ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יח"צ
  ממון • 24.12.2017
  קדמה בשפלה: רחובות היא העיר החכמה האלחוטית הראשונה בארץ
  ישראל וולמן

  העיר רחובות השלימה בימים אלה את העברת רוב התשתיות העירוניות - מצלמות אבטחה, רמזורים, תאורה, מוסדות חינוך ועוד - לרשת אלחוטית, שמאפשרת לשלוט עליהן מרחוק בלי חיבור כבלים.

   

  בניגוד לפרויקטים של "עיר חכמה", המבוססים על רשת סיבים אופטיים ומחייבים השקעה יקרה בחפירה ובפריסת כבלים פיזיים מתחת לפני הקרקע, רשת התקשורת ברחובות מבוססת על תורן מרכזי, הממוקם על גג בניין העירייה, ועל כמות גדולה של "קופסאות תקשורת" קטנות המותקנות על גבי עמודי תאורה, רמזורים, וכן במבני ציבור, גגות ומתקנים אחרים.

   

  הרשת החדשה מספקת פס רחב במהירות שנעה בין מאות מגה לשנייה ל־10 ג'יגה וניתן להעביר דרכה נתונים מכל סוג. בנוסף, חוברו אליה מאות מצלמות אבטחה המקושרות למוקד השליטה העירוני, שיקלו על תגובה מהירה לכל אירוע חירום. בשלב הבא יחוברו למערכת גם מערכות ההשקיה והחניה בעיר. גם גני ילדים ובתי ספר חוברו לרשת האינטרנט העירונית.

   

  העירייה מבטיחה, כי בזכות התשתית החדשה יוכלו גם העוברים ושבים בצירים מרכזיים בעיר ליהנות מ־WiFi חינם, בשלב ראשון באזור רחוב הרצל.

   

  את הרשת פרסה בעיר חברת SMBIT. לפי ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, היתרונות במערכת האלחוטית, הם ההקמה המהירה שלה תוך חיסכון עצום בעלויות, היכולת לחבר במהירות כל אתר וכן השרידות שלה בזמן חירום.

   


  פרסום ראשון: 24.12.17 , 20:13