ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  "ידעתי שאני רוצה להציע לה נישואים כבר בערב הראשון בו הכרנו". הנסיך הארי ומייגן מרקל
  24 שעות • 28.11.2017
  בתפקיד הנסיכה
  מייגן מרקל תהפוך באביב הקרוב לדוכסית מסאסקס, וזה לא יהיה במסגרת צילומים לסדרה חדשה. השחקנית הגרושה לא ממש מתאימה לדימוי הקלאסי של אשת נסיך, אבל גם הנסיך הארי הוא לא בדיוק יורש עצר טיפוסי. עכשיו יש לאמריקאית שנולדה לאם שחורה ואב אירי, סיכוי לנער את מוסד המלוכה הבריטי ולהצעיד אותו למאה העשרים ואחת עם קצת פילפל. קייט, מאחורייך
  יניב חלילי | לונדון

  אם מישהו היה ניגש לפני כמה שנים למייגן מרקל, שחקנית אמריקאית אנונימית למדי שבדיוק עברה גירושים, ומעדכן אותה שבעתיד הלא רחוק היא צפויה לצעוד במורד כנסיית ווסטמינסטר ולהינשא ליורש עצר ג'ינג'י ביותר — היא כנראה הייתה חושבת שמדובר בתסריט מוגזם ונוזפת בסוכן שלה. אבל זה בדיוק מה שעומד לקרות למרקל באביב הקרוב, לאחר שמערכת היחסים המתוקשרת שלה עם הנסיך הארי עלתה שלב כשהציע לה נישואים. בהתאמה מוחלטת לאופיו של הנסיך הפרוע, כניסתה של מרקל לארמון צפויה להצעיד אותו למאה ה־21 בדילוגים גדולים. מרקל, כמו קייט מידלטון, רעייתו של הנסיך וויליאם, צפויה להזרים דם חדש, מודרני, רענן — ובעיקר לא כחול — לבית המלוכה. לאחר החתונה המפוארת תהפוך מרקל משחקנית תושבת טורונטו לדוכסית מסאסקס, תואר אצולה מחייב שיוענק לה על ידי המלכה אליזבת. לא רע עבור מי שעד לפני עשור עוד שיחרה לתפקידים קטנטנים בפרסומות. אבל שלא כמו קייט מידלטון, מרקל היא דמות די חריגה בנוף של משפחת המלוכה הבריטית.

  טבעת האירוסין
  טבעת האירוסין

   

  מרקל, לטענתה לפחות, לא ממש ידעה מי הוא הנסיך הג'ינג'י. "כשחברה שלי התקשרה ורצתה לשדך בינינו, שאלתי אותה: 'הוא נחמד?' והחלטתי להכיר אותו דרך המפגשים ולא דרך הצהובונים", סיפרה בראיון המשותף שהעניק הזוג המלכותי הטרי לרשתBBC לכבוד האירוסים. "זה היה מרענן להכיר מישהי שלא נמנית עם מעגל החברים שלי ולא מכירה אותי", התמוגג הארי. "הכרנו צעד אחר צעד. בילינו המון בבית, בישלנו ארוחות ערב ולמדנו להכיר זה את זה". בזכות ההיכרות הביתית הזו, אגב, הצליח הזוג המתוקשר להסתיר את דבר הרומן חודשים ארוכים.

   

  הם יצאו לבליינד דייט ראשון, אותו אירגנה החברה המשותפת. "ידעתי שאני רוצה להציע לה נישואים כבר בערב הראשון בו הכרנו", סיפר הארי. הם קבעו להיפגש כבר למחרת, ואז הגיעה ההצעה של הארי למייגן: הצטרפי אליי לחופשה רומנטית בבוטסוואנה. חודש לאחר מכן מרקל טסה להיפגש עם הנסיך באפריקה. שם, במלון אין־ספור הכוכבים, תחת כיפת השמיים, הם בילו חמישה ימים אינטנסיביים והחליטו כי לא ייפרדו.

   

  רמז לרומן אפשר היה למצוא בקיץ שעבר, כשמרקל העלתה תמונה שגרתית של ארמון בקינגהאם לחשבון האינסטגרם שלה. אלפי עוקביה לא שיערו בנפשם כי יום יבוא ומרקל תעלה תמונה נוספת ממנו — הפעם מהצד הנכון של הגדר.

   

   

  בת של מורה ליוגה

   

  אז מה אנחנו יודעים על הדוכסית הבאה של ארמון המלוכה? רייצ'ל מייגן מרקל נולדה לפני 36 שנה בלוס־אנג'לס. אביה הוא תומאס מרקל, צלם טלוויזיה ממוצא אירי שהיה שותף בצילומי סדרת הקאלט "נשואים פלוס" ואף זכה בפרס האמי על עבודתו. לפני שנה וחצי הוא הכריז על פשיטת רגל אחרי שהסתבך בחובות. אמה היא דוריה רגלנד, פסיכולוגית ומורה ליוגה ממוצא אפרו־אמריקאי. "אבי לבן ואימי אפרו־אמריקאית. אני גאה לבטא את היותי אישה חזקה ממוצא מעורב", אמרה. שלשום, בראיון המשותף שהעניקו מרקל והנסיך, היא אף התייחסה לתגובות שחטפה מטוקבקיסטים כשנודע מוצאה המעורב. "זה מביש ומקומם שבעידן שלנו מישהו מתייחס לנושא האתני", אמרה.

