שלישי 22 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  Almagro/ABACA
  24 שעות • 13.11.2017
  הגברת הראשונה של האופנה הישראלית
  לא בכל יום מחמיא כלי תקשורת עולמי מרכזי ללוק של אישיות ישראלית. הדיילי מייל הבריטי עשה זאת בסופ"ש ופירגן בענק להופעה של הגברת הראשונה, נחמה ריבלין
  יניב חלילי, לונדון

  אייטם ב"דיילי מייל" הבריטי, שיש לו מיליוני גולשים וקוראים ברחבי העולם, הוא משהו שידוענים ויחצ"נים מתאבדים בשבילו. בסוף השבוע, בשיא הנונשלנטיות, זכתה לכך הגברת הראשונה שלנו, נחמה ריבלין, כאשר העיתון הנפוץ שיבח באתר האינטרנט שלו את החליפה היפהפייה שלבשה הגברת ריבלין במהלך ביקור הזוג הנשיאותי במדריד: "נחמה הייתה לבושה באופן מתוחכם בחליפת מכנסיים מחויטת, עם ז'קט פרחוני ומגפיים גבוהים", ציין הדיילי מייל, שהקדיש לגברת הראשונה גם סדרה ארוכה של תצלומים מחמיאים מהפגישות של נחמה ובעלה, הנשיא רובי ריבלין, עם המלך פיליפה ורעייתו הזוהרת, המלכה לטיזיה.

   

  את הלוק המדובר עיצבה המעצבת שרון טל לבית האופנה הישראלי האייקוני "משכית". ריבלין לבשה ז'קט צמר קשמיר עם רקמת חרוזי צדף, מכנסיים מחויטים מאותו הבד וחולצת משי. אשת הנשיא בחרה בפריטים של "משכית" בכוונת תחילה, כיוון שרצתה ללבוש מותג ישראלי בולט. המעצבת שרון טל מספרת כי השתיים עבדו ביחד על רקיחת הלוק לקראת הביקור במדריד, כאשר ריבלין הגיעה לבית האופנה חודש לפני הביקור, שם החליטו לעבוד על בגדים שייצגו את האופנה הישראלית בביקור במדריד.

   

  "העבודה עם נחמה הייתה תהליך מלא יצירה, היא מתמסרת לתהליך העיצוב", אומרת טל.

   

  כאמור, הלוק של ריבלין סחט מחמאות רבות. בדיילי מייל פירגנו לגברת הראשונה של ישראל, לא עניין של מה בכך, לאור העובדה שהיא "מתחרה" בסגנונה האופנתי עם גברות ראשונות אחרות בליגה של מלאניה טראמפ. גם ההחלטה לפרסם תמונות רבות של ריבלין, ביחד עם המלכה הזוהרת לטיזיה, מעמידות את ריבלין בשורה אחת עם גברות ראשונות ועם מלכות, שמנקזות עניין ואהבה באמצעות הסגנון האופנתי.

   

  אין זה חדש שנשים בתפקידים רשמיים מצליחות לנקז תשומת לב תקשורתית ואהדה בהיותן שגרירות אופנה מצוינות, המשקפות את הסגנון האופנתי המיוחד של מדינות המוצא שלהן.

   

  מי שרשמה פטנט על הנושא בשנים האחרונות היא, כמובן, קייט מידלטון, הדוכסית של ארמון המלוכה הבריטי ושגרירת האופנה הטובה ביותר של בריטניה היום. מידלטון מקפידה להתלבש בפריטים של מעצבי אופנה בריטים, גם כאלה שלא נחשבים ידועים במיוחד, באקט שהוא סוג של לוטו - המעצב אותו לובשת מידלטון הופך בן־לילה למעצב אופנה בעל שם עולמי עם גרף מכירות המזנק במהירות. באמצעות סגנונה האופנתי המשובח מצליחה מידלטון לייצר עניין סביב בתי האופנה הבריטיים ולשמש כשגרירה הטובה ביותר של עולם האופנה המקומי. הגברת ריבלין, שיכולה להיות סבתא של מידלטון, נקטה בהליך דומה כשהחליטה ללבוש "משכית". והיא עשתה כן בדרך האופיינית לה — בצניעות, בחמימות ועם גאווה ישראלית. כך נוהגת גברת ראשונה. שאפו.