ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אלי דסה
  חדשות • 07.11.2017
  התנקשות אווירית
  גל המעצרים בממלכה גובה גם קורבנות בנפש • כעת מתברר: התרסקות מסוקו של הנסיך שלשום לא היתה תאונה • מטוס קרב של חיל האוויר הסעודי נשלח למנוע את בריחתו - ויירט אותו
  סמדר פרי

  זאת לא הייתה עוד טיסה שגרתית שבה נסיך מבית המלוכה הסעודי יוצא לסיור עבודה עם פמלייתו. אתמול נחשף שהמסוק שבו טס שלשום בלילה הנסיך מנסור בן מוקרין סמוך לגבול עם תימן הופל בידי מטוס קרב של חיל האוויר הסעודי, בשעה שניסה לחצות את הגבול ולהימלט מסעודיה.

   

  לקראת גל המעצרים שעליו הכריז יורש העצר, הנסיך מוחמד בן־סלמאן, תחת הכותרת "המלחמה בשחיתות", נסגרו בשבת שמי סעודיה, ונאסר על המטוסים הפרטיים שבבעלות הנסיכים להמריא מנמלי התעופה השמורים לאח"מים בריאד ובג'דה. גל המעצרים כלל בין השאר 11 נסיכים, ארבעה שרים מכהנים ושלושה טייקוני תקשורת, והחשד נגדם הוא ניצול מעמדם הבכיר לעשיית הון פרטי וקשירת קשר לביצוע עסקאות ללא ידיעת השלטון.

   

  שלשום, בעקבות פרסום הכוונה להרחיב את גל המעצרים אל "נסיכי הפריפריה", הודיע הנסיך מנסור שהוא יוצא ל"ביקור עבודה" במרחב המדברי של אזור עסיר, אולם מסוקו אותר סמוך לגבול עם תימן והופל בידי מטוס קרב סעודי. כל שמונת נוסעי המסוק והטייס נהרגו במקום. מאז הדחת אביו בשנה שעברה מכהונתו הבכירה כיועצו של המלך, והוצאתו מרשימת יורשי המלך סלמאן, נודע הנסיך מנסור כיריבו המוצהר של יורש העצר המכהן, מוחמד בן־סלמאן.

   

  אתמול, במטרה להכחיש את הודעת מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שלפיה ראש ממשלת לבנון המתפטר סעד אל־חרירי מוחזק במעצר בית בסעודיה, פורסמה תמונתו של אל־חרירי מתארח בארמון המלך סלמאן.

   

  ובתוך כך, שר החוץ הסעודי עאדל אל־ג'ובייר האשים אתמול את חיזבאללה ואת איראן שהם עומדים מאחורי שיגור הטיל ביום שבת האחרון מתימן לכיוון נמל התעופה בריאד. "זהו צעד מלחמתי", אמר שר החוץ הסעודי.