   

  הוריה התגרשו כשמרקל הייתה בת שש. היא גדלה בלוס־אנג'לס והתחנכה בבתי ספר פרטיים, בהם בית ספר נוצרי־קתולי לבנות בלבד, ששכר הלימוד בו עומד על 12 אלף דולר בשנה. במובן הזה, מרקל דומה לא רק להארי, שהתחנך בפנימיות פרטיות יוקרתיות, אלא גם לקייט: שתיהן אמנם לא אריסטוקרטיות אבל מרקע כלכלי מרופד. מרקל הייתה תלמידה בולטת, מצטיינת ומקובלת — וסיימה את בית הספר כהום קאמינג קווין, כלומר כנציגה הבולטת של המחזור.

   

  מרקל מחזיקה בתואר ראשון ביחסים בינלאומיים ותיאטרון מאוניברסיטת נורת'־ווסטרן, אחת האוניברסיטאות הנחשבות בארה"ב, אבל תמיד שאפה להיות שחקנית. היא שיחקה בתפקידי אורח בכמה סדרות, בהן "פרינג'", "CSI ניו־יורק" ו"90210". היא הפתיעה גם בתפקיד קטנטן בסרט "איך להיפטר מהבוס", בכיכובה של ג'ניפר אניסטון. בין לבין הופיעה בכמה פרסומות נידחות. ואז, לפני שש שנים, לוהקה לתפקיד רייצ'ל זיין בסדרה "Suits". למרות שמדובר בתפקיד משני, מרקל בלטה בסדרה והפכה לכוכבת.

   

   

  נישואיה של מרקל לנסיך הארי לא יהיו הפעם הראשונה שהיא תעמוד מתחת לחופה. בעלה לשעבר הוא המפיק טרבור אנגלסון, והשניים ניהלו מערכת יחסים בת עשר שנים, מתוכן היו נשואים שנתיים. לא נתון כל כך חריג עבורנו, פשוטי העם, אבל בהחלט משהו לתת עליו את הדעת אם אתה נסיך. קשה להימנע מהשוואה בין סיפור האהבה של הנסיך הבריטי החצוף ובין סיפור האהבה שהרעיד את בריטניה ואת העולם כולו בשנות השלושים של המאה הקודמת. אז היה זה דודהּ של המלכה אליזבת, המלך אדוארד השמיני, שהחליט לשאת לאישה את וואליס סימפסון, גרושה אמריקאית. אדוארד ויתר למענה על הכתר, משום שהפרוטוקול המלכותי אוסר על מלך לשאת אישה גרושה. אחרי פרישתו הומלך אביה של המלכה אליזבת ושושלת הירושה עברה למשפחתה. אם מישהו מתאים להמשיך את "דרכו" החתרנית של המלך אדוארד השמיני, זהו ודאי הנסיך המרדן, שמעולם לא התאמץ לכבד את הפרוטוקול המלכותי והסתבך לא פעם בשערוריות בשל סגנונו. אבל שלא תחשבו שהמנגנון המלכותי קפא על שמריו: לפני שנים אחדות תוקן החוק המלכותי ועתה הוא מאפשר לבני משפחת המלוכה להתחתן עם בני ובנות זוג גם אם הם קתולים. מנגד, הנסיך הארי היה צריך לקבל את אישור סבתו, המלכה אליזבת, לנישואיו עם גרושה. בבריטניה מדווחים שגם הארכיבישוף מקנטנברי נתן את ברכתו ואישורו לנישואים.

   

  הלכה הקריירה

   

  בעבר ניהלה מרקל אתר אינטרנט בענייני לייף סטייל, בו כתבה: "מעולם לא רציתי להיות ליידי שהיא אשת חברה. תמיד שאפתי להיות אישה עובדת". עתה, כך נראה, הגיעה שעת המבחן הגדול. בראיון המשותף מרקל אישרה כי את קריירת המשחק היא מתכוונת להשאיר בהוליווד. "אוכל להשקיע אנרגיה נוספת בנושאים הקרובים לליבי", אמרה. היא אף אישרה כי לא תמשיך בצילומי הסדרה Suits. הארי הוסיף: "כשהתאהבנו הושבתי אותה לשיחה ואמרתי לה שהיא נכנסת לעולם שהוא ביג דיל, אבל כל מה שנצטרך להתמודד איתו בעתיד — נתמודד ביחד, כצוות".

