שבת 15 בדצמבר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  איליה מלניקוב טיים אאוט
  חדשות • 14.11.2017
  מציאות מטרידה
  רועי סטריקובסקי הוא מאנשי הטלוויזיה הבכירים בארץ, מי שערך את "הישרדות" ומנצח היום על "מהפכה במטבח" ב"רשת" • שורת נשים שעבדה איתו מספרת על סמסים מיניים ששלח להן, הערות על החזה, מכות בישבן ואף חניקות • סטריקובסקי: "איני יכול לזהות את המקרים המתוארים בכתבה. אם מישהי מצאה עצמה נפגעת מהדרך שבה דיברתי או התנהגתי - אני מתנצל"
  נבו זיו ורז שכניק

  רועי סטריקובסקי הוא אחד האנשים החשובים מאחורי הקלעים של הטלוויזיה בישראל. עורך בכיר, שברזומה שלו הפקות כמו "הדוגמניות" ו"הכפר", עריכה ובימוי של כמה עונות של "הישרדות", וכיום הינו עורך "מהפכה במטבח" ב"רשת".

   

  ובזמן שצפיתם בתוכניות שיצר, נשים שעבדו איתו מאחורי הקלעים מתארות אווירה נוצצת הרבה פחות. לאורך השנים, לפי שורת עדויות מנשים שעבדו איתו, שיובאו ביום שישי בגיליון "7 לילות", עולה החשש כי סטריקובסקי השתמש בכוחו לרעה מול אותן נשים, יצר עבורן סביבת עבודה בלתי נסבלת, מלאה בהטרדות מיניות כלפי עובדות הכפופות לו.

   

  "הסביבה של העבודה איתו תמיד מינית", מספרת עובדת לשעבר בתוכנית ריאליטי. "הוא היה אומר לי: הגעת עם מבט של 'הזדיינת הבוקר עם בעלך', 'את נראית מחפשת', זה דברים שכבר הופכים לנורמה כשאת עובדת איתו. זו הייתה הרגשה נוראית".

   

  "הרבה בחורות שעבדו איתו זכו להודעות ווטסאפ באמצע הלילה", מספרת לנו אישה נוספת. "הוא כתב 'מה את עושה ערה?' 'עם מי את?' לפעמים בארבע בבוקר תקבלי סמס 'עם מי את מזדיינת?'. הוא נותן לך בלילה התקלות עבודה מוזרות - משהו שצריך לעשות מחר. ואז פולש ל'טוב, מחר תבואי מגולחת'. או 'תבואי עם חוטיני אדום' ו'חכי לי בריש'".

   

  אבל הנשים מספרות שההתנהגות לא הסתכמה בהודעות. "סיפרתי לו בעבודה שיצאתי אתמול עם מישהו", מתארת אחת מהן, "הוא שאל, 'שכבת איתו? עם כמה גברים בכלל שכבת? יש לך פרצוף של הזדיינת עם 7, או עם 14'. הוא יכול גם לעבור ולתת לך כאפה בישבן. ויש הרבה מאוד נגיעות - ברגליים, בירכיים, הרבה תפיסות מכאיבות. כמות מגע לא סבירה ליחסים עם הבוס שלך".

   

  אישה נוספת סיפרה: "אם יש משהו שרועי אוהב זה לחנוק. הוא חנק אותי כמה וכמה פעמים. רועי הוא בן אדם שאוהב להכאיב. יש בנות שמסתובבות עם סימנים כחולים בכל הגוף".

   

  לשאלה מדוע לא התלוננו, הסבירה אחת הנשים: "בגופי הטלוויזיה מעריצים אותו. את שואלת את עצמך, 'את מי יחליפו, אותו שעושה 35 אחוזי רייטינג, או אותי - תחקירנית עלובה?'"

   

  רועי סטריקובסקי מסר בתגובה: "איני יכול לזהות את המקרים המתוארים בכתבה כפי שהועברו להתייחסותי, מה גם שלא הוזכרו בהם שמות. ככל שמדובר על סגנון ההומור שלי ודרך דיבורי, אשר כפי שהוזכר על ידכם נתפס אף על ידי האחרים כלגיטימי בנסיבות מסוימות, הוא מגיע ממקום חברי. אני מצטער על כך שמישהי נפגעה ממנו והיום, במחשבה שנייה, אני סבור שלא היה במקום".