רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יונתן רושפלד | צילום: מוטי לבטון
  חדשות • 10.01.2018
  הצד האפל של יונתן רושפלד
  תהיתם מדוע השף הפרפקציוניסט כבר לא בין שופטי "מאסטר שף"? • תחקיר "7 לילות" חושף דפוסי התנהגות בוטים ופוגעניים של רושפלד • למיכל אנסקי, כך נטען, הוא קרא "זונה" וגרם לה לבכות • פנינה טורנה עזבה את הצילומים כי נמאס לה לשמוע על איבר מינו • על הסט הוא נהג להתפשט • גם במסעדות שלו לוותה העבודה בהשפלות וקללות • רושפלד לא הגיב לטענות
  רז שכניק, אנה בורד

  הוא נחשב לגאון במטבח, לאחד מגדולי השפים בישראל, שם נרדף לפרפקציוניזם ובישולי עילי, וגם לשופט הכי חד, ביקורתי וישיר ב"מאסטר שף".

   

  אבל תחקיר "7 לילות" שיתפרסם ביום שישי הקרוב חושף שמאחורי הקלעים, יונתן רושפלד התנהל באופן מטיל אימה, התעמר בעובדיו – גם במטבחים וגם על סט הצילומים, השתמש בשפה בוטה במיוחד, שלעיתים לוותה בקללות והתבטאיות מיניות גסות, והפך את סביבת העבודה לצידו לבלתי נסבלת.

   

  ״המטרה העיקרית שלו הייתה מיכל אנסקי, שהוא ממש בז לה", מספר גורם בהפקה, "היא סבלה ממנו במיוחד. 'את לא מבינה כלום' או 'מי את בכלל' היו שני משפטים כמעט בסיסיים בשיח איתה".

   

  מתמודד לשעבר בתוכנית סיפר: "באחד השלבים החשובים בעונה היה ריב בין השופטים על מי יעלה. שמענו צרחות וכולנו השתתקנו. שמעתי את רושפלד צורח כמו משוגע וקורא לאנסקי 'חתיכת זונה'. היא יצאה בוכה מהחדר ליד כולנו".

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  "בעונה שלנו, כל בוקר בצילומים הוא דיבר על איבר המין שלו", סיפר מתמודד בעונת ה־VIP. גם מעצבת האופנה פנינה טורנה, שהגיעה למקום השני בעונה הזו, מתארת את אותה אווירה. "רושפלד הפך את החוויה הזו למאוד־מאוד לא נעימה", היא אומרת. "ההתבטאות שלו הייתה בוטה ומינית בפני כולם. הוא אדם שהתחיל את הבוקר בלהצהיר שהוא אלוהים ולדבר על כמה המיניות שלו שופעת. אני התלוננתי. קמתי והלכתי. ההפקה הפסיקה את הצילומים ולא הסכימה להמשיך עד שאחזור".

   

  מי שסבלו לא פחות היו עובדי ההפקה על הסט. זוטרים ובכירים תיארו בפנינו את העבודה לצד רושפלד כסיוט. "הוא היה מגיע בבוקר, מוריד את הבגדים, מסתובב בתחתונים ורוצה ללכת להתקלח", מספר גורם שעבד בהפקה. "זה היה דוחה. למה הוא צריך להתפשט שם? הוא פשוט הרשה לעצמו לעשות מה שהוא רוצה. כאילו הוא מלך העולם. ולרוב הוא לא ילך על מישהו בגודל שלו. הוא מלכתחילה ילך לקטנים, יקטין אותם, יעליב אותם. אנשים בכו בגללו".

   

  אחרי שבע עונות על כיסא השופט הקשוח, רושפלד פוטר מהתוכנית. "בהפקה סבלו קשות בכל עונה עד שנאלצו להיפרד ממנו", סיפר בכיר בתעשייה. "שום יתרון שלו לא הצדיק את תחושת הפחד שהוא עורר בצילומים. בסופו של דבר הבינו בקשת שהוא מייצר יותר בעיות מתועלת. הם נפרדו ממנו בדיוק בזמן".

   

  אבל ההתנהלות הזו לא אפיינה רק את העבודה בטלוויזיה. "היה לו דיבור מלוכלך מאוד", מספרת טבחית שעבדה איתו. "זה היה יורד לפסים אישיים. הוא היה משפיל טבחים: 'אתה מטומטם, עלוב, לא ייצא ממך כלום, אפס'. זה היה דבר שגרתי. הוא אמר לקונדיטורית אחת שידחף לה את הבאגט לכוס אחרי שהרגיזה אותו. הוא היה במצב כזה של שיכרון כוח שהוא היה פשוט אומר הכל".

   

  רושפלד קיבל לידיו את רשימת הטענות ותגובתו לא התקבלה. בהפקת "מאסטר שף" סירבו להגיב. מקשת לא נמסרה תגובה.

   

  הכתבה המלאה ביום שישי ב7 לילות