ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  24 שעות • 20.11.2017
  לזהות את המכה
  עליית מדרגה במיגור האלימות כלפי נשים: קוסמטיקאיות ובלניות במקווה יחויבו לעבור הכשרה מיוחדת כדי לזהות אלימות כלפי נשים ולדווח עליה
  ענת לב־אדלר

  האם ידעתם שבחלק ממדינות ארצות־הברית קיים חוק המחייב עובדים במכוני יופי ובסלוני שיער לעבור הכשרה לזיהוי סימנים של אלימות גופנית וכלכלית כלפי נשים, ולדווח עליה לרשויות? הכל התחיל בזכות הגברת ג'וליאנה קאינינגהאם, רעייתו של ביל קאינינגהאם, מושל במדינת אילינוי בארה"ב, שבבעלותה מכון לטיפוח השיער. כאשר הבינה שלקוחותיה הקבועות מפקידות בידיה לא רק את הטיפול בפניהן, אלא גם בנפשותיהן, למדה עם הזמן לזהות את הסימנים המעידים על אלימות כלפי נשים. היא פנתה לבן הזוג שלה, והוא העביר חוק שמחייב את אנשי תעשיית היופי לעבור הכשרה לזיהוי המקרים הללו.

   

  כעת מהלך דומה נעשה גם בארץ, ביוזמתה של אורנה ובר, יו"ר ארגון הקוסמטיקאיות, שתחייב את כל בתי הספר לקוסמטיקה להכשיר את המטפלות והמטפלים לזהות אלימות כלכלית, פיזית ונפשית בקרב נשים וגברים, מתוך הבנה כי הם אלו אשר רואים את המטופלים שלהם בתדירות גבוהה ונחשפים לסודותיהם הכמוסים ביותר. ובר רתמה למהלך את ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד) שפועלת להכנסת ההשתלמויות הללו לתוכנית ההכשרות של משרד העבודה והרווחה, לא רק בתחום הקוסמטיקה, אלא גם בתחומים נוספים, בהם יש חשיפה של הלקוחות לנשות מקצוע ונותנות שירותים, כמו למשל בקרב הבלניות במקווה.

   

  "מדובר במיזם פורץ דרך, אשר נועד להפיץ את הבשורה של מיגור האלימות הגופנית והכלכלית לציבור הרחב של נשים בישראל. המיזם נוצר מתוך ההבנה כי במקרים רבים הקוסמטיקאית היא אשת אמונה של האישה, וכי יש לנתב עובדה זו למען עזרה לנשים רבות ככל שניתן. מדובר בעליית מדרגה נוספת במאבקנו נגד תופעת האלימות נגד נשים ובכוונתנו להרחיב את ההכשרה ולהפוך אותה לחלק בלתי נפרד בהכשרת הקוסמטיקאיות בישראל", אומרת תמר שוורץ, מנכ"לית עמותת רוח נשית, שמלווה את הפרויקט מהצד המקצועי ומעניקה את ההכשרה למטפלות.

   

   


  פרסום ראשון: 20.11.17 , 18:49