חמישי 21 במרץ 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 29.11.2017
  הפרלמנט של אפריקה מגיע לכנסת ישראל
  בשבוע הבא: יושבי ראש של פרלמנטים מהיבשת השחורה ישתתפו בכנס ראשון מסוגו במשכן
  עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

  עם הפנים לישראל: יושבי ראש של פרלמנטים ממדינות אפריקה יגיעו בשבוע הבא לכנס שיתקיים במשכן הכנסת בירושלים.

   

  הם מגיעים ממדינות שונות ברחבי היבשת השחורה ובהן רואנדה, אוגנדה, בנין, גאנה, קמרון, טנזניה, סיישל ודרום־סודאן. בכנסת מחכים לאישור הגעה של ראשי פרלמנטים מכמה מדינות אפריקאיות נוספות. אירוע בסדר גודל כזה של אירוח ראשי פרלמנטים לא היה בכנסת מעולם. עד כה לא התארחו במשכן יותר משני יושבי ראש של פרלמנטים בו־זמנית.

   

  ראשי הפרלמנטים מאפריקה נענו להזמנת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. הכנס שבו ישתתפו יתקיים ביום שלישי הבא, ויהיו בו פאנלים בנושאים שונים. כך למשל יו"ר הפרלמנט של רואנדה (הפרלמנט היחיד בעולם שבו יש רוב לנשים), דונטילה מוקבליסה, תקיים דיון פומבי על העצמת נשים ועל שוויון מגדרי יחד עם יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת).

   

  יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אבי דיכטר (ליכוד), ירצה על אתגרים משותפים לישראל ולאפריקה בנושא לחימה בטרור, וח"כ בני בגין (ליכוד) יסביר על חוק הטרור בישראל ומשמעויותיו. יו"ר ועדת השקיפות, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני), ויו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות, ח"כ אברהם נגוסה (ליכוד), ישתפו את האורחים בניסיונם הפרלמנטרי. מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ יישא דברים על הנגשת הכנסת לאנשים עם מוגבלויות. יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: "אני נרגש לקראת אחד הכנסים הגדולים והמשמעותיים שהיו אי פעם בכנסת. לשיתוף הפעולה עם מדינות מאפריקה יש חשיבות מדינית וכלכלית מהמעלה הראשונה".