רביעי 24 באוקטובר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 10.01.2018
  מסתחרד
  עומר פרלמן התחפש בשביל "שבאבניקים" לחרדי וחשש שהתלמידים בבית המדרש יריחו את האמת: שיש מולם שחקן הומו, תל־אביבי ממשפחה חילונית קיצונית
  נבו זיו | צילום: גבריאל בהרליה
  חודשיים לפני שהחלו להתלבש כחרדים עבור צילומי 'שבאבניקים' של HOT, עומר פרלמן וחבריו לסדרה החלו לערוך ביקורים מוסווים בירושלים – 'פאודה' בגרסת הבד"ץ. "עשינו שבת בשכונת בית וגן, הכי חרדית, לבושים בחליפות, עם ציצית וכיפה והכובע, נראים לגמרי כמו חרדים. הלכנו לתפילה אחרונה של צאת השבת ובדרך חזרה מבית המדרש הלכתי עם אורי לייזרוביץ' על הכביש. פתאום עבר שליח של דומינו'ס פיצה וכמעט דרס אותנו. הוא התחיל לקלל, 'חרדים רדו מהכביש! מה אתם משוגעים? זה לא יום כיפור, השתלטתם לנו על הכל, זו גם שכונה שלנו, זה גם הכביש שלי'. הוא היה מאוד אלים, ירד מהאופנוע והיה נראה שהוא רוצה ללכת מכות. נורא נבהלתי. אורי היה כזה גיבור וישר רצה להתעמת איתו, ואני כזה, 'אורי, הולכים עכשיו למלון'. וזו לא הפעם היחידה שהתנכלו לנו כחרדים. בסיטואציות אלימות אני בורח".

  כמו למשל?

  "זה הזכיר לי הרבה סיטואציות שנתקלתי באלימות ולא העזתי לענות לה. סיטואציות שקראו לי, 'הומו' או כל מיני הערות. באותו רגע זה הרגיש אותו דבר – מישהו איים עליי בגלל הזהות שלי. נראיתי כמו חרדי ולא באתי טוב לאנשים מחוץ לשכונה, כמו שלי פעם חרדים לא באו טוב. חרדים מלחיצים אותי, הבנתי שיש לי מן אינסטינקטים נורא טבעיים לשנוא את זה".

  אינסטינקטים מהבית?

  "אנחנו משפחה חילונית קיצונית, מעבר לזה שרשום לי 'יהודי' בתעודת זהות, לא הייתה שום מסורת יהודית בבית. תמיד אמרו אצלנו ש'הדת זה הסיבה למלחמות' והאשימו את הדת במה שלא טוב בישראל. בתקופת ההתנתקות, אם היינו נכנסים לבית של סבתא שלי מחיפה עם, נגיד, חולצה כתומה - היא הייתה מביאה לי אחרת ואומרת, 'בבית שלי אתם לא לובשים כתום'. בחיים לא צמתי, אני אוכל שרימפסים מגיל שנתיים - שרימפסים ישר לגרבר".

  חילוני בעורף האויב.

  "אני זוכר את הפעם הראשונה שנכנסנו לבית מדרש עצום מחופשים. רק הבחור שלקח אותנו לשם ידע שאנחנו שחקנים. אני לא יודע מה הספרים שלהם אומרים ואני מפחד שיבינו שאני בעצם הכי הומו תל־אביבי חילוני מבוהל. הייתי חיוור, חשבתי שהם מריחים את זה עליי".

  כי אתה לא סתם אוכל שרצים, אתה חייב בדין מיתה.

  "לגמרי. בסקילה".

   

  הראיון המלא - ביום שישי ב"7 לילות" ובאפליקציית ידיעות אחרונות