ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אורי שומרוני
  ממון • 17.12.2017
  "אם לא נמצא תחליף - נקצץ במספר העובדים"
  אורי שומרוני מספק חומרי גלם לתעשיית התרופות, ו"טבע" תופסת 20% מנתח הפעילות של החברה שבבעלותו • הוא אמנם מגלה הבנה למצבה אך מודה: "זו מכה עבורנו"
  נווית זומר

  "כל שינוי בפעילות של טבע בישראל הוא בעל השפעה דרמטית עלינו, כמי שתופסת 20% מהפעילות שלנו. זו בהחלט מכה עבורנו אבל לא אנושה. נצטרך להתאים את ההוצאות לירידה בהכנסות". כך מודה אורי שומרוני, הבעלים של מרקורי מוצרי מדע ותעשייה הוותיקה מראש־העין. הוא מעסיק 43 עובדים, המספקים חומרי גלם לתעשיית התרופות וערכות למעבדות.

   

  חרף הנימה המאופקת שבה הוא נוקט, שומרוני מאשר ש"אם לא נמצא תחליף למכירות שאבדו נצטרך לקצץ במספר העובדים. אנחנו כוססים ציפורנים ומחזיקים אצבעות שהנהלת טבע תשאיר את רוב הייצור בישראל. בינתיים עוד לא פנו אלינו ואנחנו ניזונים משמועות על סגירת המפעל בירושלים והמכירה של אשדוד. לגבי רמת חובב, יש עדיין עמימות. אני חושב שטבע עשתה טעות ניהולית גדולה מאוד. הקנייה של אקטיביס הפחידה אותי אישית. פחד ממה שטעות אחת יכולה לעשות".

   

  "אני לא שופט את הנהלת טבע, לא ישבתי במקומם", מסייג שומרוני. "ארז ויגודמן היה ידוע כמנהל שהצליח במקומות קודמים, ונראה שבטבע הוא נפל בפח של מלחמות אגו מול מיילן שלא הצליח להשתלט עליה. הבנתי שהולכת להיות בעיה בטבע כשראיתי מה קורה לשוק הגנרי בעולם מאז הרכישה: השחיקה במחירי התרופות הגנריות בארה"ב, הירידה במחיר מניית אקטביס והתובנה שזה לא נכון לשלם 40 מיליארד דולר כשתזרים המזומנים שלך נמוך בהרבה. עם כל זאת, אני מאוד מקווה שיתנו להנהלת טבע לבצע את תוכנית ההבראה שלה בחברה. בדרך לתיקון, הרבה ספקים ועובדים יחטפו, מקבלני מזון, ועד קבלני תשתיות, יצרני חומרי גלם ואחרים".

   

  שומרוני מקווה שהמדינה לא תכבול את ידיה של טבע בעקבות ההיסטריה שנוצרה.

   

  "נכון שטבע קיבלה הטבות ענקיות מהמדינה, שלא קיבלה במקומות אחרים - כי בשבילנו היא הייתה חברת ענק - אבל צריך להודות שבמשך שנים המשק נהנה מטבע כמעסיק גדול שסיפק עבודה לא רק לעובדי טבע, אלא גם למעגלים שניים ושלישיים. אני חושב שהמדינה צריכה לדאוג שהנהלת טבע, במסגרת הצמצומים, תיפגע כמה שפחות בישראל ביחס לשאר אתריה, אבל לא לכבול את ידי המנהלים כי הצלתה חיונית", טוען הבעלים של ספקית חומרי הגלם לתעשייה.

   

  "גם אני, כספק, אגלה אמפתיה לטבע כדי לסייע לה. עכשיו, בפתח השנה האזרחית החדשה מעדכנים מחירונים. כספקים, יש לנו נכונות לחתוך בבשר החי של עצמנו כדי לעזור לה, וגם המדינה צריכה לתת כתף", סבור שומרוני.

   

  מרקורי מוצרי מדע ותעשייה

  התמחות: הספקת חומרי גלם לתעשיית התרופות וערכות למעבדות

  בעלים: אורי שומרוני

  מספר מועסקים: 43

  מיקום: ראש־העין

  שנת הקמה: 1971

   


  פרסום ראשון: 17.12.17 , 20:35