yed300250
צילום : ידיעות אחרונות
חדשות • 10.01.2018
"השר קרא מסית נגדי"
מאז שסירבה לאשר לערוץ 20 לשדר חדשות, סובלת ד"ר יפעת בן חי שגב ממסע של השמצות. בכתבה שתפורסם מחר ב"מוסף לשבת" נחשפים האיומים ששר התקשורת איוב קרא הפנה כלפיה לטענתה: "נמאס לי ממך... אין לך זכות קיום". אתמול פנתה בן חי שגב ליועץ המשפטי לממשלה: "הורה לשר להימנע מליבוי ההסתה, קיים חשש שמעשיו גלשו לתחום הפלילי". לשכת קרא בתגובה: "לא הייתה לשר כל כוונה לפגוע בה"
רז שכניק

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, ד"ר יפעת בן חי שגב, כבר חוותה דיונים לוהטים בנושאים מעוררי מחלוקת. אבל היא לא חלמה שדווקא הסירוב שלה לאשר לערוץ 20 לשדר חדשות יהפוך אותה למטרה עבור פעילי ימין, שמשמיצים אותה ברשתות החברתיות ומכנים אותה בין היתר "שטן". והם לא לבד.

 

בכתבה שתפורסם מחר ב"מוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות" יפורט כיצד מרחפים מעליה גם איומיו של שר התקשורת, איוב קרא, שמתוסכל מכך שהחוקים והתקנות לא מאפשרים לו לפנק את הבייבי התקשורתי של הליכוד. אתמול הגישה בן חי שגב תלונה רשמית נגד השר קרא ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בטענה להסתה נגדה.

במאי 2017 מונה קרא לשר התקשורת על ידי רה"מ נתניהו שהחזיק עד אז בתיק. עם כניסתו לתפקיד הצהיר קרא על מחויבותו לערוץ 20, ובפגישות עם הנהלת הערוץ הוא אף הבטיח כי ידאג לאישור שידור החדשות. בביקור שערך קרא לפני כמה חודשים במשרדי הערוץ ברמת החייל טענו בפניו אנשי הערוץ כי יו"ר מועצת הכבלים משהה את הטיפול באישור — ובכך גורמת להם נזק כבד. במועצה מספרים כי בעקבות הביקור נזף השר קרא בד"ר בן חי שגב, וזו מצידה הסבירה לו כי הערוץ לא מילא אחר המחויבויות הבסיסיות שלו וכי על פי החוק היא מנועה מלתת את האישור. לדברי גורם במועצה, השר השיב: "זה לא מעניין אותי. תדאגו שהם ישדרו חדשות ותפסיקו להתעלל בהם".

השר קרא | צילום: עמית שעל
השר קרא | צילום: עמית שעל

בתחילת דצמבר התכנסה מועצת הכבלים והלוויין לדון באישור שידורי החדשות לערוץ 20, ולקראת הדיון היא פנתה לפרקליטות ולמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מאיר לוין, בבקשה לקבל חוות דעת בסוגיה. בחוות הדעת שמסר הסתייג לוין מאישור שידורי החדשות. בן חי שגב העבירה לקרא את חוות הדעת, ותגובתו לא איחרה לבוא. "היא קיבלה ממנו טלפון נזעם", מספר גורם במועצה. "נמאס לי ממך. את שקרנית. מה פתאום את מתייעצת עם היועץ המשפטי לממשלה. אין לך זכות קיום. אני אפזר את המועצה. לא תהיה מועצה", הטיח בה קרא, לפי התלונה שהגישה בן חי שגב ליועץ המשפטי לממשלה באמצעות עורכי דינה אייל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון ממשרד כהן־סטרשנוב־לונדון.

 

בהמשך התלונה טוענת בן חי שגב שהיא סובלת מהסתה ברשתות החברתיות ושהשר קרא עצמו מלבה את האש באמצעות לייקים לתגובות נגדה. היא אף מוסיפה בתלונה כי ייתכן שהתנהגותו של קרא חרגה לתחום הפלילים. "דבריו של השר גובלים בהסתה פרועה ומסוכנת", נכתב על ידי עורכי דינה, "איומי השר להדיח את שומר הסף ולפזר את המועצה מהווים פגיעה קשה במינהל התקין ובשלטון. מעשי השר אינם ראויים במישור הנורמטיבי, ויש להבהיר לו שמדובר במעשים פסולים וכי עליו לחדול מהם לאלתר. קיים חשש ממשי כי מעשי השר ודבריו גלשו לתחום הפלילי. יש להורות על פתיחה בחקירה פלילית נגד כותבי הפוסטים המסיתים נגדה ולהורות לשר להימנע מליבוי אותה הסתה".

 

מלשכתו של קרא נמסר בתגובה: "השר מיומו הראשון במשרד פועל ללא ליאות ונחישות לעודד התחרות, הגברת הפלורליזם, חופש הביטוי ומתן הזדמנות שווה לכולם. מהשאלות שהועברו עולה שהוגשה לכאורה פנייה לבירור ליועץ המשפטי לממשלה בנושא. אולם, טרם קיבלנו כל בקשה מהיועץ להתייחסות לפנייה ולכן עולה קושי להתייחס בשלב זה. יחד עם זאת נבהיר כי לא הייתה לשר כל כוונה לפגוע, בוודאי לא באופן אישי, ביו"ר המועצה ד"ר יפעת בן חי שגב ובמועצה שבראשה היא עומדת|".

 

הכתבה המלאה — מחר ב”מוסף לשבת”

 


פרסום ראשון: 10.01.18 , 23:58
yed660100