רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  Photo: Yedioth Ahronoth
  LATAM airlines
  ממון • 12.11.2017
  בקרוב תוכלו לטוס ישירות לדרום אמריקה
  דני שדה

  חברת התעופה LATAM, המאגדת את מדינות אמריקה הלטינית, הודיעה בשבוע שעברה כי בכוונתה להתחיל לטוס לישראל בשנת 2018. לפי החברה התוכנית היא להפעיל 3 טיסות שבועיות מסנטיאגו (צ'ילה) עם עצירה בסאו פאולו (ברזיל). במשרדי התיירות והתחבורה אישרו כי מתקיימים מגעים עם החברה.

   

  יצוין כי כיום אין טיסות ישירות בין ישראל לבין מדינות דרום אמריקה, זאת לאחר שחברת אל על הפסיקה את טיסותיה לברזיל ומרבית הנוסעים טסים למדינות אלה דרך יעדי ביניים באירופה.

   

  חברת LATAM הוקמה בשנת 2012 כאיחוד של שתי חברות התעופה LAN של צי'לה ו־TAM של ברזיל וכיום יש לה חברות בנות בקולומביה, פרו, אקוואדור, פראגוואי וארגנטינה. לחברה צי מטוסים הכולל מטוסו בואינג 787 ו־767, אירבוס A350 ומטוסי אירבוס לטווחים קצרים ובינוניים.

   

  האם בריטיש איירוויס תטוס בקרוב לאילת?

   

  משרד התיירות פנה לראשי חברת בריטיש איירווייס וביקש מהם להפעיל טיסות חורף ישירות בין לונדון לאילת, זאת במקום הטיסות שאמורות היו להתחיל בתחילת החודש על ידי חברת מונרך, שפשטה את הרגל. כך סיפר בסוף השבוע אלכס קרוז, המנכ"ל העולמי ויו"ר מועצת המנהלים של החברה.

   

  לדברי קרוז, החברה אינה פוסלת טיסות ישירות מלונדון לאילת, אבל זה לא יקרה בקרוב. "אין לנו שום הצהרה בנושא הפסקת הטיסות של מונארך לאילת וכעת אין לנו גם מטוס שמתאים בשלב זה לתצורת הטיסות שמבוצעות לאילת", אמר.

   

  קרוז הגיע לישראל לציון 85 שנים לטיסות בין לונדון לישראל, מה שהופך אותה לחברת התעופה הבינלאומית הוותיקה ביותר הפועלת בישראל. הטיסה הראשונה נערכה בשנת 1932 על ידי חברת "אימפריאל איירווייס" שלימים הפכה לחברת בריטיש איירווייס. כיום מבצעת החברה 14 טיסות בקו בין תל־אביב ולונדון והיא דורגה במקום ה־14 מבין כל החברות הפועלות בנמל בן־גוריון (כולל הישראליות)

   

  עוד סיפר המנכ"ל כי החברה השיקה תוכנית השקעה של 4.5 מיליארד לירות שטרלינג לשדרוג חוויית הטיסה בכל מחלקות הנוסעים. כחלק מההשקעה ירכשו מטוסים חדשים וישודרגו 128 מטוסים מהצי הקיים. השדרוג כולל עיצוב מחדש של כל המחלקות, התקנת שקעי הטענה בכל מושב ו־WIFI.

   


  פרסום ראשון: 12.11.17 , 20:03