שני 20 באוגוסט 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יאיר שגיא
  ממון • 04.11.2017
  "טובה פישמן חייבת כ–100 מיליון שקל"
  רשות המסים טענה בבית המשפט כי חוב המס של אליעזר פישמן לרשות משותף לו ולרעייתו טובה, ולכן היא מחויבת לשלם את מחציתו
  ליטל דוברוביצקי

  ברשות המסים טוענים כי יש לראות בחוב המס של אליעזר פישמן לרשות חוב משותף לו ולרעייתו טובה, ולכן היא מחויבת לשלם את מחציתו.

   

  באוגוסט שעבר הגישה רשות המסים בקשה להכריז על אליעזר פישמן פושט רגל בגין חוב של 196 מיליון שקל לרשות. מאז הכריז בית המשפט על פישמן פושט רגל ומינה את עו"ד יוסף בנקל כנאמן לנכסיו.

   

  עו"ד בנקל הגיש לאחרונה בקשה לבית המשפט לשיתוף בחובות ובנכסים בין אליעזר לרעייתו טובה. האחרונים מתנגדים לכך בתוקף.

   

  ביום חמישי הגישה רשות המסים את תגובתה, ולפיה "עמדת הרשות היא שעל אף טענות בני הזוג פישמן להפרדה רכושית ביניהם, בנסיבות המקרה יש לראות בחוב המס חוב משותף שלהם, ועל כן טובה פישמן מחויבת בתשלום מחציתו". תגובת רשות המסים הוגשה באמצעות עוה"ד מזי רנצלר ויעל בן־משה.

   

  תגובה זו מצטרפת לבקשות שהגיש בשבוע שעבר הנאמן נגד בני משפחת פישמן. הוא ביקש לקבל את הווילות שהעניק פישמן לילדיו לפני שנים ולהצהיר על ביטול המענקים שהעניק לרעייתו טובה, לילדיו ענת מניפז, אייל פישמן ורונית פישמן־אופיר, ולחתניו בחברות בקבוצת פישמן. הנאמן ביקש להורות על דילול כל אחזקות בני המשפחה בחברות המשתייכות לקבוצת פישמן כך שיוקנו לקופת פשיטת הרגל מניות של 99.9% בכל אחת מהחברות.

   

  ביום חמישי טענה הרשות בבית המשפט כי "לבני הזוג אחריות משותפת לתשלום החוב, כך שניתן לגבות את מחציתו מרעיית החייב. בנוסף, הרשות תומכת בטענת הנאמן לפיה בנסיבות החריגות של המקרה יש להחיל שיתוף על כלל הנכסים והחובות שנרכשו על ידי בני הזוג".

   

  "לטענות אין בסיס"

   

  ב"כ פישמן ורעייתו, עו"ד שלום גולדבלט: "לטענת רשות המסים אין בסיס עובדתי או משפטי. היא עומדת בסתירה מוחלטת לעמדת הרשות עצמה, כשהגישה את הבקשה לפשיטת רגל ובה לא הזכירה את הטענה שמחצית מחוב זה הוא של רעייתו. נציג את טענותינו לבית המשפט ונבקשו לדחות טענה זו".

   

  lital-do@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 04.11.17 , 20:21