רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עזרא בן־ציון בשדרות רוטשילד, אתמול | צילום: דנה קופל
  חדשות • 10.01.2018
  דרושים: ילידי ה' באייר תש"ח
  נולדתם ביום הכרזת המדינה? עיריית תל־אביב מחפשת אתכם כדי לערוך לכם חגיגת יום הולדת ציונית במיוחד
  קורין אלבז־אלוש

  נולדתם בה' באייר תש"ח? עיריית תל־אביב רוצה לחגוג לכם יום הולדת 70 יחד עם המדינה. בימים אלה החלה עיריית תל־אביב בחיפוש אחר ילידי יום הכרזת המדינה, במטרה להזמין אותם לאירוע מרגש בדיוק ביום העצמאות.

   

  ביום העצמאות תחנוך עיריית תל־אביב את "שביל העצמאות" — אתר לאומי שמחבר עשר נקודות מורשת ציונית סביב שדרות רוטשילד בעיר ומספר את סיפור הקמתה של העיר העברית הראשונה ומדינת ישראל.

   

  השביל, שאורכו קילומטר אחד, נוצר בהשראת "שביל המורשת" בבוסטון שהוא אחד האתרים ההיסטוריים הפופולריים בארצות־הברית, והוא פרויקט משותף של עיריית תל־אביב, המשרד לענייני ירושלים ומורשת ומשרד התיירות. בין הנקודות שנכללות בו ניתן לציין את בניין גימנסיה הרצליה הישן, בית־הכנסת הגדול, בית ההגנה, האנדרטה למייסדי תל־אביב וכמובן בית העצמאות שבשדרות רוטשילד, שבו הכריז ראש הממשלה הראשון דוד בן־גוריון על הקמת המדינה.

   

  ילידי היום יזכו ביום העצמאות הקרוב לסיור וי־איי־פי בשביל החדש שייפתח ולמינוי חינם לכל חייהם להם ולבני משפחתם בשביל ובאתרי המורשת שסביבו.

   

  אחד החוגגים שכבר הבטיח את מקומו באירוע הוא עזרא בן־דיין שנולד בדיוק עם המדינה. "הוריי גרו אז בביירות", סיפר אתמול. "כשנודע שעומדים להכריז על הקמת המדינה החלו פרעות, וערבים תקפו את הבית שבו שהו הוריי. אמי מאוד נלחצה וכתוצאה מכך הגיעו הצירים. כך שחבלי הלידה שלי ושל המדינה קרו במקביל".

   

  "ביום העצמאות הקרוב אני מזמין את כל ילידי ה' באייר תש"ח לחגוג יום הולדת בעיר העברית הראשונה ולהשתתף בחגיגות לאורך השדרה ההיסטורית, שמלאה בנקודות ציון משמעותיות שתרמו ושהיו חלק מהגשמת החלום הציוני", אמר אתמול ראש עיריית תל־אביב רון חולדאי.