הכישרון שלו מנשב. "כנער ניסיתי תמיד להיות הכי טוב, בכל דבר. אם זה קורס טיס, אז להצטיין שם. לזה חונכתי", הוא אומר. "צברתי 15 שעות טיסה ונפלתי. אחרי המון התלבטויות אם ללכת לסיירות או ליחידות קרביות אחרות, הבנתי שאני צריך לעשות את מה שעושה לי טוב — לשחק, והלכתי לתיאטרון צה"ל".

   

  מאז השחרור הספיק אלון, 23, שהחל את דרכו הטלוויזיונית בגיל 13, בסדרה "בלו נטלי", להפוך לכוכב נוער וילדים ("נעלמים", "החולמים" ו"כוכב הצפון"), ולשחק בסדרה "שנות השמונים". עכשיו הוא מככב בשתי סדרות מצליחות, "מטומטמת" של בת חן סבג, ו"כיפת ברזל", שבמרכזה צעירים חרדים שבחרו להתגייס לצבא למרות התנגדות הסביבה בה גדלו. ב"מטומטמת", שהפרק האחרון שלה ישודר היום ב־HOT3, הוא זוהר, עבריין צעצוע, הבן הסודי של ליאור רז, שמתאהב בשירי (סבג). "באודישן מול בת חן הייתה בינינו כימיה מאוד טובה", הוא נזכר. "מי שהיה שם יכול היה לחשוב שאנחנו מכירים עוד קודם. בת חן היא בנאדם מדהים שמשרה אווירה טובה על כולם, מה שעוזר לך לשחק טוב יותר לצידה".

   

  איך היו הסצינות האינטימיות איתה?

   

  "סצינות אינטימיות יכולות להיות משהו מאוד מביך, בטוח לשחקן צעיר, אבל כשיש לך פרטנר נהדר כמו בת חן, הכל פשוט יותר, גם הנשיקות ואחזקת הידיים. גם ליאור רז היה נפלא איתי. הוא התנהג כמו אבא אמיתי. הוא שמר עליי, נתן לי מהניסיון הרב שלו במשחק".

   

  דיברת עם בת חן גם על דברים אישיים, כמו הרומן שלה עם אורנה בנאי?

   

  "הצילומים הסתיימו לפני שנה ושלושה חודשים, כשהן עוד לא היו יחד. אבל אני סיפרתי לה על עצמי. יש לי עכשיו סוף סוף חברה, האהבה האמיתית הראשונה שלי, דניאל. רוב החיים לא הייתי זוגי. פשוט לא הצלחתי להתחשב בעוד מישהו. אני חושב שאהבה אמיתית זה עניין של בגרות. אתה פשוט לומד לתת, לא רק לקבל. אני מאחל לבת חן בהצלחה באהבה שלה ובכל דבר אחר. העיקר שהיא מאושרת".

   

  ב"מטומטמת" וב"כיפת ברזל" אלון משחק עבריינים. "שתי הדמויות משויכות לעולם הפשע, אבל הן מאוד שונות", הוא אומר. "זוהר ב'מטומטמת' הוא ילד תמים, אולי כמוני, שלא רוצה להיות פושע, אלא פשוט מחפש דמות אב. שימי ב'כיפת ברזל' שונה ממני לחלוטין. הוא עבריין בנשמתו. מבחינתו, כדי להצליח בחיים אתה צריך להיות פושע. בחיים אני בסך הכל ילד טוב ירושלים".

   

  אז מה אתה בעצם – כוכב נוער או שחקן בסדרות למבוגרים?

   

  "יש כאלה שרוצים להשתייך לעולם המבוגרים או לעולם הילדים. לא אני. אני לא אפסול תפקיד בגלל העולם אליו הוא משתייך. אם עומדים מאחורי התפקיד יוצרים טובים ואני מרגיש שאני יכול לעשות אותו על הצד הטוב ביותר, אני אקח אותו בשמחה. כשאתה עושה סדרת נוער אתה מקבל המון אהבה. המעריצים צועקים את השם שלך ברחוב ורצים אחריך לתמונות. אבל אתה מבין שאהבת מעריצים היא לא העיקר, אלא התפקיד".

   

  איפה תהיה בעוד 10 שנים?

   

  "בעוד עשר שנים אני רוצה להיות שחקן מוערך שמפרנס את עצמו, ולא משנה איפה — אם זה בישראל או בהוליווד. המקום הוא רק בונוס. העיקר הוא שאעשה תפקידים שאני אעריך ואוהב".

   


  פרסום ראשון: 28.10.17 , 19:54
  yed660100