yed300250
הכי מטוקבקות
  נחום סגל
  חדשות • 21.11.2017
  "אתה ילד רע. לא תיכנס לגן"
  הוא ראה מחלון ביתו גננת צורחת על ילד והתחיל לצלם • הגננת השפילה את בן החמש, סירבה להכניסו לגן והסיתה נגדו את שאר הילדים • הילד היה שבור • להורים אמרה הגננת שזה היה סתם יום רגיל • הסרטון שצילם א' (38) הוכיח ששיקרה ומשמש כראיה המרכזית בכתב האישום שהוגש נגדה • "אי־אפשר היה לראות את זה ולשתוק", הוא מסביר
  ישראל מושקוביץ וליאור אל־חי

  "עשיתי מה שכל אחד היה עושה. אי־אפשר היה לראות את זה ולשתוק. זה לא מוסרי ולא אנושי. איש חינוך לא אמור להתנהג ככה", כך אומר א', שלפני כשנה הצליח לחשוף התעללות אכזרית שהתחוללה בגן ילדים בנהריה. עדותו והסרטון שצילם משמשים ראיה מרכזית בכתב האישום שהוגש לאחרונה נגד הגננת.

   

  "התעוררתי באותו יום מאוחר יחסית", מספר א' (38), "ישבתי בסלון, אכלתי ארוחת בוקר ולפתע שמעתי צעקות חריגות של ילד ומבוגר מגן הילדים שנמצא מטרים בודדים מהבית שלי. ניגשתי לחלון להסתכל מה קורה וראיתי את הגננת מטלטלת ילד וצורחת עליו. מיד הסתובבתי, הבאתי את האייפד שלי והתחלתי לצלם. ראיתי את הגננת מבקשת מהילדים להיכנס לתוך הגן, וכשילד אחד ניסה להיכנס היא דחפה אותו החוצה וצרחה עליו שהוא ילד לא טוב והיא לא רוצה אותו בגן.

   

  "הייתי המום", מספר א'. "הילד בוכה חזק, מנסה להיכנס, והיא דוחפת אותו בכוח החוצה ומקללת אותו. הבנתי שאני רואה התעללות. היא נכנסה פנימה, החזיקה את הדלת מבפנים ואמרה לו שהיא תקרא לשומר שייקח אותו החוצה. הילד המשיך להתחנן, נשבע באלוהים שיתנהג יפה וחזר על זה כמה פעמים, והיא אומרת לו 'אתה ילד רע. לא תהיה בגן שלי'. בשלב מסוים היא נתנה לו להיכנס לגן ושאלה את הילדים: 'אתם אוהבים אותו?' והם ענו 'לא'. אחר כך היא שאלה: 'אתם רוצים אותו בגן?' והם ענו 'לא'. בשלב מסוים שמעתי שקט והפסקתי לצלם".

   

  א'. "זה היה לא אנושי" | באדיבות המצולם
  א'. "זה היה לא אנושי" | באדיבות המצולם

   

  א' המשיך לעקוב. "אחרי חצי שעה הילדים יצאו החוצה. זיהיתי את הילד לפי החולצה. ראשו היה שמוט והוא נראה שבור. כמה ילדים עברו לידו והביעו אמפתיה. ילדה אחת ליטפה לו את הכתף. עברו בערך שעתיים ואז ראיתי את ההורים של הילד מגיעים. הם דיברו עם הגננת, שאלו איך היה היום, והיא אמרה להורים שלא היה כלום, לא שהיא צעקה עליו ולא שהיא איימה עליו. כשראיתי את האבא יוצא מהגן, ניגשתי אליו ואמרתי שאני גר ליד, שהיה אירוע חריג וצילמתי את כולו. הוא הזמין אותי אליו הביתה. בהתחלה הילד סיפר שזה היום הכי עצוב שלו. אחר כך הראיתי להם את הסרטון, האמא ראתה אותו וקרסה אחרי כמה שניות. נתתי לאבא את הסרטון ויצאתי מהתמונה".

   

  אמו של הילד אמרה אתמול: "א' הוא המלאך שלנו. לולא המעשה האנושי שלו לא היינו יודעים עד היום על ההתעללות שהילד שלנו חווה בגן. זה הסיוט של כל הורה. שמנו את הילד במקום שחשבנו שהוא הכי בטוח בעולם ונדהמנו לגלות שהוא במקום מסוכן. הייתי מצפה מהשופט שירגיש שזה הבן שלו שעובר את ההתעללות. אסור לאישה כזו לחזור ולחנך ילדים".

   

  בכתב האישום שהוגש לבית־משפט השלום בקריות לפני יותר משבוע מואשמת הגננת, תושבת קריית־ביאליק (46), בעבירה של תקיפת קטין או חסר ישע על ידי אחראי הגורמת חבלה של ממש.

   

  עו"ד יפעת שי יוספזון ועו"ד אברהם שי
  עו"ד יפעת שי יוספזון ועו"ד אברהם שי

   

  עורכי הדין אברהם שי ויפעת שי יוספזון, שמייצגים את משפחתו של הילד, מסרו: "הצפייה בסרטון מזעזעת. אף אדם לא יישאר אדיש נוכח המראות הקשים. א' התנהג כאזרח למופת, ובזכות ערנותו ותושייתו נמנע המשך ההתעללות".

   

  עו"ד משה גלעד, המייצג את הגננת, אמר: "מדובר בגננת מצטיינת העובדת במקצועה כשני עשורים והייתה אהובה על מאות ילדים והוריהם. מהצד השני מדובר בקטין אשר התנהגותו הייתה חריגה ביותר וכל פעולותיה היו מיועדות להגן על הקטין ועל שאר ילדי הגן. הדברים יובאו בבית־המשפט, אשר רק בו תתברר האמת".

   


  פרסום ראשון: 21.11.17 , 23:42
  yed660100