{ }
שלישי 12 בנובמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  משחקי קופסה
  ממון • 07.12.2017
  המדריך למשפחה המשחקת
  קר מדי לצאת מהבית? נמאס לכם שהילדים יושבים מול המחשב? זה הזמן לשלוף את משחקי הקופסה שחווים קאמבק בשנים האחרונות • הכנו לכם את רשימת 15 המשחקים המומלצים וכמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם לבחור ביניהם
  שושנה חן

  חזרה אל משחקי הקופסה מהווה חלק מתהליך עולמי של מאבקי הורים לנתק את הילדים מהמסכים, מתוך רצון לזמן איכות משותף.

   

  לקראת חנוכה - עונת המשחקים הגדולה עתירת ההשקות, ולילות החורף הארוכים - הרכבנו את "ארגז הכלים" החיוני: המשחקים שחשוב שיהיו לכם בבית. אתם תשלפו מתוכו את המתאימים לכם גם לפי הגילאים, כמובן.

   

  שימו לב: עכשיו זו עונת ההצטיידות, גם בגלל המבצעים השווים שמאפשרים להעשיר את ההיצע בבית, רק אל תשכחו להשוות מחירים. יש משחקי צאן ברזל המופיעים במספר גרסאות - לכו על האיכותית, הרי מדובר במשחק שאמור להחזיק שנים רבות.

   

  משחקי המילים חלשים יחסית בישראל בניגוד לעולם המערבי, בו אין רשימת חובה של משחקים שלא תכיל את שבץ נא (scrable), שבארץ לא מוכרים בכל חנות. לנו יש את "בלאנקו" הלא מספק. למרות זאת, כדאי לכם לשים עין על "בננה גראמס", משחק מילים קצבי ששווק בעבר, הופסק ועכשיו שוב בדרך. כשיגיע ישמש נציג ראוי לעולם משחקי המילים.

   

  אם אתם רוצים להוציא את הילד מהמסכים חשוב שתבחרו לו משחק כיפי שמתאים לצרכיו ויבטיחו שהוא ירצה לחזור אליו.

   

  אל תשכחו למי אתם קונים - מי אתם מדמיינים שישחקו? מה הם אוהבים? מה הרכב הגילאים? האם אתם מעוניינים במשחק ארוך, כזה המחייב להתנתק מהעולם - כמו הרמז, קטאן או מונופול? משחק באורך בינוני כמו דמקה, רמיקוב, מנקלה, טאקי, או משחק קצר — ג'נגל ספיד או 4 בשורה, שלא הזכרנו?

   

  אל תיבהלו ממשחק ותיק. לא מעטים חוששים מהדינוזאורים, ומפסידים. אם אתם מוכנים להתנתק מסטריאוטיפים תרוויחו, אפילו עם משחק כמו שש־בש שמשלב חשיבה ולימוד להפסיד עם מזל.

   

  אז איך בחרנו?

   

  הרכבנו נבחרת מומחים שכולל את: פסיכולוגית הצעצועים יעל כץ, יועצת לרשת שילב; ניצה אלמר מברל'ה, מוכרת צעצועים עם ידע ונשמה; עירית פיר אברמוביץ', גננת, מורה להוראה מתקנת ומתמחה בהכנה לכיתה א' וגם ממנהלי קבוצת הפייסבוקunbored with board games; רואי אנואר וגילי קלינברג, חבריה להנהלת קבוצת הפייסבוק; אפרת עמיאל, מנהלת חטיבת הנון־בוק בסטימצקי; גבי וסיגל אדמוני, הורים משחקים, והורים נוספים.

   

  ברשימה ניתן ייצוג לוותיקי משחקי הקופסה, לצד נציגי הדור החדש שיצאו ממשבצת ה"גיימרים" ומצליחים לאיים גם על המשחקים הקלאסיים - תופעה של השנים האחרונות. הרשימה מגוונת וכוללת משחקי אסטרטגיה, משחקי מחשבה, לצד משחקים כיפיים. לא הכנסנו להיטים אם יש להם מרכיבים של להיטים חולפים כמו "חדרי בריחה".

   

  התוצאה שלפניכם: הרבה שעות של הנאה רב־מימדית, כזו שרק משחקים טובים יכולים לספק.

   

  טיפים בסיוע פסיכולוגית הצעצועים יעל כץ.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  פרסום ראשון: 07.12.17 , 16:12