שבת 20 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מיכה אבני
  חדשות • 03.01.2018
  הבן השכול שיילחם בארגון החרם נגד ישראל
  מיכה לייקין אבני, שאיבד את אביו ריצ'רד לייקין בפיגוע טרור בירושלים, מונה לעמוד בראש הארגון למאבק בבי־די־אס
  איתמר אייכנר

  הוא שכל את אביו בפיגוע רצחני, הוא מנהל נגד פייסבוק מאבק משפטי בגין ההסתה לטרור המתנהלת ברשת. באחרונה, כך נודע ל"ידיעות אחרונות", מונה מיכה לייקין אבני לעמוד בראש הגוף שהקימה ישראל למאבק בתנועת הבי־די־אס.

   

  הגוף הוקם ביוזמת השר לביטחון פנים גלעד ארדן, המכהן גם כשר לנושאים אסטרטגיים ולהסברה. אתמול נודע כי שמו של הגוף יהיה "קלע שלמה" וכי אבני יעמוד בראשו.

   

  הגוף החדש יפעל במתכונת של חברה לתועלת הציבור, ומטרתו תהיה לסייע למאמצי ההסברה ולפעול נגד הניסיונות להכתים את שמה של ישראל בעולם ונגד הקריאות להטיל עליה חרם. הוא ימומן על ידי הממשלה, שהעבירה בינתיים 128 מיליון שקלים, ועל ידי פילנתרופים יהודים מהתפוצות. בסופו של דבר יעמוד התקציב לפי ההערכות על בין 256 מיליון שקלים ל־512 מיליון שקלים, סכום חסר תקדים למאבק בתנועות החרם.

   

  אבני, דמות מוכרת בעולם שוק ההון, יכהן בתפקיד בהתנדבות. הוא מייסד ומנכ"ל קבוצת פנינסולה, חברה ציבורית המספקת פתרונות אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, ונוסף על כך משמש יו"ר איגוד חברות האשראי בישראל.

   

  באוקטובר 2015 נרצח אביו, ריצ'רד לייקין, על ידי מחבלים בפיגוע באוטובוס בקו 78 בירושלים. לאחר הרצח הצית אבני מאבק ציבורי כלל־עולמי נגד ההסתה לטרור ברשתות החברתיות. בין היתר פירסם מאמרי דעה ב"ניו־יורק טיימס" וב"וול סטריט ג'ורנל". במקביל הגיש בארה"ב תביעה של מיליארד דולר נגד פייסבוק בגין מתן סיוע לחמאס והסתה לטרור. בעקבות התביעה הוסרו כל עמודי חמאס ומנהיגיו מהרשת החברתית.

   

  אתמול אמר: "אויבינו הבינו כי לא יוכלו לנו בכוח הזרוע ולכן מנסים לנהל נגדנו מלחמה באמצעות קריאות לחרם ויצירת דה־לגיטימציה. 'קלע שלמה' הוא גוף ללא מטרות רווח. היעד שהציב לעצמו הוא להילחם בתופעות הללו. "אני מברך על יוזמת המשרד לנושאים אסטרטגיים ביצירת מודל לשיתוף פעולה בין העם היהודי בתפוצות לבין ממשלת ישראל".

   


  פרסום ראשון: 03.01.18 , 23:59