שבת 15 בדצמבר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
    חדשות • 04.12.2017
    41 תמונות של ראש המועצה ב"עיתון" על חשבון התושבים
    עמיחי אתאלי | כתבנו בכנסת

    ראש מועצת גדרה יואל גמליאל הפיק והפיץ "עיתון" פנימי לתושבים שכולו שיר הלל לו ולמפלגתו — הליכוד. הבעיה? הוא עשה זאת על חשבון משלם המיסים.

     

    בעלון מופיעות לא פחות מ־41 תמונות של גמליאל, וברובן הוא נראה לצד פוליטיקאים בכירים מהליכוד, בהם ראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ. גמליאל הוא אחיה של השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל. בעלון מופיעה כמובן גם תמונתם המשותפת.

     

    יו"ר האופוזיציה בעיר, עו"ד סהר פינטו, הגיש עתירה לבית־המשפט נגד גמליאל והמועצה. פינטו הוא גם היועץ המשפטי של מפלגת כולנו בכנסת, כך שהסיפור כולו החל מאיבה מוניציפלית בין שתי המפלגות, שמצויות גם כך במתח על רקע חוק ההמלצות.

     

    פינטו טען כי מלבד התמונות הרבות של ראש המועצה, כולל "העיתון" יותר מעשר כתבות המשבחות את פועלו של ראש המועצה ונוסף על זה גם ראיון אישי איתו המשתרע על פני שלושה עמודים — ורק בו מופיעות 12 תמונות שלו. "לא ייתכן שראש המועצה מוציא על חשבוננו עיתון שכל כולו דברי הלל ושבח עצמי”, אמר עו"ד פינטו.

     

    נשיא בית־המשפט המחוזי השופט אברהם טל קבע כי פרסום העיתון והתמונות מהווה תעמולה אסורה על חשבון כספי ציבור. התוצאה: הוא הטיל על המועצה קנס של עשרת אלפים שקלים וקבע כי גמליאל ישלם מכיסו 2,500 שקלים מתוכם. השופט גם הורה לבדוק באמצעות מבקר המדינה אם לחייב את גמליאל בהוצאות הייצוג המשפטי שמומן מקופת העירייה.

     

    מעיריית גדרה נמסר בתגובה: “מדובר בעיתון אינפורמטיבי מטעם המועצה שתפקידו לשקף את העשייה הרבה בגדרה. בהיותו של גמליאל ראש המועצה הופיעה תמונתו באירועים שונים”.