שבת 30 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  שמוליק שטרנשוס ומנעולי ENTR | צילום: יחסי ציבור
  ממון • 05.12.2017
  המנעול הישראלי של אמזון
  במפעל מולטילוק ביבנה הוקם לאחרונה מרכז פיתוח בינלאומי של החברה השבדית אסא אבלוי • אחד המוצרים שמפותחים כאן: מערכת נעילה חכמה ומאובטחת שתותאם ל"מפתח אמזון" המהפכני
  נווית זומר

  פיתוח ישראלי ישתלב במנעול החכם של אמזון. אסא אבלוי, ענקית המיגון ופתרונות הנעילה משבדיה, הקימה לאחרונה במפעל מולטילוק ביבנה מרכז פיתוח בינלאומי למנעולים דיגיטליים. המוצר הראשון שפותח במרכז הוא מערכת נעילה חכמה בשם ''ENTR'': פתרון נעילה המשדרג את הכניסה לבית ומקנה ללקוח שליטה באמצעות אפליקציית טלפון חכם, קורא טביעת אצבע, קודן מספרים או שלט רחוק.

   

  אסא אבלוי נבחרה לשתף פעולה עם אמזון בפרויקט "אמזון קי" (ראו מסגרת), במסגרתו שליח של אמזון יוכל להיכנס לבית באמצעות סריקת ברקוד. מפתחים ישראליים עובדים כעת על פיתוח גרסה של המערכת שתותאם לשוק האמריקאי, ותוכל להשתלב במנעול החכם של אמזון. לקוחות אמזון יוכלו לבחור בין מנעול ENTR, בעל רמת אבטחה גבוהה, לבין מנעולי Yale של אסא אבלוי.

   

  לדברי שמוליק שטרנשוס, מנכ"ל מולטילוק, מרכז הפיתוח מעסיק כ־40 מהנדסים בתחום התוכנה, אלקטרוניקה, אפליקציות למובייל ושירותי ענן. במרכז עובדים על מוצרים עתידיים החל משלב התכנון, האפיון, הפיתוח, ניהול מוצר, לוגיסטיקה וייצור ועד לאספקת המוצרים לכל החברות בחטיבת EMEA בקבוצת אסא אבלוי.

   

  לדברי שמוליק שטרנשוס, כל הפעילות במרכז הפיתוח מתבצעת בשיתוף עם חברות אחיות מארה''ב, המזרח הרחוק ואירופה, כדי להתאים את הצרכים לדרישות של כל שוק מקומי. בנוסף, המרכז מפתח אפליקציות מובייל המאפשרות שימוש במפתחות דיגיטליים. המוצרים מפותחים בטכנולוגיות מתקדמות של אבטחה, תקשורת ופרוטוקולים של בתים חכמים, תוך מיקוד בעולם ה"אינטרנט של הדברים" (IoT). הבחירה בישראל כמרכז מו"פ בוצעה לאחר שהטכנולוגיה של מערכת הנעילה המתקדמת "אנטר" החלה לשמש את אסא אבלוי גם בחו"ל.

   

  צחי ויזנפלד | צילום: עמית שעל
  צחי ויזנפלד | צילום: עמית שעל

   

   

  אסא אבלוי היא החברה הגדולה בעולם לפתרונות של מוצרי נעילה וביטחון חכמים. היא מעסיקה כ־47 אלף עובדים במפעלים ובחברות בכ־70 מדינות. מחזור המכירות שלה בשנה האחרונה היה יותר מ־7 מיליארד יורו. היא הוקמה ב־1994 באמצעות מיזוג החברות ASSA ו־ABLOY בשוודיה ובפינלנד.

   

  לדברי צחי ויזנפלד, מנהל חטיבת EMEA, "ענף המנעולים נהנה לאחרונה מצמיחה מואצת בזכות הפופולריות הגואה של מנעולים דיגיטליים. ההשקעה במרכז הפיתוח של אסא אבלוי בישראל תאפשר להרחיב את מגוון המנעולים הדיגיטליים שלנו ותסייע להעמיד לרשות הצרכנים אפליקציות מתקדמות ונוחות לשימוש. הבחירה בישראל הייתה טבעית הודות לאיכות המהנדסים ומפתחי התוכנה בארץ והיצירתיות הרבה המאפיינת אותם". שטרנשוס: "אנחנו גאים להפוך להיות מרכז שמוביל את החדשנות בארגון העולמי של אסא אבלוי. כחברה שחרטה על דגלה איכות וחדשנות, מולטילוק פועלת להשיק מוצרים ושירותים התומכים בטכנולוגיות חדשניות כדי לספק לצרכנים בישראל מוצרים מתקדמים, איכותיים ובטוחים".

   

  במקביל למרכז הפיתוח מעבירה מולטילוק למפעל הענק שהקימה אסא אבלוי בצ'כיה קווי ייצור של מנעולים מכניים פשוטים שעלות הייצור שלהם נמוכה יותר בחו"ל. לדברי המנכ"ל שטרנשוס, לא צפויים פיטורים במפעל.

   

  navitz@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 05.12.17 , 19:56