   

  מרקל ידועה כפמיניסטית הפועלת לקידום נערות ונשים ברחבי העולם. היא עבדה עם ארגונים לקידום נשים של האו"ם ושל ארגון "וורלד ויז'ן" בקנדה, במסגרתם פעלה לקידום שוויון זכויות בקרב נערות ונשים צעירות ברחבי העולם, ובאפריקה בפרט. "חיי נחלקים לשטיח האדום ולביקורים במחנות פליטים", אמרה באירוע צדקה.

   

   

  אבל לא כולם קונים את הסיפור על הכוכבת הפילנתרופית שפועלת למען חסרות המזל. אחותה־למחצה מצד אביה, סמנתה גרנט, למשל, הביכה אותה לא מעט בהקשר הזה. בשנה שעברה ביקרה גרנט את אחותה בחריפות וכינתה אותה "אשת חברה חלולה". גרנט אף אמרה כי "משפחת המלוכה תהיה מזועזעת כשהיא תדע מה מייגן עשתה לבני משפחתה". היא טענה כי מרקל לא העניקה לה תשומת לב או עזרה ואמרה כי פעילותה בארגוני הצדקה נעשית רק למראית עין. "כל מה שמעניין אותה הם תיקים ונעליים", טינפה גרנט, שככל הנראה לא תקבל הזמנה לחתונה המלכותית. לא הכל בחיים הוא סקונס וריבת תות־שדה.

   

  מצד שני, מרקל סיפרה בראיון כי התקבלה בחום במשפחה המלכותית. "המשפחה שלו קיבלה אותי מהרגע הראשון. הם גרמו לי להרגיש חלק לא רק ממוסד המלוכה, אלא חלק מהמשפחה. פגשתי את המלכה מספר פעמים והיה נהדר לפגוש אותה דרך העיניים של הארי ואהבתו אליה כסבתא, ולא רק הכבוד הרב שיש לי אליה כמלכה".

   

  מנהיגה חזקה

   

  כניסתה של מרקל לארמון מבשרת על שחר של יום חדש מבחינה נוספת. מרקל, בעלת הרקע האתני המעורב, מסוגלת לנער את ארמון המלוכה ניעור קל ומתחייב. אי אפשר להפריז בחשיבות התרומה האמיתית ונטולת הציניות שלה לתדמית ולביטחון העצמי של אלפי נערות שחורות בבריטניה, שיוכלו סוף־סוף להביט בדוכסית החדשה ולראות בה את עצמן.

   

   

  בתפקידה כדוכסית מרקל תוכל לקדם נושאים הקרובים לליבה, כמו פעילות למען אפריקה. נפשו של הארי, אגב, נקשרה ביבשת השחורה הודות לאימו המנוחה, הנסיכה דיאנה, שפעלה רבות למען תושבי אפריקה והייתה הדמות הבינלאומית הבכירה הראשונה שהפנתה זרקור למגיפת האיידס ביבשת. מאז הארי ממשיך לפעול, באמצעות ארגוני צדקה שהוא משמש כפטרון שלהם, בהנעת הפרויקטים שאימו החלה בהם.

   

  ואחרי שכל זה נאמר, באוויר נותרת מרחפת השאלה שמעסיקה את בריטניה כולה: איך הצליחה דווקא שחקנית אמריקאית ללכוד את ליבו של הנסיך הבריטי? דבר אחד בטוח, למרקל היה יתרון ברור על פני בנות הזוג הקודמות של הארי לפחות בתחום התקשורת — היא יודעת להתמודד עם פרסום הודות לקריירה שלה. הצצה מאלפת לעור העבה של מרקל ניתן היה לקבל שלשום, בראיון המשותף עם הנסיך הארי ובהשוואה של ראיון זה לראיונות קודמים של זוגות מאורסים בבית המלוכה. בראיון שהעניקו הנסיך צ'ארלס והנסיכה דיאנה ערב אירוסיהם דיאנה כמעט לא הורשתה לדבר. המשפטים הבודדים שהיא הוציאה מפיה נאמרו אחרי שצ'ארלס העניק לה מבט מאשר. בראיון המקביל שערכו הנסיך וויליאם והדוכסית קייט ערב אירוסיהם קייט דיברה מעט מאוד, וההתרגשות והעצבנות ניכרו בכל מילה ותנועה שלה. לעומתן, מרקל נראתה שלשום נינוחה ושלווה. אין זה מקרה של דומיננטיות־יתר, אלא של אישה דעתנית, מפוקסת ומנוסה. אם מרקל תצליח להביא את הגישה הזאת לתוך הארמון, היא תצליח לחולל שינוי אמיתי בחייהם של רבים. אלוהים, נצור את הדוכסית החדשה.

   

   
  מתוך הסדרה "Suits"
  מתוך הסדרה "Suits"
   
  מתוך הסדרה "Suits"
  מתוך הסדרה "Suits"
   
  תפסיק להצטלם ותתרכז בפילנתרופיה, למען הנישואים. מרקל בעבודה
  תפסיק להצטלם ותתרכז בפילנתרופיה, למען הנישואים. מרקל בעבודה

   


  פרסום ראשון: 28.11.17 , 22:17