רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שאול גולן
  ממון • 12.11.2017
  חורף חם בנתב"ג
  חברות התעופה הזרות הגדילו ב–34% את הפעילות בהשוואה לחורף אשתקד, ומספר ההמראות הגיע ל–1,035 בשבוע • היעד הפעיל ביותר: איסטנבול עם 87 טיסות בשבוע
  דני שדה

  מי שיתבונן בלוח הטיסות של החורף הנוכחי, שהחל רשמית לפני שבוע, יכול להתרשם שאנחנו נמצאים עדיין בעונת הקיץ.

   

  במשך שנים התרגלנו שבעונת החורף יש צמצום במספר הטיסות בנתב"ג, אולם בחורף הנוכחי עוד ועוד חברות תעופה נכנסו לפעילות בישראל, וחברות שכבר פועלות כאן הגדילו את מספר הטיסות וגם פתחו יעדים חדשים.

   

  על פי דוח חדש של רשות התעופה האזרחית, שהוכן על ידי האגף לכלכלה ויחסים בינלאומיים, בחורף הנוכחי יהיו בנמל התעופה בן־גוריון 1,035 המראות בממוצע בכל שבוע, לעומת 892 המראות שבועיות בחורף של שנה שעברה ו־799 המראות בחורף 2015. לגידול המשמעותי בטיסות תורמות חברות התעופה הזרות, המציגות עלייה של כ־34% בפעילות בהשוואה לחורף אשתקד. החברות הישראליות מציגות גידול של אחוז אחד בלבד ומחזיקות נתח שוק של פחות מ־28%.

   

  הקו הפעיל בחורף הזה מבחינת טיסות יהיה לאיסטנבול, שאליה יצאו 87 טיסות ישירות בכל שבוע, כאשר חלק גדול מהנוסעים לנמל תעופה זה ימשיכו ליעדים אחרים ברחבי העולם. אחריה נמצאת מוסקבה שאליה יופעלו 59 טיסות מדי שבוע, וגם כאן חלק לא קטן מהנוסעים (בעיקר של אירופלוט) ימשיכו ליעדים אחרים. במקום השלישי נמצאת פריז שאליה יופעלו בחורף 54 טיסות שבועיות ואחריה לונדון עם 48 טיסות, רומא עם 43 טיסות ובוקרשט עם 39 טיסות מדי שבוע. לבוקרשט יטוסו 7 חברות תעופה: אל על, טארום, ישראייר, וויזאייר, בלו, ארקיע ובלו־בירד. יעדים נוספים שיהיו פעילים בחורף הם קייב עם 33 טיסות שבועיות ופרנקפורט עם 32 טיסות מדי שבוע.

   

  עיון בדוח של רשות התעופה האזרחית מגלה כי חברת וויזאייר תפעיל בחורף 53 טיסות בשבוע מנתב"ג לעומת 28 טיסות בחורף הקודם. איזיג'ט תפעיל 51 טיסות שבועיות לעומת 42 בחורף שעבר. עוד חברות תעופה שמציגות גידול משמעותי במספר הטיסות הן ישראייר (35 טיסות לעומת 14 בחורף הקודם), לוט (19 טיסות לעומת 7 בחורף הקודם), ואייר גרמניה (11 טיסות לעומת 5 בחורף הקודם).

   

  לדברי שר התחבורה ישראל כץ, מדיניות הליברליזציה של הסכמי התעופה, שבמרכזה הסכם השמיים הפתוחים עם האיחוד האירופי, הביאה לגידול משמעותי של היצע הטיסות, היצע הקווים ומספר החברות המפעילות טיסות סדירות. "הגידול בהיצע וברמת התחרות הובילו להפחתה של עשרות אחוזים במחירי הטיסות ולגידול בתנועת הנוסעים לישראל וממנה", אמר.

   


  פרסום ראשון: 12.11.17 , 20:01