רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אוהד צויגנברג
  חדשות • 04.12.2017
  פרשת סלומינסקי: התיק נסגר
  בשל חוסר ראיות מספיקות: היועמ"ש סגר את תיק החקירה נגד ח"כ ניסן סלומינסקי • המשטרה בדקה טענות של שתי נשים שלפיהן יו"ר ועדת החוקה ביצע בהן עבירות מין, אך הן העדיפו שלא לשתף פעולה עם החוקרים • סלומינסקי: "מברך על ההחלטה"
  טובה צימוקי

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על סגירת תיק החקירה נגד יו"ר ועדת החוקה, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), בשל חוסר ראיות מספיקות. אף שהנשים סירבו תחילה להגיש תלונה, המשטרה בדקה תלונות שלפיהן ביצע בכמה נשים עבירות מין.

   

  בהודעתו אתמול הסביר היועמ"ש אביחי מנדלבליט כי מכלול הראיות וחוות הדעת שהונחו בפניו העלו קושי ראייתי להוכחת האירועים הנטענים, ולכן החליט בעצה אחת עם פרקליט המדינה שי ניצן להורות על סגירת התיק.

   

  בסוף 2016 התפוצצה הפרשה כאשר הופיעו ברשתות החברתיות פרסומים על אודות עבירות מין שלכאורה ביצע סלומינסקי כלפי כמה נשים. בעקבות זאת הורה בינואר לבדוק את הטענות.

   

  ממצאי הבדיקה העלו, בין היתר, כי בדצמבר 2016 נערכה פגישה עם עיתונאית מהמגזר הדתי שבה הוצגו בפניה טענות של כמה נשים — שסירבו להיחשף — על אודות עבירות מין שלכאורה ביצע בהן סלומינסקי. הוא הכחיש לאורך הדרך את החשדות נגדו.

   

  המשטרה פעלה כדי לאתר את הנשים שלכאורה נפגעו, אבל רק שתי נשים, מתוך כלל הנשים שאותרו ושאליהן פנתה המשטרה, הביעו נכונות למסור עדות. בהתחשב בכך התמקדה בדיקת המשטרה רק בגרסתן. המתלוננת הראשונה שמסרה עדות, א"א, סיפרה כי אמר לה בכמה הזדמנויות שאם ברצונה לקיים עימו דיונים, עליה להיפגש עימו ב"ארבע עיניים" מחוץ למשרדו. היא טענה כי במקרה אחד, בתום ישיבת ועדה, סלומינסקי לחץ את ידה ממושכות ואמר לה שאם לא היו במקום מצלמות — היה מנשק אותה.

   

  המתלוננת השנייה שמסרה עדות, ב"ב, טענה כי בעת שכיהן סלומינסקי כיו"ר ועדת הכספים, פגש בה במסדרונות הכנסת, חיבק אותה חיבוק צמוד — ואף ניסה לנשקה. בנוסף תיארה אירוע אחד שבו חיבק אותה, נשק על לחיה והחמיא לה על הופעתה הנאה. נוכח ממצאי הבדיקה המליץ פרקליט המדינה לפתוח בחקירה רק ביחס לטענות של ב"ב. עם זאת, היא בסופו של דבר העדיפה שלא לשתף פעולה עם החוקרים.

   

  בשל כך החליט מנדלבליט כי בהיעדר אפשרות לברר עד תום את פרטי התלונה של ב"ב — יש לסגור את התיק. "לאור האמור, אין די בתשתית הראייתית להוכחת המעשים, ויקשה להעדיף — ברמה הנדרשת להגשת כתב אישום — את גרסת המתלוננת על פני גרסת החשוד, וזאת, בפרט, בהתחשב בחסרים עובדתיים ביחס לאירוע ולאור כך שהמתלוננת לא הגיעה לחקירה נוספת", אמר היועמ"ש.

   

  ח"כ סלומינסקי מסר אמש בתגובה: "אני מברך על החלטת היועמ"ש ומכבד את תהליך הבדיקה".