שישי 23 בפברואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
REUTERS
חדשות • 11.11.2017
באמונה עיוורת
"אני מאמין שהוא לא התערב בבחירות בארצות־הברית", הודיע נשיא ארצות־הברית דונלד טראמפ לאחר פגישתו עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין • בינתיים החקירה בנושא הגיעה גם לאחד מיועציו הקרובים ביותר של טראמפ
סוכנויות הידיעות

למרות הניסיונות בממשל טראמפ להרחיק את הנשיא האמריקאי ממקבילו הרוסי ולדימיר פוטין — נראה שהשניים נוטים להסכים על דברים רבים. כך, למשל, אחרי פגישה קצרה בין שני האישים אימץ הנשיא טראמפ לחלוטין את דברי פוטין בעניין חקירת התערבות רוסיה בבחירות — "אני מאמין להכחשות שלו", אמר טראמפ.

 

גם לגבי המדיניות בסוריה נרשמה הסכמה בין שני הנשיאים, שבתום אותה פגישה קצרה פירסמו הודעה שלפיה "אין פתרון צבאי למתרחש בסוריה" — עמדה שבעצם הייתה מדיניות רוסית מוצהרת זה שנים.

 

הפגישה בין השניים נערכה שלשום בווייטנאם, במהלך ועידה של מנהיגי מדינות האוקיינוס השקט. במשך יומיים התקשו האמריקאים והרוסים לתאם את הפגישה, מה ששידר לכאורה מתיחות, ולטענת פרשנים רבים נועד לאותת על עמדה קשוחה של ארה"ב כלפי רוסיה לאור הטענות החוזרות ונשנות על התערבותה בבחירות בארה"ב.

 

בסיום הפגישה סיפר טראמפ לעיתונאים ב"אייר פורס 1" ששאל את פוטין בנוגע להתערבות בבחירות: "כל פעם שאני מעלה את זה הוא אומר לי 'לא עשיתי את זה', ואני מאמין לו שהוא מתכוון לזה. אני חושב שהוא נעלב, אם להודות על האמת".

 

בהמשך תקף טראמפ את החקירה שנערכת בארה"ב בנושא וטען שמסקנת ארגוני המודיעין בארצו שלפיה רוסיה אכן התערבה בבחירות היא שגויה. "נו באמת, זו מסקנה שאליה הגיעו כמה חובבנים עם אג'נדה פוליטית", אמר לתדהמת הכתבים, מה שהביא את ראש הסי־איי־אי להוציא התייחסות מנוגדת לעמדת הנשיא.

 

טראמפ הוסיף שהחקירה של התובע המיוחד מולר נגדו "עלולה לעלות בחיים של מיליונים" — ובכך רמז שהחקירה מעכבת הסכמות עם רוסיה לגבי סוריה, אוקראינה וצפון־קוריאה.

 

ובתוך כך, הטבעת נגד טראמפ מתהדקת בבית: שלשום דיווחה רשת סי־אן־אן שאחד מיועציו הקרובים של טראמפ — סטיב מילר, שגם כתב לו בין היתר את נאום ההשבעה — נמצא תחת חקירה בפרשת המעורבות הרוסית בקמפיין שלו. מילר תושאל בין היתר בנוגע למעורבותו בפיטורי ראש האף־בי־איי ג'יימס קומי.

 

ועוד צרות למקורבי טראמפ: היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין, הכחיש נמרצות דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" שלפיו הסכים כשהיה בתפקיד לפעול להסגרתו לטורקיה של המנהיג הגולה פתחוללה גולן תמורת שוחד של 15 מיליון דולר.

 


פרסום ראשון: 11.11.17 , 23:52