שישי 23 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
עמית שעל
ממון • 11.11.2017
מכה לבורסה: ענקית התרופות מיילן הודיעה על מחיקת מניותיה
מאת רועי ברגמן

מכה קשה לבורסה לניירות ערך שבתל־אביב: ענקית התרופות מיילן הודיעה בסוף השבוע על כוונתה למחוק את מניותיה הרשומות למסחר, בבורסה הישראלית. מחיקת המניות תתבצע בעוד כשלושה חודשים, ב־12 בפברואר 2018.

 

ההחלטה של הנהלת מיילן התקבלה כשנתיים אחרי שנרשמה למסחר בבורסה בתל־אביב, תוך כדי ניסיון להשתלט על חברת התרופות פריגו שמניותיה רשומות גם הן למסחר בבורסה. כדי להשיג את אישור המשקיעים המוסדיים בישראל לעסקה, התחייב יו"ר מיילן, רוברט קורי, לרשום את מניות מיילן למסחר ולהשאיר אותן בה כשנה לפחות.

 

ניסיון ההשתלטות על פריגו לא צלח לבסוף ומיילן המשיכה להיסחר לצד פריגו בבורסה.

 

מיילן היא כיום החברה בעלת שווי השוק הגבוה ביותר בבורסה של תל־אביב ‑ 64.8 מיליארד שקל. היא הגיעה למעמד הזה בין היתר בעקבות הנפילה החדה בשווייה של מניית טבע, שבעצמה ניסתה לבצע השתלטות לא מוצלחת על מיילן לפני כשנתיים וחצי.

 

מניותיה של מיילן מהוות כ־7% ממדד ת"א 35, כך שלמחיקה מהמסחר יש השלכות כבדות גם על תעשיית תעודות הסל, שעוקבות אחרי המדדים המובילים. תעודות אלו יידרשו להיפטר מהמניות שבידיהן בעת המחיקה. מיילן הייתה גם החברה השישית בבורסה במונחים של מחזורי מסחר, אחרי טבע, הפועלים, לאומי, בזק ופריגו.

 

יו"ר מיילן, קורי, הסביר את ההחלטה למחוק את המניות בכך ש"במהלך השנתיים האחרונות למדנו שמרבית המשקיעים המוסדיים בישראל מחזיקים במניות שלנו שרשומת בנאסד"ק. המניות שלנו שרשומות בתל־אביב מהוות פחות מ־3.5% מסך המניות שלנו. בהינתן הנתונים האלו והעובדה ששעות הפעילות של הבורסה בתל־אביב שונות מבשווקים אחרים, הדירקטוריון החליט שהמשך המסחר בבורסה אינו תואם את מה שנכון לאינטרסים של מיילן".

 

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, אילן פלטו, התייחס להחלטת מיילן ותיאר אותה כ"מכה כואבת למאמצים להחייאת הפעילות בבורסה, שתוביל בוודאות לירידת מחזורי המסחר והגברת מלכודת הנזילות בבורסה הישראלית".

 


פרסום ראשון: 11.11.17 , 21:08