רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 10.01.2018
  מכה ל־47 מיליון החולים באלצהיימר ובפרקינסון
  רותם אליזרע

  התקווה שנמוגה ברגע: ענקית התרופות פייזר הודיעה אתמול כי החליטה להפסיק את המחקרים לפיתוח תרופות חדשות למאבק במחלות האלצהיימר והפרקינסון, שמהן סובלים עשרות מיליוני איש בעולם. הסיבה: כישלון בתוצאות המחקרים.

   

  בהודעה שמסרה החברה לסוכנות הידיעות רויטרס נמסר: "בעקבות סקירה מקיפה שנערכה לאחרונה החלטנו להפסיק את הניסויים ואת מאמצי הפיתוח בתחום חקר מחלות המוח ולנתב את ההשקעות הכספיות והכלכליות שלנו לתחומים שבהם יש לנו יתרון מדעי חזק, שיאפשר לנו לספק את ההשפעה הגדולה ביותר עבור חולים". בעקבות כך יפוטרו כ־300 מעובדי החברה. עם זאת, הנפגעים העיקריים הם החולים.

   

  "מדובר במכה קשה לכ־47 מיליון בני אדם בעולם הסובלים מאלצהיימר ומפרקינסון", אמר ד"ר ג'יימס פיקט, יו"ר איגוד האלצהיימר בבריטניה. "מאכזב לשמוע שפייזר, אחת מחברות התרופות המובילות בעולם, תסיים את מאמצי המחקר שלה בתחום מדעי המוח, כולל ניסיונות למציאת תרופה למחלת האלצהיימר. מדובר בבשורה קשה לחולים במחלות אלה".

   

  יצוין כי עד כה השקיעה פייזר מיליוני דולרים במחקרים שנועדו למצוא תרופות לפרקינסון ולאלצהיימר ואף הקימה קרנות לפיתוח טיפולים ללוקים במחלות אלה, לצד חברת אלי לילי. כיום ישנם טיפולים לחולי פרקינסון ואלצהיימר, אולם מדובר בתרופות ובטיפולים להתמודדות עם הסימפטומים של המחלות, ולא עם הגורמים להן. על פי הערכות, בעקבות החלטת פייזר להפסיק את פעילותה בתחום זה, קלוש הסיכוי שיימצאו תרופות לטיפול באלצהיימר ובפרקינסון בטווח של 15 השנים הבאות.