שבת 15 בדצמבר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: תומי הרפז
  חדשות • 20.11.2017
  מה קורה בגל"צ
  מתורנות השמירה למעצר • כתב אישום יוגש השבוע נגד חייל ששירת כטכנאי בגלי צה"ל ואיים על רס"ר התחנה באלימות • "עוד לא פגשת את השטן", אמר החייל לרס"ר, ושרף תמונה שלו בעזרת סיגריה בוערת
  קורין אלבז־אלוש

  כתב אישום יוגש נגד חייל ששירת בגלי צה"ל בתור טכנאי קול, אחרי שאיים על רס"ר התחנה באומרו: "אתה לא יודע מי זה אבא שלי... עוד לא פגשת את השטן פנים אל פנים".

   

  המקרה החמור אירע ביוני האחרון בבסיס גלי צה"ל ביפו. החייל, שבאותה עת ביצע תורנות שמירה וניקיון בתחנה, סירב לפקודה של הרס"ר. בתגובה נאמר לו כי הוא עתיד לעמוד למשפט והוא עלול להישלח לכלא צבאי. הדברים האלה הלהיטו את הרוחות, והחייל החל לאיים על מפקד המחנה כשהוא מזכיר כמה פעמים את אביו. אם לא די בכך, שעות לאחר התקרית נכנס החייל למשרדו של הרס"ר והשחית תצלום שלו. את העבירה הזו ביצע לנוכח חייל נוסף מהיחידה. באמצעות סיגריה בוערת הוא חורר את עיניו בצילום וזאת כדי להמחיש את האיומים נגדו. לאחר מכן החייל נעצר.

   

  "באיזשהו שלב הוא השתולל. הוריד והרים את החשמל, שיחק עם המתג הראשי", סיפרו ל"ידיעות אחרונות" חיילים ששירתו בגלי צה"ל. "אחרי ההיתקלות הראשונה בין השניים הוא ברח מהתחנה, כשהוא חזר הוא היה עצבני. כמה חיילים ראו אותו נכנס למשרד של הרס"ר עם סיגריה בוערת".

   

  החייל השתחרר כבר לפני כמה שבועות ועזב את התחנה, אך לפני כמה ימים הוחלט להגיש נגדו כתב אישום שייקרא בפניו לראשונה ביום רביעי בבית־הדין הצבאי ביפו. אף שמדובר כבר באזרח מן השורה, הוא ישפט כחייל בבית־דין צבאי.

   

  בגלי צה"ל אמרו בתגובה: "הטיפול באירוע הועבר בזמן אמת לגורמים המוסמכים בצבא".